חדרה

ציון גבוה בשקיפות ושירותיות לוועדה המקומית חדרה

בבקרה ארצית שנערכה על אתרי האינטרנט של 126 ועדות מקומיות בישראל, עולה כי רק ועדות בודדות זכו לציון מעל 90, ביניהן חדרה עם ציון 95

פוליטיקה מקומית | תמי מאור 22/01/2018

חדרה ממשיכה להוביל בדירוגים הארציים בדירוג השקיפות. לאחר שאתר האינטרנט של העירייה זכה לציון 98 והיא דורגה במקום ה-2 בארץ, התבשרה העירייה על דירוג גבוה נוסף הפעם של אתר האינטרנט של הוועדה המקומית, המוכיח כי היא פועלת בשקיפות מרבית.

בבקרה על אתרי אינטרנט של הוועדות המקומיות בישראל שעורך מינהל התכנון במשרד האוצר, זכה אתר האינטרנט של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה חדרה לציון הגבוה 95.

אתרי הוועדות המקומיות נבדקים באופן אחיד ושיטתי, על-פי דרישות חוק התכנון והבנייה ובהיבטים כלליים המבטאים שקיפות ושירותיות. בסך הכל נבדקו אתרים של 126 ועדות מקומיות רוכזו ונותחו ליצירת מדרג ארצי השוואתי.

כאמור, בדוח שהגיש מינהל התכנון למהנדס העיר אינג' נועם גרייף לסיכום שנת 2017, עולה כי האתר של הוועדה המקומית חדרה זכה לדירוג גבוה בבקרה הארצית. יודגש כי רק 9 ועדות מקומיות זכו לציון שבן 90 ל-100, וחדרה ביניהן.

הבקרה הארצית לאתרי האינטרנט של הוועדות המקומיות לתכנון ובנייה מתבצעת זו השנה השנייה באמצעות גלישה באתר הוועדה, ללא הודעה או הכנה מראש של הוועדות. כל אתר נבדק באופן אחיד ושיטתי, באמצעות שאלון הכולל מדדים הבוחנים את האתר בהיבטים של דרישות חוק התכנון והבנייה ובהיבטים כלליים המבטאים שקיפות מידע ושירותיות. לכל ועדה הוגש דוח פרטני, המציג את תוצאות הבקרה של אתר הוועדה המקומית, המשקפים את המידע שהיה זמין באתר הוועדה במועד ביצוע הבקרה.
בין היתר נבדקו מדדים וקריטריונים הנובעים מדרישות החוק לאתרי אינטרנט של ועדות מקומיות; נבדקו מדדים כלליים וקריטריונים העוסקים בהיבטים של שקיפות, נגישות מידע ושירותיות; הודעות עדכניות באתר; פרסום מסמכי ישיבות, סדר יום, החלטות, פרוטוקולים; פרסום הודעות תכנון ובנייה; נגישותן של ההודעות המתפרסמות; הודעות מטעם ועדה מקומית או רשות רישוי מקומית; דוח שנתי של הוועדה המקומית לשנת 2016; איתור מסמכי תכנון ורישוי; מנוע חיפוש או מאגר לחיפוש תוכניות בניין עיר, לאיתור תיקי בניין או בקשות להיתר, מערכת מידע גאוגרפי GIS; ומדדים נוספים.

חשבנו שיעניין אותך גם...
משתתפי המחזור השני של תכנית פודיום למאמנים לאומיים
מי יעלה על ה -"podium" ?
"מחיר למשתכן", לא בכל מחיר
חודש המודעות למאבק בסרטן השד
חינוך וקהילה בכפר סבא
הדגל הכחול לשנת 2019
הדגל הכחול לשנת 2019
טקס הענקת איש השנה ליונס לב ארי
אנשי השנה של ליונס הוד השרון
"אני לא פירסמתי דבר כזה"
ערב הוקרה עירוני לזוכי פרס ישראל