הרצליה

"מדובר בתביעת השתקה"

זו תגובתו של עמית מרלה, תושב הרצליה, לדרישת העירייה, לפיה עליו להתנצל על אמירותיו בגין שחיתות בעירייה

העיר שלי | שרון יונתן 01/02/2018

עמית מרלה, תושב הרצליה, פעיל בקבוצה "הרצליה איכות חיים" ובעמותת "הרצליה חופשית", לא הסכים לדרישת העירייה, כפי שפרסמנו בשבוע שעבר ב"לוקאל", לפיה עליו להתנצל על דברים שכתב בהודעת מייל לעובדי בעירייה: "בזכות המידע שהעברתם תנוקה השחיתות מעיריית הרצליה" ובדף הפייסבוק שלו: "מנקים את השחיתות מהרצליה".

השבוע שיגר מרלה באמצעות עו"ד יאיר נהוראי, מכתב תשובה לעו"ד גיא ממן, המייצג את העירייה ובו כתב:"מכתבו של מרשך (העירייה - ש.י.) מהווה דוגמה מצערת לנסיון השתקה, מכתב slap מובהק (תביעת השתקה - ש.י.) וחבל כי בחרת לשתף פעולה בפעולה של ניסיון לסתימת פיות ולהשתקת ביקורת לגיטימית. להווה ידוע לך כי למרשי עומדת לכל הפחות הגנת תום לב את מאחר שפנה בהתאם לסעיף לחוק איסור לשון הרע הקובע הגנת תום לב. אין בתשובה כדי למצות את טענותיו של מרשי וככל שתבחר לפנות לבית המשפט שומר מרשי על כלל זכויותיו וטענותיו".

מרלה אמר השבוע: "שהעירייה שולחת מכתב מעו"ד (ואולי גם תביעה...) לתושב העיר, האבסורד הוא שלתושב הנתבע יש חלק במימון המכתב והתביעה כנגד עצמו. כמו כן, העלויות לא מושתתות על עובד העירייה שהחליט על המהלך, גם לא אם יהיה הפסד בתביעה וייפסקו הוצאות משפט לחובת העירייה. יש גבול לכל תעלול. במידה ואנצח במשפט, ואני אנצח, אני אדרוש את הפעלת נוהל חיוב אישי כנגד נושאי המשרה הרלבנטיים בעירייה, שכן מדובר, לכאורה, בתביעת השתקה ואין סיבה שתושבי העיר יממנו את זה".

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה תתבע את עמית מרלה על הוצאת לשון הרע".

חשבנו שיעניין אותך גם...
67 פעולות הצלה בחופי ראשון לציון במהלך הקיץ
67 פעולות הצלה בחופי ראשון לציון במהלך הקיץ
עוברים שדרוג
פועל נהרג באתר בנייה
פועל נהרג באתר בנייה במודיעין
שרונה בן אור. הבנתי שאני לא אשמה בשום דבר שקרה לי בחיים
"אני השורדת היחידה משלוש הנשים להן היה נשוי"
"קבלה מעשית מטפלת כאן ועכשיו"
מבנה לא ראוי למגורים
שלוש משפחות מרעננה פונו מדירותיהם בבניין שעובר תמ"א 38
שרה כהן. יש לי מה לתרום
"יש לי עוד מה לתרום לעולם"
גבר טבע בבריכה בהוד השרון - מצבו קשה
גבר טבע בבריכה בהוד השרון