הרצליה

"העירייה אינה נותנת אישורים לתמ"א 38"

תושבים המתגוררים בהרצליה ב' טוענים שהעירייה לא נותנת אישורים לתמ"א 39 מאחר והיא מעדיפה להעניק היתרים לבניית בניינים חדשים באזור. העירייה: "לא היו דברים מעולם. כל בקשה למתן אישור תמ"א 38 נבחנת לגופה"

חדשות | שרון יונתן 01/02/2018

תושבים המתגוררים בהרצליה ב' טוענים כי העירייה אינה מאשרת להם לבצע פרויקט תמ"א 38 לחיזוק מבנים ישנים וזאת בשל העובדה שבכניסה לשכונה נבנה פרויקט מגורים ענק, "הרצליה הילס", המכיל מאות יחידות דיור.

התושבים פנו לעו"ד שמואל סעדיה שהעביר פנייה לראש העירייה, משה פדלון, ובו פירט את טענות התושבים לאפליה. "תושבים רבים מסרו לנו כי למרבה תדהמתם העירייה הקפיאה ואינה נותנת אישורים לתמ"א 38 בהרצליה ב' בתואנה כי נבנות יחידות דיור רבות חדשות והעירייה אינה מאפשרת הליכי תמ"א וזאת הגם שבתים רבים הינם בתים ישנים ומבקשים חיזוק מפני רעידות אדמה ובבתים רבים כבר נחתמו הסכמים או הוגשו בקשות ותוכניות על ידי קבלנים ויזמים", כתב סעדיה וציין עוד כי "אם לא היינו בארץ, בהרצליה, היינו חושבים שמדובר בחלם. מחד, אישרתם בניה למאות יחידות דיור חדשות אך, מאידך, לתושבים שחיים עשרות שנים במערב העיר, משלמים ארנונה ממיטב כספם בשיעורים הגבוהים במדינת ישראל, וממתינים לממש את הזכות לחזק ולשבץ את בניין מגוריהם – אינכם מאפשרים הליכי תמ"א - התנהלות זו מהווה, בכל הכבוד, חריגה קיצונית ממתחם הסבירות. מדובר בתושבים רבים בהרצליה ב' , כמו למשל ברחוב מורדות ים אשר אפילו אינם מחוברים לביוב כדבעי אלא לבורות ספיגה שיוצרים מטרדים כבדים".

סעדיה מציין: "תחושת התושבים היא כי נגרם עוול למערב העיר, לתושבי הרצליה פיתוח והרצליה ב', תוך תחושה של העדפת הדיירים החדשים, בעלי הממון, שמשלמים מיליוני שקלים על מגורים ב"קוביית בטון" ומן הסתם יעשירו את העירייה במאות מיליוני שקלים של ארנונה על פני תושבים ותיקים שבסך הכל רוצים לשפץ או חזק את בתיהם וכל זאת אף כאשר עניין הכניסות והיציאות עדיין נתון באי וודאות קשה. הדעת לא יכולה להשלים עם מצב זה, עם אטימות וחוסר רגישות. יש להעניק היתרי תמ"א 38 כמתחייב וכמתבקש לדיירים הוותיקים הממתינים לכך שנים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "לא היו דברים מעולם. כל בקשה למתן אישור תמ"א 38 ניבחנת לגופה".שרון יונתן


חשבנו שיעניין אותך גם...
הגביע ששווה מאה
סוכלה גניבת מאות קילוגרמים של אבוקדו
כיצד לבחור ולעשות קעקועים מוצלחים?
שיגעון הקעקועים
הפוליטיקה של כפר סבא
הפוליטיקה של כפר סבא
תערוכת יצירות המדגישה את המעורבות החברתית
תערוכת יצירות המדגישה את המעורבות החברתית
כדורגל ברהט
הספורטאים המצטיינים של רהט
חוף חדרה
פיתוח החוף בחדרה
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה