הרצליה

ברוכים השבים

11 מחזורים חיכו בבני "רב בריח" הרצליה להתפוצצות של טוריאן גרין וג'ף אדריאן ביחד. זאת הגיעה במשחק החוץ מול נס ציונה והביאה ניצחון שלישי להרצליה

ספורט | שרון יונתן 11/01/2018

בבני "רב בריח" נשמו השבוע לרווחה לאחר ניצחון החוץ על נס ציונה 86 :82, בעקבותיו החליפו הקבוצות מקומות והרצליה עלתה למקום הלפני אחרון, כאשר לשתיהן מאזן זהה של 3 נצ' ו- 9 הפ'. הרצליה חוזרת לנצח לאחר חמישה הפסדי ליגה רצופים.

לאחר שנוצחה על ידי מכבי אשדוד, יריבה נוספת לתחתית, ידעו בבני הרצליה שהמשחק בנס ציונה יכול להיות משחק על עונה שלמה, כזה שהפסד בו עלול להתברר בהמשך כמשמעותי ביותר במאבק נגד הירידה.
הרצליה לא פוגעת העונה גם בגלל שצמד הזרים המובילים, טוריאן גרין וג'ף אדריאן, שהמשיכו לעונה נוספת, אינם מספקים את הסחורה, בלשון המעטה. במשחק נגד נס ציונה השניים התייצבו תרתי משמע והיו הגורמים לניצחון, כאשר טוריאן גרין קלע 28 נק' (שיא קריירה שלו בישראל) וג'ף אדריאן הוסיף 23 נק' וקטף 12 כדורים חוזרים. כאשר שני זרים קולעים ביחד 51 נקודות הרצליה יכולה לנצח כל קבוצה.

הניצחון לא הושג בקלות. הרבע הראשון היה שקול והסתיים ביתרון 22 :19 להרצליה. ברבע השני נס ציונה רצה ל- 12 :0, עלתה ליתרון 9 ובאוויר ריחף הפסד נוסף להרצליה, אבל גרין ואדריאן לא נתנו לזה לקרות ודאגו למהפך, 40 :36 להרצליה במחצית. גם הרבע השלישי היה שקול והסתיים ביתרון 59 :53 להרצליה. לקראת סיום המשחק נס ציונה חזרה למשחק אבל הניסיון של שחקני הרצליה העניקו לה את הניצחון הנכסף מבחינתה שכאמור העלה אותה לפחות מעל המקום האחרון. לניצחון ישנה משמעות גדולה לגבי ההמשך, כאשר במידה והרצליה תיאבק עם נס ציונה בתחתית יהיה לה יתרון במקרה של שוויון נקודות מאחר והיא ניצחה בשני המפגשים ביניהן, במחזור הפתיחה בבית והשבוע בנס ציונה.

אריק שיבק, שלו זה ניצחון ראשון בקדנציה הנוכחית בהרצליה, נשמע מאושר בסיום המשחק: "אמרתי לשחקנים שבשבועיים שאני כאן חיכיתי שאוכל להגיד להם חבר'ה שחררו קצת לחץ".

אז אחרי שבהרצליה שחררו קצת לחץ, לקבוצה צפוי במוצאי שבת (היובל, 20:30) אתגר קשה פי כמה, כשתארח את מכבי ת"א, מוליכת הטבלה שנוצחה עד כה רק פעמיים בליגה. למרות שלהרצליה יש היסטוריה של מאבקים צמודים וניצחונות על הצהובים מת"א, קשה לראות תסריט שדווקא הפעם אולם היובל ישמש מבצר.


חשבנו שיעניין אותך גם...
גבר התמוטט במהלך ספורט - מצבו קריטי
ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ
מה יעלה בגורל התמ"א 38 ?
סטארט-אפ ירוק
אנשי החינוך המצטיינים לשנת 2018
"רמת השרון חופשית" מתמודדת למועצה
מעודדים מעורבות חברתית
אוריה דהישראלי
מה הקשר בין תופעת הריפלוקס לבין צרידות בקול?
עובדי רשות העתיקות
הסכם קיבוצי חדש ל-500 עובדי רשות העתיקות