ירושלים

עיריית ירושלים תכשיר שטח חניה זמני במקום חניון בית החייל

ראש העירייה הבהיר כי אף אוטובוס לא ייכנס לחניון בית החייל ללא כל הבדיקות, האישורים הנדרשים והעמידה בתקנים המחמירים ביותר של איכות הסביבה

העיר שלי | תמי מאור 21/02/2018

במסגרת העבודות להקמת רובע העסקים בכניסה לירושלים הנחה ראש העירייה, ניר ברקת, להכשיר מגרש צמוד לשערי צדק הישן בסמוך לרחוב יפו כחניה זמנית לתושבי האזור.

כמו כן, הבהיר ברקת כי אף אוטובוס לא ייכנס לחניון בית החייל ללא כל הבדיקות, האישורים הנדרשים והעמידה בתקנים המחמירים ביותר של איכות הסביבה. הפעלת חניון האוטובוסים תתבצע רק באמצעות אוטובוסים שיעמדו בתקן המחמיר ביותר- יורו 5 ורק לאחר השלמת כלל הבדיקות והעבודות שיבטיחו עמידה בתקנים הנדרשים.

חשוב לציין כי החניון כרגע ריק לחלוטין מאוטובוסים וגם במתכונת הפעלתו הזמנית, ולאחר קבלת האישורים בלבד, הוא צפוי להכיל 29 אוטובוסים בלבד, שיעמדו בתקני איכות סביבה מחמירים ביותר. עד לאחרונה שימש החניון הזה כחניה לא מוסדרת לכ-100 כלי רכב פרטיים.

יתר על כן, במסגרת מכלול הפרויקט תצומצם משמעותית כמות האוטובוסים החונים באזור זה, כאשר כיום חונים בשטח זה כ-250-300 אוטובוסים לעומת כ-60 אוטובוסים בלבד הצפויים לפעול בעתיד. העירייה ממשיכה כל העת בדיאלוג שוטף עם נציגי התושבים והמנהל הקהילתי.

בפרויקט הכניסה לירושלים מוקם כעת רובע עסקים הגדול פי 7 ממרכז עזריאלי, שישנה את פניה של ירושלים ויוסיף 60 אלף מקומות עבודה. כחלק מהפרויקט תהפוך הכניסה לעיר למרכז תחבורתי מוביל בארץ עם רכבת מהירה מהמרכז, רשת רכבות קלות, מנהרות, כבישים וחניוני ענק. בשל העבודות חלים שינויים רבים באזור, אולם העירייה עושה מאמצים רבים לשמור ככל הניתן על איכות ושגרת חיי התושבים ועל בריאותם תוך עמידה בכל תקני איכות הסביבה למניעת זיהום אוויר.

הפרויקט צפוי לשדרג באופן ניכר את מערך התחבורה בעיר ולייצר פתרונות תחבורה ירוקים. נחדד שוב כי בשום שלב לא תישקף כל סכנה לבריאות הציבור.

חשבנו שיעניין אותך גם...
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
מבצע הקש בדלת יצא לדרך
אני יותר אכזרי מדאעש
"אני יותר אכזרי מדאעש"
מומחה כבד עולמי בבילינסון
מומחה כבד עולמי ב"בילינסון"
דר ספורטה. הוועדה תחליט
בוטל הרכב ועדת מועצת החינוך
אות רשות מעודדת עלייה הוענק לעיר אילת
אות רשות מעודדת עלייה הוענק לעיר אילת
גבר נרצח בחיפה
צעיר נפצע מפיצוץ מטען בצפון הארץ
תלונות על חוסר יציבות של צוות גן זמיר