כפר סבא

אביזרי אופניים מצילי חיים – הקפידו עליהם!

אופניים הם תחביב יומיומי של אינספור ישראלים – ילדים ומבוגרים כאחד. בערים הגדולות משמשים האופניים כאמצעי תחבורה ראשי עבור אחוז משמעותי מהתושבים, ומאז כניסתם של האופניים החשמליים לשימוש נרחב אחוז זה קפץ משמעותית לרמה גבוהה עוד יותר.
בעוד ישנם יתרונות רבים באופניים אשר הופכים אותם, בצדק, לכלי תחבורה פופולארי ונפוץ כל כך, קיימות גם סכנות מסוימות ברכיבה על אופניים. למרבה המזל, ניתן להפחית וכמעט להעלים לחלוטין את רובן המכריע של סכנות אלו, בין היתר על ידי שימוש באביזרי בטיחות מסוימים, אביזרים מצילי חיים. מהם אביזרי הבטיחות החשובים והעיקריים עליהם חשוב שכל רוכב/ת אופניים יקפידו?

צרכנות מקומית | אתר לוקאל 06/12/2017

בערים הגדולות משמשים האופניים כאמצעי תחבורה ראשי עבור אחוז משמעותי מהתושבים, ומאז כניסתם של האופניים החשמליים לשימוש נרחב אחוז זה קפץ משמעותית לרמה גבוהה עוד יותר.

בעוד ישנם יתרונות רבים באופניים אשר הופכים אותם, בצדק, לכלי תחבורה פופולארי ונפוץ כל כך, קיימות גם סכנות מסוימות ברכיבה על אופניים. למרבה המזל, ניתן להפחית וכמעט להעלים לחלוטין את רובן המכריע של סכנות אלו, בין היתר על ידי שימוש באביזרי בטיחות מסוימים, אביזרים מצילי חיים. מהם אביזרי הבטיחות החשובים והעיקריים עליהם חשוב שכל רוכב/ת אופניים יקפידו? קסדה מסוג מתאים – אחד אביזרי הבטיחות הראשונים שקופצים לראש בהקשר של רכיבה על אופניים הוא כמובן – קסדה. הראש הוא החלק החשוב ביותר בגוף שלנו, והמינימום שניתן וצריך לעשות בעת רכיבה על אופניים זה להגן על הראש מפני נפילות. בכל הנוגע לקסדה לאופניים, חשוב להבהיר נקודה אשר אינה בהכרח ברורה לכלל רוכבי האופניים – קיימות קסדות מסוגים שונים, המתאימות לסוגים שונים של רכיבה. קסדה איכותית וטובה לנסיעה על אופניים בעיר, למשל, שונה מקסדה המיועדת לרכיבת שטח. חשוב להקפיד לרכוש את הקסדה המתאימה לסוג האופניים ותוואי השטח בהם אנו רוכבים. בנוסף, יש לוודא כי הקסדה אכן מתאימה לנו בדיוק מבחינת הגודל והצורה. במיוחד כאשר מדובר בילדים, אשר גופם גדל ומשתנה בקצב מהיר, חשוב לוודא מדי שנה (או אפילו מדי כמה חודשים), כי הקסדה שלהם מתאימה להם בצורה טובה, אינה קטנה או גדולה מדי ויושבת על ראשם באופן מושלם.כפפות ולבוש מגן - מובן כי גם חלקים אחרים בגופנו חשופים לפגיעות שונות במקרה של נפילה מהאופניים, והרבה פעמים כדאי מאוד להגן גם על עוד כמה נקודות מפתח בגוף. כפפות הן דוגמה טובה לכך – ניתן למצוא כיום כפפות טובות לרכיבה על אופניים למבוגרים וילדים כאחד, כפפות אשר יבטיחו כי גם במקרה של נפילות קשות הידיים שלנו יישמרו מפגיעה חמורה. בנוסף, גם לבוש מגן לחלקים אחרים בגוף הוא נפוץ ומומלץ מאוד בעת רכיבה על אופניים – מגני ברכיים ומגני מרפקים הן שתי דוגמאות נפוצות, שכן מפרקים אלו חשופים במיוחד לפגיעות, מכות ושפשופים בעת נפילה מהאופניים. מגנים אמנם נפוצים יותר ברכיבת שטח, אך גם עבור מי שרוכב באופן קבוע בעיר או בשטחים בנויים מומלץ לשקול אביזרי מגן אלו, או לכל הפחות כפפות טובות.תאורה – חשוב מאוד שעל כל אופניים יהיה אמצעי תאורה קדמי ואחורי, בין אם מדובר בפנס של ממש או במחזירי אור טובים הממוקמים במיקום בולט לעין. אף פעם לא ניתן לדעת מתי תיקלעו לרכיבה בשעות החושך, וחשוב מאוד להראות לכלי הרכב העוברים בסביבה כי אתם כאן.מושב לילד – עבור הורים המרכיבים ילדים, חשוב להצטייד במושב איכותי ומתאים לילד. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בחנות אופניים מקצועית על מנת לוודא כי המושב שאתם רוכשים מתאים לילד שלכם מבחינת הגיל, מימדי הגוף וכו', וכי המושב מותקן בצורה טובה, חזקה ומאובטחת .מגוון אביזרי אופניים לרכישה מהירה באתר מצמן את מרוץ בכתובת:http://www.matzman-merutz.co.il/bike-equipment


חשבנו שיעניין אותך גם...
עוברים לרכבת
עוברים לרכבת?
כתובות נאצה על מקלטים ברמהש
כתובות נאצה על מקלטים ברמה"ש
בן שמונה מחדרה נעדר מביתו
בן שמונה מחדרה נעדר מביתו
על המדינה להתחיל מיידית בטיהור הקרקע במתחם תעש
על המדינה להתחיל מיידית בטיהור הקרקע במתחם תע"ש
ב(ע)ין השורות
ב(ע)ין השורות
חינוך וקהילה בכפר סבא
חינוך וקהילה בכפר סבא
מרסלו גל תומך בודמני
הישראלי הכי מהיר
הישראלי הכי מהיר