כפר סבא

מי דואג לנכים בקאנטרי החדש בכפר סבא ?

תושבת כפר סבא מבקשת לעמוד מקרוב אחר עבודות הקמתו של הקאנטרי החדש בצפון העיר, על מנת לדאוג להנגשתו לנכים

חדשות | זאב שרגא 21/01/2018

השבוע ביקשנו לטפל בפנייתה של תושבת כפר סבא אסתר (השם המלא שמור במערכת) נכה ברגליה, העוסקת בשחייה בשעות הפנאי שלה וחוששת שמא בהקמתו של הקאנטרי החדש העתיד להיבנות בצפון העיר, לא יושם דגש דיו על נושא הנגישות.

"אני מאוד אוהבת את הבריכה ברמות השבים, שם יש מדרגות אל המים שמקלות על השימוש של נכים", אומרת אסתר, "בחודשי החורף הבריכה סגורה ואני נאלצת לשחות בבריכת בית האבות 'גיל פז', שם יש מדרגות שבנויות אל תוך הבריכה. פעלתי בנושא על מנת להנגיש גם את בריכת בית ברל, שם התקינו מעין מנוף שמרים את הנכה ומוריד אותו אל תוך המים. פתרון כזה זה לא מתאים לי וחשבתי שאם כבר בונים בריכה חדשה בעיר, שישימו לב לדברים ויבנו מדרגות אל תוך המים, זה לא כזה קשה. חשוב מאוד גם בהליך התכנון, לשים דגש על קרבתם של המתקנים אל מקומות החניה של הנכים, מה שיקל עלינו את ההגעה מהחניה לקאנטרי".

ממפעל המים כפר סבא, האמון על מכרז הבנייה לקאנטרי החדש, נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא ומפעל המים ממתינים לאישור ההתקשרות עם הזכיין אשר יקים ויתפעל את הקאנטרי החדש, על ידי משרד הפנים. עם אישור ההתקשרות יחלו הליכי תכנון הקאנטרי, בהתאם להוראות ההסכם המחייב בין הצדדים. נושא נגישות הקאנטרי יילקח בחשבון".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "אנו מודים לתושבת על פנייתה שהסבה את תשומת לבנו לנושא חשוב זה, ונפעל לקדמה בשלבי תכנון הקאנטרי אל מול הגורמים הרלוונטיים. חשוב להדגיש כי עיריית כפר סבא שמה לה למטרה להנגיש את כלל המבנים הציבוריים ומתקני הפנאי בעיר לאנשים עם מוגבלויות, כדי שכל תושבי העיר יוכלו ליהנות מהם".


zeevshraga1978@gmail.com
חשבנו שיעניין אותך גם...
סבה דבש. עוזב לאחר 6 עונות
מכירת חיסול?
קטיף סלק במושב נהלל
מי אוהב את השבת?
גבר נפצע במהלך גלישה בים
פסטיבל מהסרטים
בת שנתיים וחצי מחדרה בלעה צבר מגנטים
מקום ראשון בתחרות בינלאומית לתלמידים בכפר הירוק
עיריית תא עתרה לבגצ בנושא גשר יהודית
עיריית ת"א עתרה לבג"צ בנושא גשר יהודית