הרצליה

חדשנות וצמיחה בסביבה הימית

ב-29 בינואר תארח הרצליה את כנס רשויות החוף של ישראל, שיעסוק בתחזית לשנת 2030, ויכלול הצגת מיזמים חדשניים, הענקת פרס תרבות הים התיכון בסך 25 אלף דולר ועוד

העיר שלי | תמי מאור 23/01/2018

ביום שני הבא, ה-29.1, ייערך בהרצליה כנס רב משתתפים בנושא "חדשנות וצמיחה בסביבה הימית" ובו לראשונה, יישבו יחד על במה אחת פעילי סביבה מובילים בנושאי ההגנה על החופים והים יחד עם ח"כים, גורמים במשרדי הממשלה, ראשי עיריות ובעלי תפקידים ברשויות המקומיות, חוקרים ואנשי אקדמיה.
הכנס הוא פעילות השיא של פורום רשויות החוף, שראש עיריית הרצליה, משה פדלון, עומד בראשו, ומתקיים בשיתוף החברה לפיתוח התיירות. בכנס ידונו בנושאי חדשנות וצמיחה בסביבה הימית וכן בהזדמנויות ובאתגרים העומדים בפי רשויות החוף.

פורום רשויות החוף הוקם על ידי המכון לשלטון מקומי באוניברסיטת ת"א בשיתוף המרכז לשלטון מקומי ומרכז המועצות האזוריות וכולל את כל הרשויות המקומיות לחוף הים התיכון וכן את אילת.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון: "החוף הוא משאב חשוב ועלינו לגבש תוכנית פעולה כיצד מצד אחד להעניק בו שירותים מיטביים לתושבים ומצד שני לשמור עליו עבור הדורות הבאים. הכנס הוא הזדמנות לעבודה משותפת של כל המעורבים בנושא".

בכנס יציגו כעשר רשויות חוף מיזמים חדשניים ופורצי דרך בחופים שהן מפעילות, חוקרים מהאקדמיה יציגו מחקרים עדכניים שיכולים לסייע בניהול החופים ובהגנה עליהם. ראשי התנועה הסביבתית האקטיביסטים וראשי רשויות מקומיות ידונו באמצעים לשיתופי פעולה ולא למאבקים סביבתיים. החזאי דני רופ ישרטט כיצד תיראה רצועת החוף ב-2030 ואיזה מזג אוויר יהיה.

במסגרת הכנס יינתן לראשונה פרס תרבות הים התיכון על סך 25 אלף דולר לרשות מקומית אשר הובילה מיזם תרבותי לתרבות הים התיכון.

חשבנו שיעניין אותך גם...
לזניה משגעת לקראת שבועות
לזניה משגעת לקראת שבועות
ישראל בעקבות המזרח הרחוק
ישראל בעקבות המזרח הרחוק
ערכת כלי עבודה בצמיג לגבר העצמאי_ להשיג ברשת גנטלמן
המתנות האישיות שיעשו לכם את החג
רוני קלינגר. משחקת במקביל בשלוש קבוצות
מכוונת גבוה
תיכון רמון הוד השרון
במקום הראשון: תיכון רמון הוד השרון
'כנפיים של קרמבו' בקמפיין גיוס המוני
אליפות ראשלצ הפתוחה בסקייטבורד
אליפות ראשל"צ הפתוחה בסקייטבורד
מבנה נטוש בגן
"למה לא מטפלים בשדרה?"