הרצליה

עיריית הרצליה: לפרק את עמותת המטווח האולימפי הלאומי בעיר

זאת לאור חוב מצטבר של העמותה לעירייה בסך של כ- 11 מיליון שקלים

העיר שלי | שרון יונתן 01/02/2018

עיריית הרצליה פנתה לאחרונה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בבקשה לפרק את עמותת המטווח האולימפי הלאומי בהרצליה וזאת לאור חוב מצטבר של העמותה לעירייה בסך של כ- 11 מיליון שקל. מדובר בחוב שהלך וגדל עם הזמן, כאשר בפברואר 2016 נחתם בין העירייה לעמותה הסכם פשרה, לפיו תשלם העמותה לעירייה סכום של 5.7 מיליון בתוך 90 ימים ממועד החתימה על הסכם הפשרה. העמותה לא שילמה את החוב ובספטמבר 2016 נשלח לעמותה מכתב התראה על הפרת הסכם הפשרה ובמקביל נשלחה לעמותה דרישה לתשלום מס.

העירייה נקטה בהליכי גבייה מנהליים לפירעון החוב ובהם עיקולים בבנקים ואצל חברות המקיימות פעילות מסחרית עם העמותה, אך אלו לא הניבו פרי, כפי שטוענת בבקשה לבית המשפט עו"ד ורד אולשנסקי לוי, המייצגת את העירייה בנושא.

המשך הפרשה היה באפריל 2017 כאשר לעמותה נמסר מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים או הליכי פירוק. בבקשה לבית המשפט מציינת עו"ד אולשנסקי לוי : "לאור האמור ולאור החוב של העמותה לנושה (העירייה - ש.י.), אי עמידת העמותה בתשלומים על פי הסכם הפשרה והליכי הגביה המנהלתיים שננקטו ולא הביאו לפירעון החוב, תטען הנושה כי העמותה אינה יכולה לפרוע את חובותיה. אשר על כן, מתבקש בית המשפט הנכבד להורות על פירוק העמותה בהתאם לחוק העמותות".

המטווח האולימפי הלאומי ע"ש יגאל אלון הוקם בשנת 1983 ונמצא ברחוב ז'בוטינסקי בסמוך לקאנטרי קלאב. המטווח בהרצליה הוא מתחם הקליעה הבינלאומי החוקי היחיד בישראל. במקום מתייקמים אימוני קליעה, של מתחרים בינלאומיים נבחרת ישראל בקליעה, וכן אימונים ותחרויות של מועדוני הקליעה בארץ.

מנכ"ל המטווח האולימפי, אופיר בשן, מסר בתגובה: "המרכז האולימפי מנהל בימים אלו שיח פורה מול ראש עיריית הרצליה ומנכ"ל העירייה באשר לפתרון הבעיות".

חשבנו שיעניין אותך גם...
נותרה עם המחמאות
שקוף שזה ונדליזם
כנפיים של קרמבו נעים להכיר!
"כנפיים של קרמבו" נעים להכיר!
מחו נגד אלימות כלפי נשים
הלוואה עסקית
הולכים על זה
ועדת הקהילות בישיבתה הראשונה
קידום העשייה הקהילתית בהרצליה
מנכ"ל חדש לעיריית פ"ת