חיפה וקריות

מיליוני שקלים יושקעו לטובת הסדרת צמתים מסוכנים בכביש 4

כרמל סלע, ראש מוא"ז חוף כרמל: "מדובר בצמתים מהמסוכנים במועצה, אני מברך את חברת נתיבי ישראל על קידום הפרויקטים שיביא פתרון בטיחותי לתושבי המועצה והאזור"

חדשות | תמי מאור 21/02/2018

בשורה בתחוםהסדרת צמתים מסוכנים לאורכו של כביש 4. בפגישת עבודה שנערכה בנוכחות כרמל סלע, ראש המועצה, מודי ברכה סגן ראש המועצה ומהנדס המועצה אינג' אסף וחנר עם מנכ"ל נתיבי ישראל, ניסים פרץ (מע"צ לשעבר) וצוותו, נענו נתיבי ישראל לבקשת המועצה והחל קידום מזורז של תכנון מפורט של צומת כפר גלים. תכנון הצומת יאפשר גם פניות מדרום לכוון מערב (כפר גלים) וגם פתרון בטוח של חצייה רגלית. חב' נתיבי ישראל מינתה מנהל פרויקט שמתחיל בתכנון והצפי לתחילת ביצוע הפרויקט בעוד כשנה.

כמו כן, חלה התקדמות משמעותית לקראת הסדרת רמזור בצומת כרם מהר"ל ועופר ו, כאשר הצפי תחילת העבודות כבר בסוף שנת 2018. כזכור, צומת כרם מהר"ל הוגדר כמוקד סיכון המהווה סכנת חיים, עוד בשנת 2011 על ידי משרד התחבורה. הצומת מזין מספר ישובים ובתי ספר אזוריים, מתחם עסקים, תחנת דלק מהווה סכנה של ממש ללא נתיבי השתלבות. בבדיקת נפח תנועה שערכה המועצה לפני כשנה הוברר מעל כל ספק כי קיימים לחצי תנועה גדולים המהווים מוקד סיכון הן לתנועה הממוכנת, הן לרוכבי האופנים הרבים, והן להולכי הרגל הנאלצים לחצות את כביש 4 הסואן.

בתוך כך, המועצה קידמה תכנון של מעגל תנועה בצומת בית חנניה על כביש 6531 ומסרה את התכנון לחברת נתיבי ישראל אשר תבחן בחיוב שילוב הסובה בתכנון והסדרת כביש 6531 בעלות מוערכת של כשני מיליון שקלים. עוד סוכם כי צומת ניר עציון, צומת מסוכן שאירעו בו תאונות דרכים קטלניות יועלה לדיון בוועדה הבין משרדית למוקדי סיכון, לאחר מכן תפעל החברה לנתיבי ישראל בהמשך להחלטות הוועדה.

המועצה קידמה והציגה בפני מנכ"ל חברת נתיבי ישראל תכנון מוקדם של שיפורי בטיחות לרבות שני מעגלי תנועה על כביש 7111 בחזית הכניסות לישוב עין הוד. התכנון המוצע ישפר בצורה משמעותית את הבטיחות לאורך כביש 7111 וימתן את מהירות התנועה לאורך הכביש בחזית הישוב ויאפשר חצייה בטוחה מכוון מגרש החניה לישוב. המועצה הופנתה למשרד התחבורה לבחינת קידום הנושא.

מחלף דרומי לעתלית, ראש המועצה חזר על הבקשות הקודמות לקדם ולאשר מחלף דרומי לישוב עתלית. הנושא נדרש הם מבחינה תנועתית עקב תנופת הפיתוח המואצת של הישוב והן מבחינה ביטחונית. מהנדס המועצה הציג תכנון מוקדם של מפרדה יעילה שמאפשרת את כל כווני התנועה בחיבורים לכביש מס' 2 במפרדה. מנכ"ל חברת נתיבי ישראל הכיר לראשונה בחשיבות של מחלף דרומי לישוב עתלית והנושא יקודם בשיתוף רשות מקרקעי ישראל.

חשבנו שיעניין אותך גם...
שירה מהלב
ליה נתן, תמר זרסקי, עלמה עובדיה ויעל גרוסאוג מראיינות את גלבוע זלטין
כתבות צעירות
נגזר דינם של פורצים לביתה של ניצולת שואה
נגזר דינם של פורצים לביתה של ניצולת שואה
מתעופפת באוויר
עילאי הרסגור הנדין ודוד בן ישי מאגף הקיימות והחדשנות
פרויקט עירוני להטענת רכבים חשמליים
20 מיליון שקל למיגון פוריה
20 מלש"ח למיגון "פוריה"
מנקים את מודיעין לחגים
כמה משכירי דירות אינם מדווחים כחוק?