כפר סבא

הסתיים השימוע של ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו

לאחר שורה של דחיות, הסתיים השימוע בו לקחו חלק סנגוריו של ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו ונציגי הפרקליטות. טענות הסנגורים יבחנו והחלטה סופית לגבי האם להגיש כתב אישום תתקבל בשבועות הקרובים

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 18/01/2018

יומיים לאחר שהודח מתפקידו כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית, היום (יום חמישי) התקיים השימוע של ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, בפני הפרקליטות - וזאת בטרם יוחלט סופית אם להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות שחיתות שונות נוכח התשתית הראייתית שגובשה כנגדו ולאור כוונת הפרקליטות לקבל את המלצת המשטרה להעמיד את בן חמו לדין.

בשימוע שהתקיים היום בפרקליטות מחוז מרכז בן חמו עצמו לא נוכח, כפי שהדבר קורה בדרך כלל שחשודים בפלילים שולחים את סנגוריהם לטעון טענות הגנה שונות בפני נציגי הפרקליטות. כעת הפרקליטות תבחן את הדברים שהובאו ונטענו על ידי ההגנה ותקבל החלטה בשבועות הקרובים.

יש לציין כי ברמה תאורטית יכולות להתקיים פגישות שימוע נוספות במידה ויש צורך בהברות נוספות. כמו כן, במידה והסנגורים של בן חמו הציגו בפני הפרקליטות חומרים חדשים ומשמעותיים שמצריכים בדיקה מעמיקה, ישנה אפשרות כי תתבקש השלמת חקירה על ידי חוקרי המשטרה. במידה ודברי הסנגורים לא הביאו לשינוי דרמטי מבחינת התשתית הראייתית המונחת כעת בפני הפרקליטות, היא תחליט בעוד מספר שבועות על הגשת כתב אישום. כזכור, לפני כחודש הוארכה הרחקתו של בן חמו עד 1 בפברואר.

כתב החשדות שהועבר לבן חמו בחודש אוגוסט כלל עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד הציבור ועבירות תכנון ובנייה. לפי כתב החשדות שנשלח לבן חמו, במסגרת כהונתו כראש עיריית כפר סבא פעל בן חמו במהלך השנים 2004 ואילך לגיוס תרומות המיועדות, לכאורה, לנזקקים, וזאת ללא שיתוף מחלקת הרווחה או גזבר העירייה.

על פי הפרקליטות, בן חמו הניע את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים, בעלי אינטרס בעיר כפר סבא, ולבקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה ל"נזקקי העיר". בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קניה בסך של מאות אלפי שקלים. תווי הקניה חולקו על ידי בן חמו למקורביו, עובדי לשכתו, לחלוקה לנזקקים על פי ראות עיניו ולצורך השגת רווחים פוליטיים. חלק נכבד מתווי הקניה נלקחו על ידי בן חמו לצורך צרכיו האישיים. בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו. עוד טוענים בפרקליטות כי במהלך כהונתו כראש העירייה, קידם בן חמו את עניינו של חברו הקרוב באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, ולא הצהיר על ניגוד עניינים או נמנע מקבלת החלטות בעניין מקורבו כנדרש.

בנוסף לחשדות אלו, טענה הפרקליטות כי במהלך חודש ספטמבר 2017, לאחר שהועברו לעיונו של בן חמו עיקרי חומר החקירה בתיק זה, נפגש בן חמו עם אדם אשר שימש כנהג בלשכת ראש העירייה ושוחח עמו. בפרקליטות אומרים כי במהלך השיחה הטיח בו בן חמו נתונים מתוך התיק, ובכלל זאת נתונים שמסר אותו אדם בהודעותיו במשטרה. זאת, אומרים בפרקליטות, בניגוד לחוק ולתנאים המגבילים החלים על בן חמו.

יש לציין כי עוד לפני שהמשטרה המליצה לפרקליטות להעמיד את בן חמו לדין, טענה המשטרה כי בן חמו ביצע לכאורה במספר הזדמנויות שיבוש של החקירה. אך בסופו של דבר טענות אלו לא הופיעו בכתב החשדות של הפרקליטות.

אולם, לאור המעשה שביצע לכאורה בן חמו בחודש ספטמבר, הפרקליטות הודיעה לבן חמו וסנגוריו עורכי הדין בעז בן צור ודיקלה סירקיס, כי בנוסף לעבירות הקודמות שיוחסו לבן חמו, נשקלת כעת העמדתו לדין, בכפוף לשימוע, בעבירות נוספות: הטרדת עד, שיבוש מהלכי משפט, הפרת הוראה חוקית ועבירות מס.

חשבנו שיעניין אותך גם...
תפריט פסח ברשת לחם ארז
לא רק מצה ומרור
חשד: איים על ראש עיריית רמלה
ראש עיריית הרצליה משה פדלון עם יובל וגנר נשיא ומייסד עמותת נגישות ישראל וקרן טלקר מנהלת תחום הנגישות העירונית
"סמן מרכזי ומוביל בתחום הנגישות"
פביאן. הגיש שאילתא בנושא
רמפת הירידה לנתיבי איילון דרום תיחסם
האב, הבן והבחירות המקומיות
הורי ביהס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
הורי ביה"ס תמר מאיימים בהשבתת הלימודים
חינוך – עניין של זוויות במגדל העמק
שחקני הפועל כפר סבא חוגגים בסיום המשחק
בדקה ה-98 הפועל כפר סבא עלתה לליגת העל!!!