הרצליה

נמשכת חקירת החשדות לשני מקרי אונס בהרצליה

במקרה אחד התלוננה נערה בת 16 כי נאנסה בשירותים של מועדון על ידי גבר שלא הכירה. החשוד טרם נעצר, אך המשטרה סגרה בינתיים את המועדון. במקרה שני נעצר חשוד לאחר שצעירה בת 18 התלוננה כי הוחזקה בניגוד לרצונה בקונטיינר באתר בנייה – ושם נאנסה על ידי צעיר שהכירה ברשת

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 25/01/2018

נמשכת חקירת החשד לשני מקרי אונס שאירעו בסוף השבוע שעבר בהרצליה ובמהלכם נאנסו על פי החשד נערה וצעירה.

החשד: אונס בשירותיםהמקרה הראשון אירע במועדון "דרינק פוינט" ברחוב אבא אבן בעיר – מקום המושך אליו בליינים צעירים רבים שמבלים בו עד השעות הקטנות של הלילה, נהנים מהמוזיקה וצורכים משקאות אלכוהוליים.

ביום שבת התקבלה במשטרת גלילות תלונה מנערה כבת 16 אשר טענה כי נאנסה בשירותים של מועדון בו בילתה. בתלונתה טענה כי לאחר שחשה ברע, הלכה לשירותים במועדון – ושם על פי החשד נאנסה על ידי בליין, שאותו לא הכירה לפני כן. לאחר קבלת התלונה, גבו השוטרים עדויות מעובדי המועדון וכן בדקו את צילומי מצלמות אבטחה בניסיון לעלות על זהותו ועקבותיו של החשוד אשר טרם נעצר (נכון למועד סגירת העיתון). במקביל נבדק האם הנערה הייתה בגילופין במהלך האירוע.

צו סגירה למועדוןבעקבות המקרה המשטרה החליטה השבוע לסגור את המועדון בצו מנהלי. המועדון נסגר לתקופה של 21 ימים ועד ל–10 בפברואר, לאחר שהמשטרה ערכה שימוע לבעלי המועדון, שבמהלכו נקבע - כך על פי המשטרה - כי "קיים יסוד סביר לחשש כי המשך התנהלותו של המועדון עלול לגרום סכנה ממשית לשלום הציבור".

בעקבות המקרה, המשטרה קראה לבעלי המועדונים לנהוג על פי כל התקנות והחוקים, לשם שמירה על בריאות הציבור ובטחונו. "מי שלא יפעל בהתאם לאותם חוקים, בית העסק שלו ייסגר וייגרם לבעליו נזק כלכלי", ציינו במשטרה.

בעקבות המקרה עולות מספר תהיות מרכזיות: ראשית, כיצד הותר לנערה בת 16 להיכנס למועדון? שנית, כיצד קרה שאיש מעובדי המקום לא זיהה התרחשות חריגה בשירותי המועדון? אלמוג, בעל המועדון, אמר ל"לוקאל" כי "כיום בני נוער רבים בשלל מועדונים מזייפים תעודות זהות. חלק מהתעודות נתפסות וחלק לא. אנחנו, ואני מאמין שרוב המועדונים, עושים הרבה כדי לזהות ולתפוס את כולם, אבל לצערי זה לא קורה".

בעל המקום: סגרו את המועדון בלי סיבהלגבי החלטת המשטרה לסגור את המועדון, אמר אלמוג: "המשטרה לדעתי סגרה את המקום בלי סיבה. הסיבה היחידה היא שהתקשורת תגיד שהמשטרה טיפלה במקום וסגרה אותו. כרגע הכל בספק: אם היה או לא אונס. אני מקווה מאוד שלא קרה, לטובת הילדה, הרי אף אחד לא רוצה שמישהי תעבור כזה דבר. כרגע המקום נסגר בגלל חשד, אך השאלה שלי מה יקרה אם זה לא באמת קרה? מי יבוא ויחזיר לי את הימים שסגרו את המועדון או את השם הרע שמוציאים על המקום?".

אלמוג הוסיף, כי "בכניסה למועדון ישנו מאבטח שבודק תעודות מזהות וגם בתוך המועדון יש מאבטח שמסתובב באופן קבוע בכל המועדון".

