הרצליה

"רוצים להיות שותפים בוועדת ההיגוי"

בוועדת ההיגוי שתקבע את הליך שיתוף הציבור בנושא תוכנית המתאר העירונית בהרצליה נמצאים כיום רק נציגי עירייה, מתכננים ואדריכלים. פעילי "מטה המאבק לבינוי שפוי – הרצליה איכות חיים" דורשים להיות אף הם חברים בוועדה

העיר שלי | שרון יונתן 25/01/2018

פעילי "מטה המאבק לבינוי שפוי – הרצליה איכות חיים" ממשיכים בדרישתם להיות שותפים בוועדת ההיגוי שתקבע את הליך שיתוף הציבור בנושא תכנית המתאר העירונית.

במכתב נוסף שהעבירו פעילי לראש העירייה, משה פדלון, הם ציינו כי: "על פי הנחיות הרשות להתחדשות עירונית לתכנון תוכנית מתאר להתחדשות עירונית מאוגוסט 2017 מצוין בפרוש כי בוועדת ההיגוי ישותפו נציגי תושבים ורשום בפירוש כי יש לבצע 'קביעת המתווה לשיתוף הציבור'. מתוך אלה וגם בהסתמך על עמדות מומחים בעלי שם בישראל ,שמתווים את התפיסות והפרקטיקות המובילות, של שיתוף הציבור בכמה וכמה רשויות בארץ ובאקדמיות, הוצגו עמדותינו ודרישותינו במכתבנו מיום 2.1.18 שמכוונות לכך שקביעת מתווה לשיתוף הציבור יתקיים בשיתוף כל מי שמושפע או אמור להיות מושפע משיתוף הציבור ובוודאי שנציגי הציבור הם חלק אינטגרלי לקביעת מתווה זה".

הפעילים טוענים עוד כי: "דרישתינו ההגיונית והפרקטית היא לעצור לזמן קצר את ההליכים שמוגדרים על ידי העירייה כשיתוף הציבור כי הם אינם אלא "ידוע שרירותי ומוגבל של הציבור. בכדי להימנע מכך יש לפתוח מחדש את התוכנית הנוכחית שגובשה בלי הציבור , יש להקים ועדת היגוי ובה כבר מהתחלה לשתף את נציגי הציבור לקביעת המתווה לשת"צ ולליווי הפעלת הצת"צ עד להכנת התוכנית. יש לנטוע בהחלטות התוכנית את המרכיבים המגוונים והחיוניים שיבטיחו שת"צ עיקבי, שקוף והוגן".

ראש העירייה, משה פדלון, השיב לפעילים:"מכתבכם התקבל בלשכתי וברצוני לעדכנכם כי לאור התכנית שבנינו עם מיטב המומחים בענייני שיתוף הציבור ומלווי התהליך, המפגש בין גורמי העירייה וצוות התכנון עם התושבים ייעשה במסגרת השולחנות העגולים וסבבי ההתייחסויות הנוספים. תהליך זה נועד להבטיח כי כלל הקולות בעיר נשמעים וכי התהליך יהיה פתוח, שקוף ודמוקרטי".
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושב הרצליה נפצע קשה מאוד בתאונה
חברי המשלחת המשותפת לאליפות העולם
גאווה מקומית באליפות העולם לבתי הספר בשחייה
כדורגלן נעצר בחשד לגידול סמים
 אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
אישום: תקפה את בן זוגה לשעבר וגרמה נזק לרכוש
שני אחים הואשמו בגניבות מבתי עסק
דוד סרוגו יור ארגון קבלני רחובות
רחובות במקום טוב באמצע
טיפול חדשני לסובלים מבלוטת התריס
פרויקט בת מצווה מיוחד בקיבוץ כפר מנחם
אלה בקהילה