כפר סבא

"בית לא בונים כדי להרוס" (טור דעה)

העירייה מסתתרת מאחורי המושג "לבנות מוסד חינוכי" כדי להצדיק את ההחלטה לדרוש חזרה את השטח שהקצתה לפני 50 שנה לפעילותה של פנימיית שטיינברג

טורים ודעות | מירי בלומנפלד 11/01/2018

הילארי קלינטון הייתה זו שהטמיעה את המשפט "דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד". אבל כנראה שבהנהלת עיריית כפר סבא לא ממש מזדהים עם המשפט. אחרת קשה להסביר מה מניע את העירייה לדרוש מפנימיית שטיינברג להחזיר לה שטח בגודל של תשעה דונם (מתוך 22 דונמים שעליהם פועלת הפנימייה), שהקצתה לפנימייה לפני 50 שנה! המשמעות של פינוי השטח הוא פינוי בית שבו גרים 80 נערים ונערות, שלוש דירות של מדריכים, ספרייה וחדרי לימוד, שני מועדונים, אמפי תיאטרון ל-750 צופים ובמרכזו אנדרטה ל-12 בוגרי הפנימייה שנפלו במערכות ישראל.

העירייה טוענת כי היא זקוקה לשטח הזה על מנת להקים מוסד חינוכי עירוני. על איזה מוסד חינוכי מדובר? בית ספר יסודי? חטיבה? תיכון? אולי אוניברסיטה? מי החליט על כך? חברי המועצה לא ידעו על כך, אז מי כן ידע ושל מי הרעיון לדרוש מהפנימייה את השטח בחזרה?

משום מה מתגנבת תחושה לא נעימה שהעירייה מסתתרת מאחורי המושג "מוסד חינוכי" כדי להצדיק את ההחלטה האומללה הזו. עוד יתברר כי השטח, השווה עשרות מיליוני שקלים במרכז העיר, בסופו של דבר יוקצה לבניית מגדלי מגורים, על חשבון תנאי המחיה של הנערים והנערות, שעבורם הפנימייה היא בית. אבל האופציה הזו פשוט לא נשמעת טוב.

במקום לטפח את הפנימייה, שעושה עבודת קודש עם ילדים שאותרו כבעלי יכולת לימודית גבוהה ושתנאי החיים בסביבתם אינם מאפשרים את מימוש הפוטנציאל שלהם, העירייה החליטה לפגוע בצורה אנושה במפעל לתפארת. וזה בדיוק מה שעושה העירייה, או כפי שהתבטא דוד מייזלמן מי שהיה המנהל של הפנימייה במשך 40 שנה. "בית לא בונים כדי להרוס. עצים לא נוטעים כדי לעקרם". אבל כנראה בעיריית כפר סבא חושבים אחרת.


לתגובות: miri@local.co.il

חשבנו שיעניין אותך גם...
הוגשה עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפס
עתירה נגד תחנת הכוח מזרחית לכפ"ס
הפסד בכורה
 תלונה: משאיות מטמינות פסולת בניין בשטח שעליו מוקם פארק
תלונה: משאיות מטמינות פסולת בניין בשטח שעליו מוקם פארק
שכונת פארק הנחל בבאר שבע
ביקושים ערים לשכונת פארק הנחל בבאר שבע
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא
ברוידא יוותר על מינוי סגן בשכר
המורים בסרט
כמאה מפגינים נגד הנת"צ בכפר סבא
טל לזר ויהוידע אורולוביץ מראיינים את איתן פסקר
כתבים צעירים