ירושלים

ברקת למשרד התחבורה: הקצו משאבים לגיוס נהגי אוטובוס בירושלים

בדיון בוועדת הכלכלה בכנסת על התחבורה הציבורית בירושלים אמר ברקת: "עד לסיום בניית רשת הרכבות הקלות, על משרד התחבורה להקצות משאבים גדולים לגיוס נהגי אוטובוסים נוספים בירושלים ולהציע בונוסים לנהגים שיגיעו לירושלים כדי לשפר את השירות"

חדשותחדשות | תמי מאור 26/02/2018

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת שהשתתף היום (שני) בדיון מיוחד בנושא בכנסת ציין כי "ירושלים בחרה בתחבורה ציבורית. טוב שעשינו ככה, כי בהסתכלות קדימה אין תחליף לתחבורה ציבורית יעילה.ההשקעות של שר התחבורה ישראל כץ ומשרדו לעתיד הן חסרות תקדים, למעלה מ-30 מיליארד ש"ח ובניית רכבת מהירה מהמרכז, רשת רכבות קלות ורשת רכבלים שיהפכו את ירושלים לעיר עם התחבורה המתקדמת בארץ".

ברקת ציין כי ,"עד לסיום בניית רשת הרכבות הקלות בשנים הקרובות, התלות של ירושלים באוטובוסים היא מוחלטת. מאז האירועים הביטחוניים לפני כשלוש שנים יש מחסור גדול בנהגים בירושלים שטרם הושלם, והדבר מייצר אי ודאות במערכת התחבורה הציבורית - בדיוק הפוך ממה שצריך להיות. אם תושבי ירושלים לא יכולים לסמוך על זמני הגעת האוטובוסים כדי לתכנן את היום שלהם אנחנו הולכים אחורה במקום קדימה".

"בעבר כשהיה מחסור בשוטרים, המשרד לביטחון פנים הוסיף 1,200 תקנים והעלה את שכרם בבונוס מיוחד למשרתים בירושלים" הוסיף ברקת","צעד שנתן מענה איכותי וטוב לביטחון בעיר. באותה אנלוגיה כעת כאשר יש מחסור בנהגים שפוגע בתפקוד של אגד, על משרד התחבורה להקצות משאבים גדולים לגיוס נהגי אוטובוסים נוספים ואף להציע בונוסים לנהגים שיגיעו לירושלים כדי לשפר את השירות".

עוד אמר ברקת כי "ההחלטה כי ירושלים תהיה העיר הראשונה בה ייצא מכרז להפעלת מוניות שירות רבות שישפרו את התחבורה הציבורית בעיר היא בשורה חשובה לתושבים ואני מודה על כך לשר התחבורה ישראל כץ וליו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל"

בסיום דבריו הוסיף ברקת כי "התברכנו בירושלים בחברה אזרחית מאוד חזקה שיודעת להרים דגלים ולדרוש פתרונות לבעיות שמתעוררות מהשטח ואני מברך את כל הארגונים המעורבים. אני מאמין במשרד התחבורה, באוזן הקשובה שלו וביכולת שלו להיענות לאתגרים של ירושלים בתקופת המעבר עד לרשת הרכבות".

חשבנו שיעניין אותך גם...
בני יהודה ישחקו בבלומפילד
אישום: תקפו ערבים על רקע גזעני
תושב כפר קאסם מואשם במגע עם סוכן חוץ
מימין: דר רותי נאור (מנהלת האגף לשירותים חברתיים), ניר קריסטל (ממ וסגן ראש העיר), חיים ברוידא (ראש העיר), חיים כץ (שר הרווחה), אילן כהן (יור אילן, סניף רעננה) וחברי הנהלת סניף אילן בעיר בטקס פתיחת
יום ההתרמה הארצי של איל"ן
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"
פרויקט "רכבת שורק" יוצאת לדרך
כוכבי אחד מעז
עומר שילון. אהבתי להשפיע מגיל צעיר
"למדתי שביחד אפשר לשנות"