כפר סבא

הוגש ערר נגד תכנית הבנייה של "אמות השקעות" בכפ"ס

תושבי השכונות הירוקות בכפר סבא מוחים נגד אישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה להגדלת מקומות החניה בשטח בבעלות חברת אמות. התושבים התאגדו לוועד פעולה ופתחו קמפיין לגיוס כספים לצורך פעילות משפטית נגד התכנית

חדשות | זאב שרגא 30/03/2017

במהלך החודש האחרון סוערות הרוחות בקרב תושבי השכונות הירוקות בכפר סבא זאת נוכח אישור הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, להגדלת תכנית הבנייה בשטח המצוי בבעלות חברת אמות השקעות, שם אמור לקום מגדל המשרדים 'אמות שאול'. אחת מהחלטות הוועדה הינה הגדלת מקומות החניה בבניין העתידי ל-3,262 חניות, במקום כ-800 חניות שהיו מאושרות בתכנית הקודמת. התושבים טוענים כי האישור יפגע קשות באיכות חייהם ועשוי להגביר עוד יותר את מצוקת התנועה הקשה ממילא בכניסות וביציאות לשכונה, ועל כן התאגדו לוועד פעולה ומבקשים לבטל את ההחלטה.

בשבוע שעבר, הפיצו חברי הוועד עצומה, בה ביקשו את תמיכת התושבים: "העירייה אישרה במחטף, באופן לא חוקי, ותוך יומיים לחברת אמות 3262 מקומות חניה במקום 800", נכתב בעצומה, "שערו בדמיונכם בשעה שמונה בבוקר, בשעות שיא העומס בדרככם לעבודה, הכביש נחסם כי 3262 רכבים נכנסים בדיוק לרחוב ספיר מול בית הספר והגנים. וכל זה קורה, בשעה שאתם מורידים את הילדים לגן ולבית הספר. לשם השוואה, 3262 רכבים מהווים כ- 70% מכלל הרכבים של תושבי השכונה".

ועד הפעולה להצלת השכונה הירוקה העמיד יעד של 1000 חתימות בעצומה ותוך שבוע הצטרפו למחאה מעל 650 תושבים. במקביל, השיקו פרויקט גיוס כספים ברשת, לצורך מימון הגשת הערר לוועדה המקומית, שהוגש על ידי עו"ד אלי וילצ'יק, מומחה בסוגיות תכנון ובנייה.

מחברת אמות נמסר בתגובה: "להערכתנו, הוצגו בפני התושבים מצגים מטעים בלשון המעטה. יודגש כי לאמות כל ההיתרים והאישורים על פי התב"ע ועל פי כל הוראות הדין בנושא".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא פועלת על פי כל דין וכל הפעולות בוצעו על פי התב"ע והיועמ"ש של הוועדה. לאחרונה התקיים מפגש עם ועד השכונה הירוקה במהלכו עודכנו התושבים כי נבחנים פתרונות תחבורתיים כגון הכשרת כביש גישה פנימי אשר יוביל מכביש 4 ישירות לאזור תעסוקה זה, שאטלים (היסעים), הכשרת החיבור הקיים לכביש 4 כחיבור מוסדר ועוד".


zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
מאסר בפועל למתווך שהורשע בעבירות מרמה
'ימים של קולנוע'
מתווך החלומות
עראיס לאדינו  אסתר ויהונתן
פסטיבל הלאדינו בצפת
צומת הרחובות הנדיב ובצלאל. השילוט אינו מספיק
מפגע בטיחותי בצומת הרחובות הנדיב ובצלאל בהרצליה
כתב אישום בגין הונאה והברחת רכבים
כנס "ישראל מתחדשת"
אן מור , הצילה את החתול
להציל את סימבה