כפר סבא

מחסור בחומרי ניקוי בגני ילדים בכפר סבא?

ועד ההורים בגני הילדים בכפר סבא העביר לגננות סקר במטרה לבדוק את שביעות הרצון מ'קיט הניקיון' אותו מקבלים הגנים לצורך נקיון הגנים. בוועד מסבירים כי הסקר בוצע לאור תלונות של הורים ואנשי צוות. העירייה: "עיריית כפר סבא מתכננת את קיט הניקיון יחד עם צוותי הגנים, בשיתוף פעולה מלא איתם ועל פי צרכיהם"

העיר שלי | זאב שרגא 14/01/2018

בשבוע החולף הפיצו בוועד הורי הגנים בכפר סבא סקר בקרב גננות הגנים, זאת בכדי לקבל תמונת מצב אודות 'קיט הניקיון' שמועבר אליהן לצורך תחזוקת הגן, זאת כדי לבדוק עד כמה הוא עונה על צרכי הגן, ובהמשך לתלונות שהגיעו מהורים ואנשי צוות ולפיהן, חומרי הניקוי בקיט הייעודי אינם עונים על הצרכים ומשכך, מתקשים לשמור על ניקיון הגנים, מה שעשוי לגרום לתחלואת הילדים.

"החל מתחילת השנה אנו מקבלים משובים על כך שיש תקלות וקשיים בנושא תפעול קיט הניקיון", נכתב בסקר, "מטרת הסקר לקבל תמונה ברורה האם השימוש בקיט ניקיון עדיף על פני תקצוב הגן ורכישה עצמאית של חומרי ניקיון. כמו כן לקבל מידע בדבר תכולת הקיט והתאמתו לצרכים של הגן. תוצאות הסקר יועברו במרוכז ובאופן אנונימי למחלקת גנים, המפקחות, ועד הגננות וועד הורי הגנים".

בין השאר התבקשו הגננות לענות על שאלות כמו "באיזה מידה את/ה מרוצה מאספקת חומרי הניקיון בעזרת קיט ניקיון מרוכז? באיזה מידה תכולת הקיט מספיקה לצורכי הגן? באיזה מידה את מרוצה מאופן האספקה של קיט הניקיון (מועדים, תכיפות ותיאום המשלוח)? האם מתחילת שנת הלימודים היה מחסור בחומרי ניקיון? אם כן, נא לסמן באילו מהרכיבים, האם רכשת מתחילת השנה חומרי ניקיון מעבר לאספקה של קיט הניקיון ? אם רכשת חומרי ניקיון מתחילת השנה, כמה כסף הוצאת על רכישת חומרי ניקיון ? אם רכשת חומרי ניקיון מתחילת השנה לגן, מה הייתה הסיבה לכך? ולאיזה תקופה לדעתך הקיט הניקיון המסופק מתאים?".

לכתבנו נודע כי בעירייה כעסו על הסקר והורו לגננות שלא לקחת בו חלק, זאת לאחר שבשאילתה שעלתה בנושא בישיבת המועצה בשבוע שעבר, על ידי חברי סיעת מרצ, עמדה העירייה על דעתה כי כלל לא קיימת בעיה בנושא.

מוועד הורי הגנים מסרו בתגובה כי, "לאחרונה קיבלנו מספר רב של תלונות על מחסור בחומרי ניקוי אשר מסופקים בערכות ניקיון המחולקות לגנים מידי רבעון. כדי לעמוד על טיב התלונות שלחנו סקר לגננות ואת ממצאיו העברנו לאגף החינוך והנהלת העיר. כולנו תקווה כי הנושא יטופל בדחיפות במלוא תשומת הלב ושאת השיפור הנדרש נחווה בהקדם האפשרי. חשוב לציין שלהורים בגנים יש ערוץ הידברות פתוח עם הגננות והצוותים. אנחנו מעודדים שיח שכזה כיוון שטובת ילדינו היא המטרה המשותפת לכולם".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא מתכננת את קיט הניקיון יחד עם צוותי הגנים, בשיתוף פעולה מלא איתם ועל פי צרכיהם. כל מנהלת גן מקבלת אחת לארבעה חודשים ערכת חומרי ניקיון, ואחת לתקופה מתקיימת בדיקה ובקרה מטעם העירייה. בכל בעיה שמתעוררת, הדרך המקובלת היא שהצוות החינוכי בגן פונה אל מחלקת גני הילדים שבוחנת את הנושא לגופו ונותנת את המענה הרלוונטי".

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
שבלולי קינמון ושקדים
שמחה גולדין: ״ראש הממשלה נותן מתנות לחמאס שהופכות אותנו לפראיירים"
נגזר דינו של כוכב הילדים יובל שם טוב
שבעה מי יודע?
שבעה מי יודע?
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
עובד עיריית עפולה נהרג בפיצוץ רכבו
ציור המנדלה בשער העיר ממבט על
פרויקט בנות מצווה
משאית עלתה באש בכפר סבא
איך תיראה כפר סבא בשנים הבאות?