יהודה ושומרון

בקשה לחידוש הליכי הסגרה בעניינה של חשודה בעבירות מין באוסטרליה

בשנת 2014 הוגשה בקשה להכיר בחשודה ברת הסגרה לאוסטרליה שם היא מבוקשת בגין חשד לביצוע עבירות מין בשלוש אחיות קטינות. בשנת 2016 הופסק הליך ההסגרה לאחר שבית המשפט קבע כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין, אך בשנת 2017 הצטברו אינדיקציות כי היא מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש כדי להימנע מהסגרה

חדשות | תמי מאור 12/02/2018

דוברות המשטרה, פרקליטות מחוז ירושלים והמחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, הוציאו היום (שני) הודעה לפיה הבוקר, בפעילות של שוטרי היחידה המרכזית של המשטרה, נעצרה לחקירה חשודה, בשנות ה 50 תושבת אחד הישובים בשומרון בחשד לביצוע עבירות שיבוש הליכי משפט בנסיבות מחמירות בידוי ראיות והתחזות.

ביחידה המרכזית של המשטרה התנהלה חקירה סמויה מזה כחודש, בעקבות פנייה של חוליית האינטרפול להתחקות אחר החשודה, המבוקשת באוסטרליה בגין ביצוע עבירות מין בשלוש אחיות קטינות, עת שימשה כמורה וכמנהלת בבית הספר בו למדו.

במסגרת החקירה, בוצעו מגוון פעולות מורכבות ומתוחכמות שדרשו שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ושבמהלכן נאספו ראיות וממצאים נגד החשודה, ועם מעצרה הפכה החקירה לגלויה. תיק ההתחזות ובידוי הראיות מלווה על ידי עו"ד שחר מלול מפרקליטות מחוז ירושלים.

על פי ההודעה, בתאריך 17.8.2014 הגישה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה כי יכריז על החשודה בת הסגרה לאוסטרליה. ב-2.6.2016 הפסיק בית המשפט המחוזי את הליך ההסגרה, לאחר שקבע, בהתאם לחוות דעת שהוגשה מטעם הפסיכיאטר המחוזי, כי החשודה אינה כשירה לעמוד לדין. בהחלטתו קבע בית המשפט המחוזי כי החשודה תטופל במרפאת הפסיכיאטר המחוזי בירושלים וכי אחת לחצי שנה תתכנס ועדה פסיכיאטרית על מנת להעריך את מצבה. הוועדה התכנסה עד כה שלש פעמים ובכל הפעמים קבעה כי החשודה עודנה בלתי כשירה לעמוד לדין.

במהלך שנת 2017 הצטברו אינדיקציות כי החשודה מעמידה פנים שהיא סובלת ממחלת נפש על מנת להתחמק מהליך ההסגרה, ונוכח כך פתחה היחידה המרכזית במחוז ש"י בחקירה סמויה שהפכה לגלויה עם מעצרה הבוקר.

היום תיחקר החשודה ביחידה המרכזית ובהמשך תובא לצורך הארכת מעצרה בבית משפט השלום בפתח תקווה.

במקביל ביקשה המחלקה לעניינים בינלאומיים בפרקליטות המדינה, באמצעות עו״ד מתן עקיבא, לחדש את הליך ההסגרה נגד החשודה בבית המשפט המחוזי בירושלים, על מנת להכריז עליה בת הסגרה לאוסטרליה.

חשבנו שיעניין אותך גם...
זיהום האוויר
תחנות ניטור חדשות ומתקדמות באם המושבות
יור ארגון קבלני חיפה, חיים פייגלין
"כרבע מיליון העוסקים בענף הבנייה נפגעו ממדיניות האוצר"
76.9% מתלמידי חולון זכאים לתעודת בגרות
76.9% מתלמידי חולון זכאים לבגרות
רעננה בחרה: חיים ברוידא
חוזר לקדנציה שנייה
קולקציית אביב קיץ 2019 לילדים וילדות של KIDS NAUTICA
הקיץ הזה תתלבשו בסטייל
שוטר ירה בצעיר שניסה לדקור אותו
עדות מקומית 2018