הרצליה

עיריית הרצליה דורשת מתושב העיר, עמית מרלה, התנצלות

העירייה דורשת ממרלה להתנצל על אמירותיו בגין שחיתות בעירייה, שאם לא, העירייה תשקול הגשת תביעה נגדו

חדשות | שרון יונתן 25/01/2018

עיריית הרצליה דורשת מעמית מרלה, פעיל בעמותת "הרצליה חופשית" ובקבוצת "הרצליה איכות חיים", שיתנצל על דברים שכתב לגורמים בעירייה ובפוסט בפייסבוק, ואם לא, העירייה תשקול הגשת תביעה נגדו. כזכור, בישיבת מועצת העיר שהתקיימה בשבוע שעבר קרא מרלה לראש העירייה, משה פדלון: "תתבייש לך". פדלון הורה לפקחים להוציא את מרלה מאולם הישיבות. מרלה קם ועזב תוך שהוא אומר לפדלון: "אתה משקר לציבור. תתבייש".

פדלון זעם על דבריו של מרלה ואמר שהוא מבקש שמרלה לא יכנס יותר לישיבות המועצה.

חמישה ימים לאחר הישיבה, ביום ראשון השבוע, קיבל מרלה מכתב שנשלח מעו"ד גיא ממן, המייצג את העירייה, ובו נדרש מרלה להתנצל על אמירותיו בגין שחיתות בעירייה.

עו"ד ממן ציין כי ביום חמישי שעבר נשלחה על ידי מרלה הודעת דואר אלקטרוני לגורמים בעירייה בה הוא כתב : בזכות המידע שהעברתן ותעבירו תנוקה השחיתות מעיריית הרצליה".
עו"ד ממן טוען כי הודעה זו מהווה המשך ישיר לפרסום פוסט בעמוד הפייסבוק של מרלה בו פורסם בהאשטאג: "מנקים את השחיתות מהרצליה".

ממן במכתבו למרלה: "הדברים המובאים והצגת עיריית הרצליה כנגועה בשחיתות יש בהם כדי לפגוע פגיעה חמורה וקשה במרשתי, לבזותה, להשחיר פניה, לפגוע בה ולהכתים אותה ואת נבחריה שלא כדין. דברים אלה מגיעים כדי לשון הרע. מדובר בהאשמות סרק המייחסות למרשתי התנהלות פלילית ולאור חומרתן היה מקום להיזהר זהירות יתרה טרם הפרחתן ללא כל בסיס, מה גם שעיריית הרצליה מקפידה לנהוג בשקיפות, לרבות עמך".

העירייה, באמצעות עו"ד ממן, דרשה ממרלה כי יחזור בו ויתנצל על הפרסום בנוסח אשר יתואם עם העירייה תוך 4 ימים מהוצאת מכתב זה. "מרשתי שוקלת את אופן נקיטת צעדיה והאפשרויות המשפטיות העומדות בפניה, לרבות הגשת תביעה לערכאה משפטית המתאימה ותביעת פיצויים".

עמית מרלה מסר בתגובה: "שוב עיריית הרצליה מוכיחה שהיא אינה מבינה לעומק מהו שלטון חוק שכן עבודתם של חושפי שחיתויות חיונית לקיומו של שלטון דמוקרטי. עיריית הרצליה צריכה לברך על כך שאזרחים מסייעים ומתריעים על מנת לשמור על החוק. במקום זאת, בוחרת העירייה באמצעי הפחדה כנגד אזרח שפועל ללא לאות ובהתנדבות בסיוע לעירייה. ישנו פסק דין תקדימי המוכיח כי האשמת איש ציבור בשחיתות היא חוקית מבחינת דיני לשון הרע, גם אם אין ברשות המאשים הוכחות חותכות".
מרלה. אמצעי הפחדה


חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: פורץ נפל מקומה שלישית ונהרג
הרחוב הונגש בזכות תלמידי אגם
הרחוב הונגש בזכות תלמידי "אגם"
גאווה למערכת החינוך של בת ים
סרחיו חביאר גולצמן מצטרף לרשימת יש עתיד בפת
גולצמן מצטרף לרשימת "יש עתיד" בפ"ת
שבעה מי יודע?
שבעה מי יודע?
ניצול השואה הוריש לעוסית את טליתו
ניצול השואה הוריש לעו"סית את טליתו
פתרון לבעיית תחנות האוטובוסים
הווטרינר העירוני חילץ איית צרעים פצועה
הווטרינר העירוני חילץ איית צרעים פצועה