כפר סבא

עיריית כפר סבא בחרה במבנה לא נגיש לפעילות "בית המתנדב" - פעמיים

לאחר שנמצא כי המבנה בו הושקעו כ–200,000 שקל אינו נגיש לבעלי מוגבלויות, הוחלט בעירית כפר סבא להעביר את בית המתנדב למבנה אחר, בקומה שנייה וללא מעלית

העיר שלי | זאב שרגא 19/10/2017

לפני כשנה נחנך בקול תרועה גדולה "בית המתנדב" בכפר סבא שייעודו כינוס כלל פעילות ההתנדבות העירונית תחת קורת גג אחת. מהר מאוד התברר שהמבנה שנבחר לצורך כך אינו נגיש לבעלי מוגבלויות, זאת למרות שעל פי פרסומי העירייה במקום הושקעו כ–200,000 שקל לצורך הכשרתו. טקס גזירת הסרט נערך במעמד ראש העירייה המורחק, יהודה בו חמו, אולם אחת המתנדבות, דליה גוטליב, מספרת כי מיד לאחר השקתו של המבנה הופתעה לגלות כמו רבים אחרים, כי המבנה אינו נגיש וכי אנשים בעלי מוגבלויות יתקשו להגיע למקום.

"הבחירה הראשונה של העירייה הייתה במבנה ברחוב הדר שלא היה נגיש בעליל, בעירייה פשוט החליטו כך", אומרת דליה, "מיד הקמתי קול צעקה ואמרתי שבית מתנדב חייב להיות של כולם, כולל אנשים בעלי צרכים מיוחדים ואפילו אנשים ללא צרכים מיוחדים כמוני, אדם בריא שמתקשה לעלות במדרגות, או כמו חברתי יונה שמרותקת לכיסא גלגלים כמו עוד חברות מתנדבות שמתקשות. זה מאוד חרה לי ובהמשך הוחלט על הכרזה רשמית וטקס של חנוכת 'בית המתנדב', למה? כל החגיגה הזאת בזמן שמתנדבים לא יכולים להגיע".

לפני כחודש, שוב ערכה העירייה טקס חנוכה ל"בית המתנדב החדש", הפעם ברחוב גלר. טקס שנערך במעמד ממלא מקום וסגן ראש העירייה, צביקה צרפתי, אולם שוב – המיקום שנבחר הוא בקומה השנייה, ללא מעלית. "למרבה הפלא, החליטה העירייה להעביר את הפעילות למבנה קיים ברחוב גלר 4, שרק עוד חצי שנה תותקן בו מעלית", אומרת דליה, "הסברתי שוב את הסוגיה ושאלתי למה לקיים את טקס ההשקה הרשמי עכשיו ולא בעוד חצי שנה, לכשתותקן מעלית וכולם יוכלו להגיע? שכולנו נוכל לשמוח ביחד? אבל בכל זאת הם בחרו לקיים את הטקס, להצטלם ולהכריז על השקתו בזמן שאני וחברתי לא יכולנו לקחת חלק באירוע. יתרה מכך, אני יודעת בוודאות שנציגי ארגוני המתנדבים קיבלו הודעה רשמית להעביר למתנדבים, שלא יגיעו לטקס כי המבנה לא נגיש. אני שואלת מה היה קורה אם היו דוחים את הטקס למועד שכולם יכולים להגיע? אי אפשר לקרוא לזה בית המתנדב, מבחינתי זה אסון ציבורי".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בפני עיריית כפר סבא עמדה הדילמה האם להפסיק את הפעילות בבית המתנדב הקודם לחצי שנה על מנת לשדרגו או להעתיקה למקום אחר באופן מידי. מכיוון שהעירייה רואה חשיבות רבה בפעילות המתנדבים, התקבלה החלטה להעביר את הפעילות למבנה חליפי ובמקביל לפעול להנגשתו. במהלך החודשים הקרובים יונגש בית המתנדב לרווחת כל מבקריו".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
פועל נפל מגובה בבית שמש - מצבו קשה
עובדי עיריית הרצליה בטיול בבאר שבע
עובדי עיריית הרצליה מטיילים בבירת הנגב
עברי לידר במלון דן פנורמה אילת
סוף שבוע מוסיקלי בדן פנורמה אילת
"בסוד קולות רבים"
מ(ל)כת התיקו
מ(ל)כת התיקו
ראש העיר מארח את מנהלת נופים ונציגי ההורים
בית ספר דמוקרטי בעפולה
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
נעצר חשוד בהתפרצויות לעסקים
שלולית החורף
טיול חורפי לשלוליות החורף