חיפה וקריות

לראשונה בחיפה: קבוצת פעילים ימיים, למען שמירה על הים

במכון לחקר ימים ואגמים בחיפה, נערך אירוע השקה לקורס פעילי הקהילה הימית בחיפה ביוזמת קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע ומרחב כרמל של רשות הטבע והגנים. המטרה: להכשיר את הפעילים לעשייה אקטיבית בסביבה הימית

העיר שלי | תמי מאור 10/01/2018

אתמול (שני)בערב, במכון לחקר ימים ואגמים בחיפה, נערך אירוע השקה לקורס פעילי הקהילה הימית בחיפה. האירוע התקיים ביוזמת קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע ומרחב כרמל של רשות הטבע והגנים ונכחו בו כמאה חיפאיות וחיפאים. המטרה: להכשיר את הפעילים לעשייה אקטיבית בסביבה הימית.

בחברה להגנת הטבע וברשות הטבע והגנים (רט"ג), חברו יחדיו, כדי להקים קהילת פעילים למען הים והם אלה שיובילו גם את המחזור הקרוב של קורס הפעילים.

האירוע החל בשעה 18:00, עם ברכות מאת איריס האן, מנכ"לית החברה להגנת הטבע, כלל הרצאות בנושאי ים ושמירה על הים. יגאל בן ארי, מנהל תחום ים ברט"ג, סקר את השמורות הימיות, ד"ר גיל רילוב, מהמכון לחקר ימים ואגמים, סיפר על המחקרים המדעיים שעורך המכון בשמורת שקמונה, רותם שדה, פקח מרחב כרמל של רט"ג, סיפר חוויות ואתגרים שבשמירה על שקמונה ותיאר את שמורת ראש כרמל המתוכננת.

שרה אוחיון. אקולוגית ימית בחברה להגנת הטבע, סיפרה על קהילות ימיות וחשיבותן לשמירה על הסביבה הימית. לבסוף, רותם וידן מהחברה להגנת הטבע ומאיה קדוש מרט"ג, הציגו את מבנה קורס ההכשרה והנחו דיון בשאלות שעלו מהקהל.

לדברי אוהד שוורץ, מנהל קהילת חיפה של החברה להגנת הטבע: "מטרת האירוע היא לחשוף את הפעילים החיפאים לקורס ההכשרה, שיחל בחודש הקרוב ולהתניע את התהליך לגיבוש קהילה מלוכדת ויוזמת, סביב נושא שמירת הים בחיפה ובראשן השמורה העירונית שקמונה. המרחב הימי בארץ הוא המקור למי השתייה שלנו, ובעקבות תגליות הגז - ממנו גם מגיע מקור האנרגיה למשק הישראלי. בנוסף, כבלי תקשורת ותשתיות כלכליות, כמו הנמלים, ממצבים את המרחב הימי כבעל חשיבות עליונה. הקורס המדובר, יהיה בנוי מ - 12 מפגשים ובו יעברו הפעילות והפעילים הכשרה מעשית ותיאורטית עם אקולוגיה ימית, ייערכו סיורים לימודיים בחופי חיפה ואף יעברו מפגש של צלילת שנורקל, בשמורת שקמונה. בסופו של הקורס, צפויים המשתתפים ליזום פעילות בסביבה הימית בחיפה, ליצירת סביבה ימית איכותית יותר לכולנו".


חשבנו שיעניין אותך גם...
לראשונה: מרכז מצוינות טרום קדטים
לראשונה: מרכז מצוינות טרום קדטים
"עבדנו מאחורי הקלעים עבור ברוידא"
משלבים כוחות למען העולים מצרפת
עומר שילון. אהבתי להשפיע מגיל צעיר
"למדתי שביחד אפשר לשנות"
טאי-צי חינם - לא תבואו?
טאי-צי' חינם - לא תבואו?
סחטו ותקפו שיפוצניק מכפר סבא
סחטו ותקפו שיפוצניק מכפר סבא
טקס הוקרה לפעילי סביבה
הוקרה לפעילי הסביבה
דגל פולין
חשד: אדריכל מהרצליה ירק על שגריר פולין בישראל