חדרה

קבוצת רובוטיקה של הטכנודע עלתה לגמר הארצי בתחרות FLL

במסגרת התחרות על התלמידים לעצב, לבנות ולתכנת רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח המשימה; ליישם עקרונות מתמטיים ומדעיים מהעולם, לקיים חקר מדעי אתגרי ולהציג את הפתרון אותו מצאו

העיר שלי | תמי מאור 12/02/2018

אחת לשנה מתקיימת תחרות הרובוטיקה הבינלאומית ה-FLL בהשתתפות 80 מדינות מכל העולם. בטכנודע בחדרה, השתתפו ארבע קבוצות תלמידים בגילאי ז-ט בשלב השלישי במסע הארוך אל התחרות הנכספת, והקבוצה "1491" עלתה לגמרי הארצי.

11 תחרויות אזוריות התקיימו במקביל ברחבי הארץ, כדי לקבוע מי יעלה לגמר הארצי. באולם הקונגרסים בתחרות האזורית בחיפה פגשו ארבע הקבוצות מהטכנודע במאות תלמידים מקבוצות מתחרות, והתמודדו עם משימות רבות, מאתגרות וכיפיות. במסגרת התחרות על התלמידים לעצב, לבנות ולתכנת רובוט אוטונומי המבצע משימות על גבי לוח המשימה; ליישם עקרונות מתמטיים ומדעיים מהעולם, לקיים חקר מדעי אתגרי, ממש כמו מה שמתמודדים עימו המדענים של ימינו, לפתח את דרכי החשיבה ולהציג את הפתרון אותו מצאו.

אחד הדברים המיוחדים בתוכנית FLL הוא הערכים המלווים אותה לכל אורכה. תחרות הרובוטיקה דוגלת בערכים של שיתוף פעולה ועבודת צוות. כל קבוצה עובדת כקבוצה. בני הנוער מעודדים לכבד את הרעיונות של הקבוצה כולה, לכבד את הרוח של תחרות ידידותית ובעיקר – להיות אדיבים וליהנות לאורך כל הדרך.

מנהלת המרכז, אסנת צפון, רואה בתלמידיה את דור העתיד. "אלו הם מנהיגי העתיד שלנו. אין לי ספק בתרומה הענקית שהם יעניקו לחברה הישראלית, כל אחד בדרכו. ואנו נמשיך להשקיע ב אסטרטגיות למידה חדשניות, המותאמות לעתיד".

חשבנו שיעניין אותך גם...
קובי מרימי נבחר לייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
נבחר השיר שייצג את ישראל בתחרות האירוויזיון
צבי יחזקאלי מגיע לרעננה
הרצאה מרתקת של צבי יחזקאלי :"שבעים שנה של פלא בתוך מזרח תיכון מתמוטט"
מדורה בהוד השרון
תהלוכת ל"ג בעומר תשע"ט בהוד השרון
הרוג בתאונת עבודה בקריות
תא: איסור שחיטת תרנגולי כפרות
ת"א: איסור שחיטת תרנגולי כפרות
ראש העירייה– אמיר כוכבי
אלימות בכביש
כמה אחוזים מתושבי השרון היו עדים לקטטה בכביש?
תקרית אלימה בבית חולים רמב"ם