כפר סבא

"למרות שחליתי בסרטן, אני מרגישה שקיבלתי מתנה"

עירית טיגר, אם לשלושה, מתמודדת עם מחלת הסרטן, ומבקשת לספר את סיפורה כדי לעודד נשים אחרות

העיר שלי | קרן שלהבת 29/05/2017

עירית טיגר (40) , תושבת כפר סבא שמוכרת לרבים מתושבי העיר כמאבטחת בקניון ערים, חלתה בסרטן השד. עירית שעדיין מתמודדת עם המחלה ועוברת טיפולים, בוחרת להתמודד עם המחלה באופטימיות. "למדתי לאהוב את עצמי, להעריך את החיים וליהנות מהדברים הקטנים", היא אומרת.

עירית, גרושה ואם לשלושה ילדים, בני 13,15, 16.5, חלתה בסרטן השד לפני מספר חודשים ולמרות הקושי וההתמודדות עם המחלה בחרה בחיים. "אני רוצה לספר את הסיפור שלי כדי לעודד נשים אחרות. אסור לוותר, צריך לקבל את המחלה ולהתמודד איתה. להקיף את עצמך בהרבה חברים ומשפחה שנותנים את הכוחות ברגעים הקשים".

עירית עזבה את עבודתה בתחום ההוראה והתאטרון לטובת משרת מאבטחת בקניון ערים לפני 3 שנים. לפני מספר חודשים היא חגגה את יום הולדתה ה-40 וזמן קצר לאחר מכן קיבלה "מתנה" מהיקום. "גיליתי גוש גדול בשד והייתי בטוחה שזה עצם. לא היו לי כאבים ולילה אחד התחלתי להבין ולהפנים שאולי יש לי גוש בשד. התחלת לקרוא על כך באינטרנט והתקשרתי למוקד של קופת חולים. די מהר הבנתי בפני מה אני עומדת. קבעו לי בדיקות בהן התברר שאכן שיש לי גוש סרטני בשד בגודל של כ-7 ס"מ".

כיצד התמודדת עם הבשורה הקשה?

"זה לא היה קל, בכיתי הרבה אבל ברגע שהתברר לי שאני אכן חולה, ירד ממני הלחץ. ההמתנה לתשובה הייתה מורטת עצבים. כשהבנתי שאני חולה החלטתי להתמודד ולעשות את כל הבדיקות. כבר באותו היום החלטתי לצאת עם בתי הגדולה לבית קפה. החלטתי שאני מנצחת את המחלה כמו גדולה. עברתי ממוגרפיה, אולטרסאונד ומה לא. כיום אני עוברת טיפולי כימותרפיה ומקווה שהגוש יקטן. אני עדיין לא יודעת אם ינתחו אותי וממתינה לראות מה ילד יום. כרגע אני בוחרת בחיים ומנסה ליהנות מכל רגע".

כיצד את מצליחה להסתדר ולהתמודד עם כל מה שקורה לך וגם להמשיך לעבוד?

"העבודה והצוות בעבודה שלי תומכים ועומדים לצדי בכל דבר. זה מחמם לי את הלב ועוזר לי להתמודד. בעצם זה שאני קמה לעבודה וממשיכה בחיי, אני משדרת לעצמי שאני חזקה. למדתי מהמחלה לדאוג לעצמי, לראות את עצמי ולא רק את האחרים. שיניתי את התזונה שלי, אני עושה מדיטציות ואף חברתי לקבוצת הנשים 'גם אני חליתי בסרטן השד'. הקבוצה הזו נותנת לי המון כוח. בזכותה מצאתי חברות חדשות, פאה ודרכי התמודדות עם המחלה. נכנסתי לקבוצת ווטסאפ של הקבוצה שם אנחנו מתקשרות".

"גם אני חליתי בסרטן השד""גמאני חליתי בסרטן השד" הוקמה על ידי אורטל דרי-אמיר כקבוצת תמיכה בפייסבוק לחולות סרטן השד. הקבוצה נועדה לשמש כמקור לתמיכה וחברות עבור נשים שחלו בסרטן ומהווה מוקד לתמיכה לאורך כל שעות היממה. החברות בקבוצה נמצאות זו עם זו בשעות הקשות שלאחר הטיפולים וגם במהלכם, מקשיבות ונותנות עצות, עוזרות להתמודד עם הפחדים וגם מקיימות מפגשי תמיכה של ממש, הן בפעילות הקבוצה וגם בשעות שלאחריה. חולה שנזקקת לתמיכה הופכת מהר מאוד להיות תומכת בעצמה ותוך כדי זה מתחזקת ומתעודדת.

בנוסף למעגל התמיכה, חברות "גמאני" פועלות להעלאת המודעות לסרטן השד ולחשיבות של גילוי מוקדם, ונרתמו לעשות ליפ דאב למחזמר שיער, פלש מוב בנמל תל אביב ולהפיק סרטונים של נשים צעירות שחלו בסרטן השד ומספרות על האבחנה ועל ההתמודדות. בהמשך הקימה דרי אתר אינטרנט הנושא את אותו השם, "גמאני חליתי בסרטן השד", ופתוח לכל מי שמעוניינת לקבל פרטים ומענה מקצועי מרופאים אונקולוגיים, פלסטיקאיםי, יועצים ועובדים סוציאליים.

חשבנו שיעניין אותך גם...
סיגריות אלקטרוניות לגמילה מעישון
נעצר חשוד בדריסה מכוונת של אדם אחר
חשד: תקף אזרחים ושוטר
תפריט פסח ברשת לחם ארז
לא רק מצה ומרור
ברגליים יחפות
ברגליים יחפות
מזג האוויר הסב נזקים כבדים לחקלאות בערבה
בשעה טובה
דרך הבשמים של הנבטים
דרך הבשמים של הנבטים