הרצליה

"העירייה מעולם לא טענה לאי חוקיות הקומה השלישית"

עיריית הרצליה עצרה את המהלך לבצע תוכנית תמ"א בבנין ברחוב מוהליבר בטענה כי לבניין יש היתר לשתי קומות בלבד וכי הקומה השלישית בנויה ללא היתר בנייה. בעלת הדירה בקומה השלישית הגישה עתירה לבית המשפט בדרישה להורות לעירייה להכשיר את הקומה השלישית

חדשות | שרון יונתן 25/01/2018

בעליה של דירה בקומה השלישית בבנין משותף ברחוב מוהליבר עתרו השבוע לבית המשפט המחוזי נגד העירייה והועדה המקומית לתכנון ובניה וזאת עקב קביעת העירייה כי לקומה השלישית בבנין אין היתר בניה.

הנושא צץ לאחר שדיירי הבניין, שנבנה לפני למעלה מ-50 שנים, החליטו לבצע תכנית תמ"א 38 לחיזוק המבנה ותוספת קומות. לצורך כך, התקשרו בעלי הדירות עם חברה יזמית ויצאו לדרך, אבל לתדהמתם הופתעו כאשר העירייה עצרה את המהלך בטענה כי לבנין יש היתר ל- 2 קומות בלבד, וכי הקומה השלישית כולה בנויה ללא היתר בנייה.

באמצעות עורכי הדין ורד כהן ורענן בר און, טוענת בעלת הדירה בקומה השלישית כי הקומה השלישית בבניין, כמו גם יתר הקומות בבניין, בנויה כבר למעלה מ-50 שנה והיא נבנתה באישור ובפיקוח העירייה, כאשר השטח הבנוי כמובן נרשם בפועל בלשכת רישום המקרקעין על שמם של רוכשי הדירות.

עורכי הדין בעתירתם: "איך יתכן שהעירייה לא פיקחה על הבניה, לא הוציאה צו הריסה, לא טענה מעולם לאי חוקיות הקומה השלישית? איך יתכן שהעירייה סיפקה אישורים שונים הדרושים לצורך העברת הזכויות בדירות שבבניין וקבלת משכנתאות על דירות אלה ? איך יתכן שהעירייה איפשרה לקבלן לאכלס את הבניין ואיפשרה לדיירים להעביר זכויות בטאבו במשך עשרות שנים?" .

בעתירה התבקש בית המשפט להורות לעירייה ולוועדה המקומית להכשיר לאלתר את הקומה השלישית בבניין, על חשבונה של העירייה, תוך השתת הוצאות על הנתבעות. טרם הוגש כתב הגנה.
מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה תשיב לבית המשפט".
חשבנו שיעניין אותך גם...
המנהלת סיגל דוד וצוות תיכון הראשונים בהרצליה
פרס החינוך הארצי
קיי לונג בהשראת דנה אינרנשיונל השיר דיווה
שמלה מנצחת
חשד לאירוע שוד בירושלים
פצוע בהתהפכות טרקטור
נמלטו משוטרים והתהפכו: צעירה נהרגה
מנכ"לית העירייה פורשת
מתקני המים בפארק בלי מים. עד מתי יהיו סגורים?
לפעול לפתיחתם של מתקני המים בפארק
פועל נדרס במהלך סלילת כביש