הרצליה

הוגשה תביעה נגד עמותת ועד ההורים העירוני בהרצליה

עו"ד גדי ויספלד, טוען כי העמותה חייבת לו 5,850 שקל בגין מתן שירותיו כיועץ משפטי בעניין הבחירות לתפקיד יו"ר הוועד

העיר שלי | שרון יונתן 11/01/2018

עו"ד גדי ויספלד, ששימש עד לאחרונה כיועץ המשפטי של עמותת ועד ההורים העירוני בהרצליה, הגיש לבית המשפט השלום בת"א תביעה נגד עמותת ועד ההורים העירוני והעומד בראשה, ניסן משכיל, על סך של 5,850 שקל שלטענתו העמותה חייבת לו בגין מתן שירותיו כיועץ משפטי בעניין הבחירות לתפקיד יו"ר הוועד.

ויספלד פעל משפטית ליסוד העמותה וליווה אותה ממועד היווסדה בשנת 2007 ועד נובמבר 2017 אז הודיע על התפטרותו מהמשך טיפול משפטי שוטף בעמותה. בתביעה ציין כי פעילותו זו הייתה בהתנדבות מלאה על חשבון זמנו. בתביעה טוען ויספלד כי ניסן משכיל פנה אליו וביקש את סיועו המשפטי לצורך ניהול הבחירות לתפקיד יו"ר ועד ההורים וליווי משפטי צמוד לצורך קיום הבחירות.

בתביעה ציין ויספלד: "נראה בדיעבד כי השקפת עולמו ונכונותו של התובע להעמיד מזמנו לטובת הכל ולהתנדב נוצלה לרעה על ידי הנתבעים ובמיוחד על ידי נתבע 2 (ניסן משכיל - ש.י.) אשר סובר כנראה כי עמד לרשותו בעמותה עורך דין צמוד, מעין ריטיינר בחינם".

ויספלד ציין בתביעה כי בין הצדדים סוכם על תשלום שכר טרחה של 15 אלף שקלים בצירוף מע"מ בגין שירותיו כמי שינהל משפטית את הבחירות וילווה את תהליך הבחירות שנערכו ב- 13 לפברואר 2017.

ויספלד טוען כי הקדיש שעות רבות ועבודה מסורה לטובת ניהול הבחירות ומעריך כי בענייני העמותה הוקדשו כ- 100 שעות עבודה לפחות.

ויספלד טוען בתביעה כי כמתחייב מההסכם בין הצדדים לתשלום שכר טרחה שילמה לו העמותה סכום של 10 אלף שקלים פלוס מע"מ ולכן העמותה ומשכיל נותרו חייבים סכום של 5,850 שקלים כולל מע"מ, אותם הוא דורש כעת לתשלום.

מתוך התביעה: "למצער, עד היום למרות פניות רבות לא שילמו הנתבעים את יתרת סכום הטרחה שסוכם. לתובע ניסיון רב בענייני עמותות בניהול בחירות והוא כמחווה של רצון טוב הציע מראש שכר טירחה הנמוך באופן משמעותי מהמקובל כשכר טירחה בין עורכי הדין העוסקים בנושא הבחירות בעמותה ובכל מקרה וחליפין הוא זכאי לשכר טרחה ראוי בגין עבודתו הרבה. מאז הבחירות חלפו למעלה מעשרה חודשים אולם פניות התובע לנתבעים לא זכו לטיפול והתייחסות ומדובר בזלזול לשמו ובהתנהלות שאינה עולה בקנה אחד עם אופיה הציבורי של העמותה".

מעמותת ועד ההורים נמסר בתגובה: ועד ההורים מצר על כל ההתנהלות הן המשפטית והן התקשורתית של מי שבחר להיות חלק מעמותת ועד ההורים העירוני בהרצליה וכעת בוחר לתבוע את אותה עמותה. ועד ההורים בישיבה האחרונה דן בנושא וימשיך לנהל את העניין לטובת ילדי העיר באמצעות היועצת המשפטית של העמותה ורק על פי חוק.

חשבנו שיעניין אותך גם...
האנסמבל הקולי הישראלי מציג
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
נכנס למים לחלץ אדם אחר - וטבע למוות
חברת המועצה יפעת קריב
יותר תושבים בוועדות העירוניות בהוד השרון
מלגות לסטודנטים - עם יור מפעל הפיס
מלגות לסטודנטים באילת
'שלוות הנתינה'
ילד כבן 3 נפצע באורח קשה
ילד נפל מגובה רב בירושלים
רשת הברים והמסעדות גמס (JEMS)
תושבי ב"ש והסביבה? בקרוב תשתו בירה טובה יותר
תחנת הפסולת הפיראטית בכפר סבא
חשד: השתלטו על אדמות מדינה, הקימו מטמנות פסולת פיראטיות וגרפו עשרות מיליונים