הרצליה

הכר את החברה

סדרת הכתבות להיכרות עם חברי המועצה נמשכת עם איריס אתגר (יועצת משפטית של קבוצת הטכנולוגיה "וואן" ודירקטורית בחברות שונות במשק) המכהנת מטעם סיעת "הכי טוב להרצליה"

פוליטיקה מקומית | שרון יונתן 14/01/2018


איריס, מדוע רצית לכהן כחברת מועצה?

"מאז ומעולם אהבתי להיתרם ולפעול למען הכלל והחברה. קשה להסביר אבל הרצון לפעול על מנת לתקן ולשפר בוער בתוכי ולא נותן מנוח. קשה לי להשלים ולקבל דברים שאמורים לשרת את הציבור והתושבים ואינם ממלאים את ייעודים. אני מניחה שבגלל התחושות האלו עשייה ציבורית היא בחירה טבעית וייעוד עבורי".

אלו תפקידים את ממלאת?

"אני חברה בועדת המשנה לתכנון ובניה, חברה בועדת הבחינה במכרזים בכירים וכיהנתי כדירקטורית בחברה למכרזים קהילתיים".

מהם הדברים העיקריים שקידמת כחברת מועצה?

"כחברת מועצה וחברת בוועדת המשנה לתכנון ובניה פעלתי רבות לייצוג התושבים בכל הקשור לתוכנית המתאר ומשיכתה חזרה לידי הרשות. במילוי תפקידי פעלתי להפחית את גובה המגדלים שתוכניות הפינוי בינוי וההתחדשות בעיר קיוו להם. פעלתי ואני פועלת להבטיח כי ההתחדשות העירונית והפינוי בינוי יתבצעו בשלביות ובשילוב עם תשתיות מתאימות. פעלתי להקמה וקידום של מרכז גישור בהרצליה בשיתוף עם ויצו. פעלתי למען החינוך והתרבות בעיר. וכן פעלתי לטובת קידום צרכי השכונות ומתנ"ס נווה עמל".

מה דעתך על מועצת העיר של הרצליה?

"חברי מועצת העיר הינם אנשים רציניים שפועלים בהתנדבות לטובת התושבים והעיר. עם זאת, לצערי, במועצת העיר הרצליה לא מתקיימים דיונים מעמיקים במספר נושאים מהותיים".

מהם שלושת הדברים הכי טובים בעיר ושלושה נושאים הטעונים שיפור?

"הדברים הטובים הם: מנהל נשים בהרצליה בראשותה של ארנה סדגת ארז הוא מדהים בעיני. המנהל מצליח לגעת בנשים רבות בעיר ומשפיעה על משפחות שלמות. חברה למכרזים קהילתיים בניהולו של מר חרלפ ויו"ר הדירקטוריון יהודה בן עזרא, מנכ"ל העיריה, עושים עבודת קודש באמצעות לבם הרחב ויכולות הניהול שלהם. הדברים הטעונים שיפור: הרחבת הממשק שבין הרשות לציבור, נושא התחבורה ונושא השכונות שלא קיבלו תשומת לב מספיקה במשך שנים".

האם תתמודדי בבחירות הבאות למועצה ואם כן במסגרת איזו סיעה?

"אני נהנת לשרת את הציבור ולעסוק בעשייה ציבורית. ככל שהבחירות הינם הכלי המתאים לכך, אז בוודאי שאהיה מעורבת ואתמודד. אבל לא אספר כאן הכול. שיהיה קצת מתח, לא? כרגע הפרטים עדיין חסויים".

ספרי לנו משהו שאנו לא יודעים עליך

"יצגתי את ישראל באליפות העולם נשים בסקווש כשהייתי בת 20. כמו כן, לא הרבה יודעים שחיים אתגר, איש התקשורת הוותיק, הוא אחי, אבל בשבילי הוא תמיד יישאר האח הקטן והחמוד".חשבנו שיעניין אותך גם...
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
הקשר בין הבחירות לרשויות להתחדשות העירונית
רכב התהפך בשדרות חיים ברלב בירושלים
רכב התהפך בשדרות חיים ברלב בירושלים
מניב למען הקהילה:
מניב למען הקהילה:
למען הילדים
למען הילדים
ציורי נחום גוטמן
"מאחורי קירות המוזיאון"
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
דדי החתול הכתום מבקר אצלכם בבית
מסע אביב של תנועת הנוער כנפיים של קרמבו
ברכיים כחולות
התרעננה לעונה חדשה