כפר סבא

הכר את החברה

לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו באוקטובר 2018, מערכת "לוקאל" יוצאת בסדרת כתבות אודות חברי המועצה בכפר סבא. והשבוע עו"ד רויטל לן כהן

פוליטיקה מקומית | זאב שרגא 11/01/2018

לקראת הבחירות המקומיות שיתקיימו באוקטובר 2018, מערכת "לוקאל" יוצאת בסדרת כתבות אופי אודות חברי המועצה סבא. בכל שבוע חבר או חברת מועצה אחרת יקבלו את הבמה לספר מיהם, מה פועלם ומה תכניותיהם בבחירות הקרובות והשבוע: עו"ד רויטל לן כהו

שם מלא: רויטל לן כהן

השכלה/ עיסוק עיקרי: עו"ד ומגשרת, בעלת הסמכה של מנהלת טיפול ומאמנת לאנשים עם מוגבלויות. "עברתי קורסים של השלטון המקומי ושל עמותת כ"ן לקידום נשים בכירות בשלטון המקומי. מלווה משפחות במיצוי זכויות ותאומים מול מערכות שלטוניות."

מצב משפחתי: נשואה לעדו ואמא של אלעד (בן 14.5) ומיקה (בת 12)

שיוך מפלגתי: סיעה עצמאית יחד עם יהודה יוגד, לאחר שהתפלגנו ממרצ

שנות ניסיון פוליטי:

"מזה עשור אני פעילה פוליטית, בעיקר ברמה הארצית, בתחום של מיצוי זכויות של ילדים ומבוגרים עם מוגבלויות, וחינוך. הקמתי את קואליציית הורים לילדים עם צרכים מיוחדים, ארגון אזרחי הפועל לשינוי מודעות וקידום זכויות, ובמסגרתו אני מגיעה לכנסת 2-3 פעמים בשבוע להשתתף בדיונים. אני חברה בוועדה המייעצת לנציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות במשרד המשפטים ויו"ר עמותת צח"י (צרכני חינוך יחודי) לפני 4 שנים החלטתי שהגיע הזמן לפעול גם למען העיר בה אני גרה, וזו הקדנציה הראשונה שלי כחברת מועצה".

כיצד את מסכמת את הקדנציה החולפת?

"זו הייתה קדנציה רבת תהפוכות. התחלנו כסיעה של 4 ובאמצע התקופה התפצלנו לשניים. מרגע הפיצול הרגשתי שגברה יכולתי להשפיע ולבוא לידי ביטוי. גם בהנהלת העיר החלו לראות בי שותפה וזה אפשר לי להביא טוב יותר את קולם של התושבים לידי ביטוי. הצעות שלי בנושאי נגישות, חינוך, רווחה ועוד יצאו לפועל, ביניהם הקמת מרכז תמיכה באחד מבתי הספר, הקמת בית למשפחות המיוחדות, פעילויות משולבות לילדים עם ובלי מוגבלות, איחוד אגף הרווחה עם אגף קהילה ונוער ועוד. בין היתר, הוקמה ועדה חדשה שעוסקת בילדים עם צרכים מיוחדים בעיר. מאז הרוטציה בוועדת הנגישות, מתחילים לשים דגש לא רק על חניות נכים אלא גם על נגישות בשירות והדרכת עובדים בהתאם, נגישות במרחב הציבורי, וקידום תחום השילוב בחינוך."

מני שלושה נושאים ציבוריים עיקריים בהם עסקת בקדנציה האחרונה:

חינוך בכלל ושל ילדים שוני צרכים בפרט וקשר הדוק עם הנהגות ההורים. קידום זכויות המשפחות לאנשים עם צרכים מיוחדים ופעילויות לילדים, נוער וצעירים עם מוגבלויות. פעילות לעצירת תכנית המתאר העירונית

מה תוכניותייך לקראת הבחירות המקומיות, האם תתמודדי על תפקיד ראש העירייה הזמני והאם תתמודדי לראשות העירייה בכלל?

"הקדנציה הנוכחית הבהירה לי שחשוב לי להמשיך ולתרום מעצמי לעיר, ולכן ברור לי שאני מתכוונת לעשות כל שביכולתי כדי להיבחר לקדנציה נוספת. אין לי יומרה להתמודד לראשות העיר אחרי קדנציה אחת, אבל בהחלט ארצה להיות הרבה יותר משפיעה ובעלת השפעה".

ספרי לנו משהו שאנחנו לא יודעים עליך?

"בצבא היה לי הכבוד להיות במחזור הראשון של בנות מפעילות מזלט"ים, והראשונה מבין הבנות שקיבלה הסמכה מבצעית. במחאת קיץ 2011 הקמתי מאהל של המשפחות המיוחדות ברוטשילד וגרתי שם במשך כחודש".


zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
ארז כהן, שמאי מקרקעין ומשפטן
"כחלון לא הצליח לשבור את תקרת הזכוכית של 50 אלף התחלות בנייה ושבר במו ידיו את שוק הדיור".
בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים
"בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים"
מחבקים את שדרות
גביזון. בקשר הדוק עם המשפחות השכולות
"כדי להצליח בתפקיד צריך להיות רגיש ואמפטי"
לא באותה ליגה
עשרות גרוטאות כלי רכב פונו בבאר שבע
עשרות גרוטאות כלי רכב פונו בבאר שבע
תושב הרצליה דקר את שכנו
חשד: תושב הרצליה דקר את שכנו
להבקיע בצרורות