חיפה וקריות

קרן הלמסלי תרמה 62 מלש"ח לבניית מגדל תגליות הבריאות ע"י רמב״ם ואוניברסיטת חיפה

הבניין החדש יכלול מכונים ומעבדות של אוניברסיטת חיפה, רמב״ם, הטכניון וגורמים נוספים, ויפעלו בו מכונים קליניים ומכוני מחקר.

חדשות | תמי מאור 23/01/2018

המרכז הרפואי רמב״ם ואוניברסיטת חיפה יפעלו להקמת בניין בן 20 קומות שיקרא "מגדל תגליות הבריאות ע"ש הלמסלי", הודות לתרומה בסך 62 מיליון ש״ח שנתנה קרן הלמסלי לפרויקט.

המגדל החדש ימוקם בקמפוס בית החולים רמב״ם, בקרבה לפקולטה לרפואה של הטכניון, ויספק לראשונה שיתוף פעולה בין שני מוסדות אקדמיים, בית חולים מרכזי מתקדם ותעשיית היי טק וביו רפואה.

התרומה של הקרן ע״ש לאונה והארי הלמסלי משקפת את המחויבות המתמשכת של קרן הלמסלי להתעצמות ופיתוח מדינת ישראל ולטובת אזרחי המדינה והאנושות. בעשור האחרון תרמה הקרן כ- 170 מיליון דולר לגופים בישראל. הקמת "מגדל תגליות הבריאות" תאפשר שיתוף פעולה יחיד מסוגו בין אוניברסיטת חיפה ובית החולים רמב"ם, לצד שיתוף פעולה הדוק הקיים עם הטכניון, וחיזוק שיתוף הפעולה האסטרטגי עם תעשיית הציוד הרפואי, תעשיית התרופות והתחום המתפתח של המחשוב הרפואי והביג דאטה.

המגדל ייצור סביבה פורייה לקידום מחקרים רפואיים, פיתוחים ותגליות במטרה להצמיח וליצור רעיונות יצירתיים בתחום הרפואה ברמה האזורית, הלאומית והגלובלית. הוא יעודד התפתחות של רעיונות חדשים וייחודיים המבוססים על תחומי הבריאות והרפואה, לטובת פיתוח טיפולים ביולוגיים, פיתוח תרופות, וציוד רפואי – יחד עם מערכת הבריאות ומדיניות מחקרית.

"המגדל יהווה תוספת משמעותית לקמפוס של רמב"ם ולקהילת חיפה והאזור ככלל", אומר סנדי פרנקל, נאמן קרן הלמסלי והממונה על פעילותה בישראל. "אנחנו גאים להיות שותפים לפרויקט החשוב הזה, שלא רק ינגיש שירותי בריאות ורווחה בפריפריה הצפונית של ישראל אלא גם ובעיקר, יחזק את הצפון כולו על ידי יצירת סינרגיה ייחודית בין רמב"ם, אוניברסיטת חיפה והטכניון – שלושה מן המוסדות המובילים בישראל, וכן עם תעשיות הרפואה והביוטק".

הבניין החדש יכלול מכוני מחקר ומעבדות משותפות וכן מרכזי מצוינות ומכונים קליניים בתחומי רפואת העיניים והגסטרו, מכוני מחקר ופיתוח בתחום חקר המוח, הסרטן, הלב, הסוכרת, נפרולוגיה, גנטיקה, ציוד רפואי וניתוחים זעיר פולשניים. לצדם יפעל גם בית הספר הגבוה למתמחים בתחום רפואת השיניים אשר יציע גם ניתוחים זעיר פולשניים מתקדמים. חלק מהבניין ישמש למחקר והוראה משותפים בתחומים כגון מחקר בתחום בריאות הציבור, מרכז לחקר בתחום הסיעוד, ומרכז לחקר בתחום מדעי החיים. המומחיות של האוניברסיטה בתחומים אלה של מדעי החיים, פיתוח תרופות, מודלים אקדמיים של בריאות הציבור תגויס להתמודד עם האתגרים הלאומיים והעולמיים בתחום הבריאות.

בנוסף יוקם מתחם חדשנות לחברות הזנק (סטרט-אפים) מתחום הבריאות. מתחם זה יציע משכן לחברות הזנק וליזמיות בשלבים מוקדמים, כגון חממות ומיזמים טכנולוגים בתחום הבריאות, והוא יניע ויקדם יזמות ישראלית הרואה את המטופל במרכז, תוך התבססות על שיתוף פעולה בין האקדמיה, התעשייה והשדה הקליני. לצד כל אלה יפעל גם מתחם של הטכניון שישלב בין תחומי ההנדסה והרפואה: הקמת מתקנים להנדסה רפואית, עם התמקדות על חדשנות בתחום ההנדסה הביו רפואית. כמו גם, מרכז תערוכות ומבקרים: המרכז יספק לחוקרים, לרופאים וליזמים מתחם בו יוכלו להציג ולקדם את מחקריהם.

פרופ' רפי ביאר, מנהל רמב״ם הודה לקרן על תמיכתה. ״אני מודה לקרן הלמסלי ולמר סנדור פרנקל על התמיכה האדירה בפרויקט המשותף לנו ולאוניברסיטת חיפה, הנמצא במרכז הליבה של עשייתנו. תוכנית הקמת מגדל התגליות ע"ש הלמסלי הייתה חלק מחזון המרכז הרפואי רמב"ם המשלב באופן ייחודי, את הרפואה, הטכנולוגיה והטיפול האנושי. תרומה זו מהווה נקודת ציון נוספת ומשמעותית בצעידה יחד עם שותפינו האקדמיים להשגת המטרה – הובלת עתיד הרפואה בעולם כולו ויציב את ביה"ח, בשורה הראשונה יחד עם המוסדות המובילים בעולם ברפואה ובמחקר".

פרופ' רון רובין, נשיא אוניברסיטת חיפה, ציין כי "תרומתה הנכבדת של קרן הלמסלי תסייע להזניק את החוקרים המצוינים של האוניברסיטה לכדי תרומה משמעותית עוד יותר לפעילות הקלינית ולבריאותם של תושבי הצפון, תושבי ישראל והעולם כולו. חתימת ההסכם היא צעד נוסף בהתרחבות הפיזית והמחקרית של אוניברסיטת חיפה - במסגרת מהלך "הירידה מן ההר" וההפיכה ל"מולטיברסיטה", ואני סמוך כי הפעילות המשותפת של חוקרים מתחומים שונים, יחד עם הרופאים המצוינים של המרכז הרפואי רמב"ם, חממות טכנולוגיות וביו-רפואיות יהווה את הכר הפורה ביותר לפריצות דרך מדעיות משמעותיות".
חשבנו שיעניין אותך גם...
 מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
מצלמות אבטחה בשכונת הכרמים
אומרים די לאלימות
חזר לגן
המחלקה הצומחת
אלימות במשפחה
קארין ואליעד , התחילו מחברות טובה
סיירת האהבה
הברחת בלונים לטובת גורמים פלסטינים
ישראלי חשוד בהברחת בלונים לטובת גורמים פלסטינים
פצועה קשה בשריפה באשדוד