הרצליה

נבחרת יוחנני מהרצליה במקום ראשון בתחרות הרובוטיקה FLL

חברי הנבחרת של בית ספר יוחנני זכו בקטגוריית ערכים בתחרות אזורית המיועדת לתלמידי כיתות ה'

העיר שלי | תמי מאור 28/01/2018

הישג לבית ספר יוחנני בהרצליה: נבחרת של תלמידי כיתות ה' זכתה ביום שלישי האחרון, במקום הראשון בתחרות הרובוטיקה האזורית FLL בקטגוריית ערכים.

תוכנית FIRST LEGO League חושפת את התלמידים לעולם המרתק של מדע וטכנולוגיה, ומעודדת אותם לחשוב ולפעול כמו מדענים ומהנדסים המתמודדים עם אתגר חדש הקשור למציאות היומיומית. השנה, נושא התחרות היה בעיית המים והאתגר של התלמידים כלל בנייה ותכנות רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח משימה ייחודי, חקר ולימוד הנושא תוך חשיבה יצירתית והצגת פתרון חדשני לבעיית המים, כל זאת תוך פיתוח כישורים חברתיים כגון עבודת צוות, מנהיגות, שיתוף פעולה ומעורבות בקהילה.

בתחרות נבחנו התלמידים בשלושה היבטים: הרובוט - בנייה ותכנון, מחקר - העלאת הבעיה והפתרון המוצע וערכים - רוח הקבוצה ושיתוף פעולה. התלמידים חברי הנבחרת של יוחנני זכו במקום הראשון בחדר שיפוט הערכים על עבודת צוות יוצאת מן הכלל.

מתוך סיכום השופטים: "אתם מעוררים השראה. התרשמנו מהעבודה הקשה שהשקעתם". "התרשמנו מהכבוד ההדדי בין חברי הקבוצה", "כל הכבוד, גאים בהישגיות שלכם".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון הביע הערכה להישג וציין "אני שמח שההשקעה העירונית הגבוהה שלנו בחינוך נושאת פירות. הזכייה מעידה גם על המקצועיות והמסירות של צוותי החינוך בבית הספר ועל הרמה הגבוהה של תלמידינו. יישר כוח".

מנכ"ל העירייה יהודה בן עזרא: "מערכת החינוך העירונית המצוינת של הרצליה מובילה את תלמידי העיר להישגים מרשימים ומעוררי גאווה. הזכייה של התלמידים נותנת ביטוי לחשיבות הרבה שאנחנו נותנים למקצועות הטכנולוגיה והמדעים".

חשבנו שיעניין אותך גם...
שריפה פרצה בבית ברעננה
דני בר, מדריך טיולים בחול
נהנים יותר וחוסכים בטיולי חו"ל
עשרות גרוטאות כלי רכב פונו בבאר שבע
עשרות גרוטאות כלי רכב פונו בבאר שבע
חשד: נהג שיכור ובמהירות מופרזת
פועל נפל מסולם בשדרות - מצבו בינוני
פועל נפל מסולם בשדרות - מצבו בינוני
שומרים על הסביבה גם בקייטנה
מבצע אכיפה בשוק העירוני בחדרה
מבצע אכיפה בשוק העירוני בחדרה
רחל הראל. צאו, תבלו ותחיו
עפה על החיים