כפר סבא

לקראת ההרשמה לגני הילדים בכפר סבא– ההורים דורשים תשובות

בעקבות תהיות שאלו מהורים לילדים בגני הילדים בכפר סבא בדבר סוגיות לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה, בבהן סוגיית הצהרונים ועלויות הגנים, הודיעה העירייה כי תקיים כנס פתוח להורים ב-16 בינואר וכן הפיצה עדכונים בנושא בחוברת הרשמה באתר העירייה

העיר שלי | זאב שרגא 11/01/2018

במהלך השבוע שעבר החלו הורים לילדים בגנים בכפר סבא, לנסות ולבדוק כיצד נערכים בעירייה לפתיחתה של שנת הלימודים הבאה, זאת נוכח ההרשמה לגנים שמתחילה בשבוע הבא. עיקר הסוגיות שלא היו ברורות עסקו בצהרונים – האם תוכנית הפיילוט של העירייה תורחב לכלל גני הילדים או שמא יעברו הגנים למתווה צהרוני "ניצנים" של משרד האוצר? כמו כן תהו ההורים לגבי עלויות הגן החודשיות, האם ייגבה מהם מחיר בדומה לשנת הלימודים הנוכחית או שישוו את המחירים לאלה שיופיעו מעודכנים על פי "חוק הצהרונים" – 935 שקל.

הורים ברחבי העיר דיווחו כי הם חוששים לקראת פתיחת ההרשמה נוכח העובדים כי הדברים כאמור לא ברורים ואילו בעירייה מיהרו לערוך ביום שלישי השבוע קו חם לשאלות ותשובות בדף העירייה. במקביל, הודיעה העירייה על קיומו של ערב היכרות להורים עם המערכת החינוכית לגיל הרך. "הכנס פתוח להורים לילדים בגיל 3 שילדיהם יעלו בשנה הבאה לראשונה לגני טרום טרום חובה. ויתקיים ביום שלישי ה- 16.1.18 בשעה 19:00 באודיטוריום קריית ספיר, רחוב ירושלים 33", נכתב בהודעה.

"הערב יפתח בברכות של מנהלת אגף החינוך ומנהלת מחלקת גני הילדים, וימשיך להרצאה של פסיכולוג בנושא העלייה לגן עירוני והאתגרים שהיא מביאה עימה ולבסוף יתקיים פאנל דיוני בנושא. כמו כן, יכירו ההורים את מבנה מערכת החינוך העירונית לגיל הרך ואת צוות אגף החינוך. הכנס נבנה במטרה להקל על ההורים ולסייע להם בהתמודדות עם האתגרים החדשים, כמו גם לזמן הזדמנות ייחודית להכרת מערכת החינוך העירונית. כמו כן, הוא מותנה ברישום מראש באתר העירייה. לקראת שנת הלימודים תשע"ט עיריית כפר סבא תפתח גם השנה את הרישום לגני הילדים באמצעות האתר העירוני. הרישום יפתח ב- 17.1.18 ויסגר ב- 6.2.18".

אביבה מורדקוביץ', מנהלת מחלקת גני הילדים באגף החינוך, "במטרה לסייע להורים ולחשוף בפניהם את תהליך הרישום לגני הילדים והליך השיבוץ. כמו גם לשתף אותם בסוגיות העוסקות במעברים מגנים פרטיים לגנים ציבוריים, ולשוחח על סדר היום בגן. אני מזמינה את ההורים לילדים שיעלו בשנה הבאה לגן במערכת החינוך העירונית, לקחת חלק פעיל ולהשתתף בכנס".

בהמשך לשאילתה שהעברנו לעירייה בנושא, פורסמו בליל יום ג' עדכונים אודות הליך ההרשמה וכן חוברת הרשמה, באתר העירייה.

בוועד הורי הגנים מסרו בתגובה: "אנו פועלים לשימור מודל יום הלימודים הארוך. מודל בו יש רצף חינוכי, חפיפה של צוותים וארוחת צהריים מזינה המוגשת עד השעה 13:00 בנוכחות הגננת. אנו סבורים שאין מניעה לקיים את המתווה הזה גם תחת התקנות שעתידות לצאת לגבי הפיקוח על מחירי הצהרונים, זאת נוכח כמות הילדים הגבוהה שלומדים בכל מסגרות היול"א בכפר-סבא ─ בייחוד שדנו והגענו לסיכומים עם הרשות לגבי עקרונות אלו כבר בשנה שעברה. לגבי חששות ההורים שהוזכרו: נכון, חלק מהמרכיבים עדיין לא ברורים ותשארנה שאלות פתוחות גם במועד הרישום, בעיקר בשל המועדים הצפויים לעדכון החקיקה. ידוע לנו כי גנים נוספים (אך בהחלט לא כל הגנים) יועברו לאחריות של החברה לתרבות הפנאי. למיטב ידיעתנו, טרם התקבלה החלטה על כמות הגנים הסופית או זהותם. אנו נמשיך לפעול בשיתוף עם הרשות על מנת להבטיח שמירת מודל היול"א בגני הילדים בכפר סבא. מודל אשר שם את טובת הילדים במרכז".

מהעירייה נמסר בתגובה כי, "חוברת מידע להורים לגבי הרישום לשנת הלימודים תשע"ט מפורסמת באתר העירייה, ובה תשובות לכלל השאלות ומידע נוסף. חשוב לציין כי לאור ריבוי השאלות, יתקיים בשבוע הבא כנס מידע להורים שילדיהם יעלו בשנה הבאה לראשונה לגני העירייה, ובפוסט בעמוד הפייסבוק קיבלו תושבים תשובות נקודתיות לשאלותיהם".זאב שרגא zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
שכונת רמת אליהו
פרויקט פינוי בינוי חדש בראשל"צ?
זיוף וגניבת שיקים במשתלה בהוד השרון
אישום: גנב שיקים על סך עשרות אלפי שקלים
'מי שיקבע זה התושבים'
חשד: גנב רכב של אחיו ויצא למסע של עבירות פליליות
כתב אישום בגין רצח צעיר בקריות
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
התנדבו בבית אבות באמצע הטיול השנתי
20 שנה לביהס למדעי הים רופין - מכמורת
20 שנה לביה"ס למדעי הים רופין - מכמורת
ממשיכים להתנגד לתוכנית הבניה