החשד: אונס באתר בנייהבתוך כך, נמשכת גם חקירת החשד למקרה אונס נוסף שהתרחש בעיר. ביום שבת התקבלה תלונה על אונס אשר אירע לכאורה באתר בנייה סמוך לבית העלמין בהרצליה. בעקבות תלונה של צעירה בת 18 נעצר צעיר, בן 23, משפרעם בחשד לביצוע המעשה. מתלונתה עלה כי החשוד וחבריו מנעו ממנה לצאת מקונטיינר בו שהו – ושם קיים לכאורה החשוד יחסי מין עם הצעירה בניגוד לרצונה.

מהחקירה עולה כי השניים הכירו ב"אינסטגרם", ולאחר התכתבות ביניהם קיבל החשוד את מספר הנייד של הצעירה והשניים קבעו להיפגש. אולם, כאשר נפגשו, הבחינה הצעירה כי ברכבו של החשוד שלושה גברים נוספים.

על פי טענת הצעירה, הארבעה לקחו אותה לאתר בנייה בהרצליה בו עובד החשוד. שם, כך נטען, נכנסו לקונטיינר והחשוד תקף ובעל אותה וביצע בה מעשה סדום. בחקירתו הכחיש החשוד את המיוחס לו. עוד אומרים במשטרה כי המצלמה, שממוקמת בסמוך לקונטיינר, כוסתה במגבת. לאחר האונס שהיה לכאורה, הצעירה יצרה קשר עם ידיד שלה והזעיקה אותו למקום. במקביל, הוא דיווח על קרות האירוע למשטרה.

החשוד: יחסי המין נעשו בהסכמהבדיון בבית המשפט טען סנגורו של החשוד כי לדברי מרשו: "לפני שהם נכנסו לקיים יחסי מין בהסכמה, הם ישבו שעתיים עם אותם חברים, וגם לאחר שיצאו מהקונטיינר הם ישבו עוד כשעה וחצי עד שהגיעה המשטרה".

עוד אמר הסנגור כי המתלוננת היא זו שיצרה ראשונה קשר עם החשוד ב"אינסטגרם" והיא יצאה לבלות עם החשוד שמכירה אותו מספר שנים.

השופטת שלומית בן יצחק אמרה לאחר הדיון הראשון בהארכת מעצרו של החשוד, כי קיים חשד סביר נגד החשוד וכי חיזוק לדברי המתלוננת מצוי בגרסת ידידה אשר נקרא למקום על ידה. "בין היתר בטענה שבוצעו בה מעשים מיניים שלא בהסכמתה וכן מצבה הנפשי לאחר האירוע", ציינה השופטת.

"בנוסף נראו על המתלוננת חבלות התואמות את גרסתה". יחד עם זאת הוסיפה השופטת כי עולות מספר שאלות בנוגע למערכת היחסים שבין החשוד לבין המתלוננת ולאופן התנהלות האירוע.

מעצרו של החשוד הוארך בשלושה ימים. בדיון השני התברר כי המשטרה איתרה תמונות שצולמו לאחר אירוע האונס הנטען ולפני שבוצע המעצר, ובהן כך על פי סנגורו של החשוד נראית המתלוננת יושבת על החשוד ומחייכת – מה שמוכיח לדבריו הסנגור כי יחסי המין בוצעו בהסכמה. בתום הדיון השני מעצרו של החשוד הוארך ביממה לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות.

בדיון שהתקיים ביום שלישי השבוע ביקשה המשטרה להאריך פעם נוספת את מעצרו של החשוד. אולם, השופטת חיותה כוחן עומר קבעה כי קיים חשד סביר, אך הוא לא התחזק ונדרשות פעולות לא מעטות להשלמת החקירה. לאור זאת, החליטה השופטת לשחרר את החשוד למעצר בית עד 28 בינואר ובתנאים מגבילים נוספים.


חשבנו שיעניין אותך גם...
חמישה חשודים בתקיפת מכר שלהם
סב(ת)אות מרחוק
סב(ת)אות מרחוק
על הגובה
שוחים וזוכים
לא כולם החלו בחיוך את שנת הלימודים
לחצני מצוקה בגני הילדים הפרטיים
הוגבלו שעות הפעילות במגרש הספורט ברחוב הצברים
מאמיבוט
חכו עם הניקיון לפסח