כפר סבא

הורי הגנים בכפר סבא אומרים "עד כאן!"

בוועד הורי הגנים בכפר סבא פרסמו קמפיין ברשת, בו קראו להורים לדווח אודות ליקויים בגני הילדים ואירועים הנובעים ממחסור חמור בסייעות בעשרה מגני היול"א בחינוך המיוחד. העירייה מצאה פתרון יצירתי – הסייעות יעבדו במשמרות, פעם בגן הזה ופעם בגן אחר

חדשות | זאב שרגא 07/12/2017

בסוף השבוע שעבר, העלו בוועד הורי הגנים בכפר סבא קמפיין רשת תחת הכותרת "עד כאן", בו קראו להורים לילדים בגנים בעיר, לדווח אודות ליקויים או אירועים המתרחשים בעקבות מחסור בסייעות בגני היול"א לחינוך מיוחד. בוועד ציינו כי מדובר בקמפיין שעלה בלית ברירה, זאת לאחר חודשים ארוכים בהם ניהלו משא ומתן אל מול העירייה, בכדי לענות על המחסור בסייעות, אולם עד כה הבעיה עומדת בעינה. יתרה מכך, הבטחות מפורשות שקיבלו גנים משבוע לשבוע אודות הצבתה של הסייעת המיוחלת לא קוימו על ידי העירייה.

"הסייעות הנוספות בגני החינוך המיוחד הוצאו מהגנים וכעת 5 סייעות תעבודנה ב-10 גנים, 2.5 ימים בממוצע בכל גן", כתבו בקמפיין הוועד, "ועד הורי הגנים כפר סבא מאחד שורות עם הנהגת הורים מיוחדים ועם גננות החינוך המיוחד, ויחדיו אנו קוראים לעירייה ולעומדים בראשה לחזור בה בדחיפות מהחלטה אומללה זו, ולא להפקיר את ילדי הגנים המיוחדים. אם אתם חושבים כמונו, כתבו בתגובות #עדכאן, עשו לייק ושתפו בכל הכח".

בוועד הסבירו את יציאתם לקמפיין ואמרו כי, "לפני מספר שבועות נודע על כוונת העיריה להוציא את הסייעות השניות מגני טט“ח בהם פחות מ-30 ילדים. אמנם, לאחר פנייתנו למ״מ ראש העיר חזרה בה העירייה מהחלטה אומללה זו, והאריכה את הצבת הסייעות בגני הטט"ח עם 27 ילדים ומעלה עד לסוף חודש דצמבר, אלא שבמסגרת המהלך נחרדנו לגלות שהוצאו סייעות גם מגני החינוך המיוחד (חנ״מ). מדובר בגנים המלאים, לא עד אפס מקום, אלא הרבה מעבר לתקן. 30% מעבר לתקן ליתר דיוק — 30% יותר ילדים בגנים בהם הליווי צריך להיות כמה שיותר פרטני והדוק. ועכשיו מה? במקום 10 סייעות שניות, הדרושות ל-10 גנים אלו, הקצתה העירייה 5 סייעות בלבד. משמע כל סייעת תחלק את זמנה בין שני גני ילדים. כלומר, כל גן יקבל תגבור של 2 ימים וחצי בממוצע, במקום 6 ימים בשבוע. בדקנו. מדובר בפתרון שאין לו אח ורע באף רשות בישראל".

"המרתיח הוא שבתכנון נכון ובהקצאת משאבים ראויה היה ניתן לפתוח עוד 3 גנים. בכלל הגנים התקנים היו ממומנים על ידי משרד החינוך, הגנים לא היו מאוכלסים מעל התקן וזה היה מייתר את הצורך בסייעות נוספות. אולם באין תכנון נאלצים להוסיף אשת צוות שלישית, שכרה משולם על ידי הרשות, ומכאן הדרך לעוולה הזו קצרה — ממש מצעד האיוולת. השקעה בחינוך המיוחד היא השקעה לטווח ארוך, והיא הבבואה שלנו להיותנו חברה שוויונית, ערכית והרואה את האחר. לא זה היחס המגיע לילדי מערכת החינוך המיוחד תושבי העיר. אנו עומדים יחדיו כתף אל כתף עם הורי החינוך המיוחד, הגננות והילדים וקוראים פה אחד לעיריית כפר סבא ולעומדים בראשה לתקן איוולת זו לאלתר: יש להקצות סייעת שנייה לכל אחד מ-10 גני החנ״מ הללו, בכל ימות השבוע. בואו נראה שאנחנו, הורי הגנים בכפר-סבא, קהילה הדואגת לאחר".

מוועד הגנים נמסר כי, "אנו מוצפים בעשרות תגובות ושיחות עם הורים בעקבות הפוסט. קשה לעמוד מנגד. אנו קוראים לעירייה להפוך את החלטתה לאלתר, ולשבץ סייעת נוספת במשרה מלאה בכל אחד מגני החינוך המיוחד בהם מספר הילדים גדול מהתקן של משרד החינוך. כמו כן, אנו קוראים לעירייה להכיר בצורך להקים גני חנ״מ נוספים ולפעול לשם כך באופן מיידי".

מנהלת אגף החינוך בעיריית כפר סבא, אורלי פרומן: "הקמפיין המדובר מהווה מהלך חמור שגובל בחוסר הגינות של מערכת יחסי העבודה השוטפת המתנהלת אל מול ועד הורי גני הילדים הן בפגישות סדורות, הן במיילים והן בשיחות הטלפון המרובות. שיח מקצועי בין נציגות ההורים לבין אגף החינוך צריך להתנהל במסגרת הנהלים שנקבעו. לא ייתכן כי במקביל לפנייה אליי עוד בטרם ניתנת לצוות המקצועי באגף ההזדמנות למתן מענה ראוי, נעשית פנייה גם לתקשורת. זוהי אינה דרך התנהלות מכבדת ומכובדת. חשוב להדגיש כי כל פעולה של אגף החינוך מלווה באישורים של גורמי המקצוע במשרד החינוך".
zeevshraga1978@gmail.comחשבנו שיעניין אותך גם...
משבעה ייצא אחד
עתירה נגד עיריית הרצליה בנושא הכניסות הרצליה הילס
"זאת תהיה בכייה לדורות"
הענן של מעיין
הפורצים תועדו במצלמת אבטחה סמויה - ונתפסו
הפורצים תועדו במצלמת אבטחה סמויה - ונתפסו
הנסיעה מתישה
'הנסיעה מתישה'
הרוג בנפילה למכולת דחיסת אשפה
מצלמות במעגל סגור במעונות "צעדים" ברחובות
המרכז הרפואי הלל יפה: ניצלו חייה של יולדת לאחר שילדה בלידת בית
ניצלו חיי אישה שילדה בלידת בית