כפר סבא

בעיית הצפה ברחובות שכונת עלייה בכפר סבא

בסוף השבוע דיווחנו בדף הפייסבוק "קול הכפר -לוקאל קול הכפר" אודות הצפה בשכונת עלייה. התושבים, שמתארים בעיה מוכרת שחוזרת על עצמה, פנו אל מבקר המדינה והעירייה, כמו גם לשרים בממשלה, בכדי לבדוק את הטיפול בנושא

העיר שלי | זאב שרגא 11/01/2018

במהלך מזג האוויר הסוער בסוף השבוע תיעדנו בדף הפייסבוק "קול הכפר -לוקאל קול הכפר" אירוע הצפה יוצא דופן בשכונת עלייה בכפר סבא, בו נראות כמויות אדירות של מים חוסמות את אחד הצירים, בעוד בור הביוב עולה על גדותיו. התושבים מצדם, טוענים כי מדובר בבעיה מוכרת מזה שנים ועל כן פנה השבוע נציג התושבים יאיר רדיע, אל מבקר המדינה והעירייה, מרכז השלטון המקומי, שר הפנים וחברי מועצת העיר, בדרישה לטיפול בנושא.

תחת הכותרת "בעיות הצפה ברחובות שכונת עלייה בכפר סבא", כתב רדיע, " לא אכביר בתיאור ההצפות ברחובות השכונה בזמן גשמי ברכה על ארצנו. מים עולים על המדרכות, חלקם נכנסים לחצרות ולבתים, מכסים של ביובים עפים לאוויר – כל אלה מסכנים את בטיחותם של כלל התושבים בשכונה במשך שנים רבות והעירייה מזלזלת בתושבים. ראוי לציין כי תושבי השכונה הם אזרחים טובים והגונים, שמכבדים את החוק ואת הרשויות. שתיקת התושבים כל השנים היא בגלל הבטחות חוזרות ונשנות מצד העירייה ומטעם תושבים שמשרתים את ענייניה, שאכן מושקעים מיליונים לפתרון".

"מכובדיי מתבקשים להתערב בנושא ולחקור את המחדל", כתב רדיע, "להיכן נותבו 11 מיליון שקלים שנועדו לבעיות הניקוז? מי היה מעורב בהצעת פתרונות? מי קיבל כספים בעבור ביצוע התיקונים? מדוע ההשקעה הזו (ערך של חמישה בתים) לא פתרה את הבעיה? בנוסף, נא להורות לעירייה לפתור את הבעיה באופן מיידי".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "בסוף השבוע האחרון לא נרשמו כלל פניות בנושא הצפות בשכונת עלייה כתוצאה ממערכת הניקוז, אלא מדובר בהצפות שמקורן בסתימות ביובים עליהם אחראי תאגיד הביוב. חשוב לציין כי בחודשים האחרונים במסגרת היערכות לעונת החורף, השקיעה העירייה כ- 4.2 מיליון שקלים בשדרוג מערכת הניקוז בשכונת עלייה בפרט. כמו כן, בשנים האחרונות הושקעו משאבים נוספים לשדרוג מערכות הניקוז בכלל העיר ובעיקר במוקדי הצפה."

zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
רכב חדש לשאולי
מעקב "לוקאל": רכב חדש לשאולי
פצוע דקירה בהרצליה
ברוידא וברט במחנה הצופים
ברוידא וברט במחנה הצופים
החלום נקטע
חוגגים דמוקרטיה בגן החיות התנכי בירושלים
חייבים מנהיג כריש
כפר סבא מצטרפת למיזם הייחודי של משרד הבריאות
כפר סבא מצטרפת למיזם הייחודי של משרד הבריאות
נושא תקן החניה עלה לשולחן המועצה
אלה רובינשטיין (באמצע). מקום ראשון ללא חימום
שוב במקום הראשון