כפר סבא

כפר סבא עיר חכמה גם באיכות אוויר

לראשונה: עיריית כפר סבא תתקין מערכות לניטור קבוע ומקיף של איכות האוויר. המערכות יותקנו בשלב ראשון כפיילוט ב- 6 מוקדים בשכונות המזרחיות ובמוקד נוסף בשכונות הירוקות

העיר שלי | כתב לוקאל 24/01/2018

עיריית כפר סבא בהובלת אגף איכות הסביבה עומדת להתקין באזורים שונים בעיר מערכות מתקדמות במטרה לנטר מפגעים סביבתיים וזאת כנדבך נוסף בפעולות אותן מבצעת העירייה במאבק במפגעי הסביבה.

המערכות יותקנו בשלב ראשון כפיילוט ב- 6 מוקדים בשכונות המזרחיות ובמוקד נוסף בשכונות הירוקות.

בעירייה מציינים כי, ההחלטה על התקנת מערכות הניטור מגיעה על רקע האתגר לנטר בזמן אמת זיהום אוויר וזאת בין השאר כתוצאה משריפות פסולת בלתי חוקיות בשטחים הסמוכים לעיר, זיהומים כתוצאה ממפעלים, כלי רכב ועוד. מהלך זה הנו מתווסף לשורה ארוכה של צעדים אותם מובילה עיריית כפר סבא בתחומי החדשנות ומערכות עיר חכמה. רשת החיישנים תייצר ותנגיש מידע רב על המצב הסביבתי בשולי ובתוך השכונות הנדגמות בכפר סבא.

המערכות החדשניות והטכנולוגיות לניטור יותקנו בשלב הראשון במרס 2018 לתקופת ניסיון והרצת מערכות ועם אישורי תקינות ישודר המידע באופן רציף לכלל הציבור. מדובר על מערכות המורכבות מחיישנים לניטור רציף הנמצאים בנקודת הבדיקה בשטח, ומעבירים את המידע שנאסף בזמן אמת לתוכנה המנתחת את הנתונים ומצויה בשרת בענן. עם קבלת הנתונים וניתוחם, מוציאה המערכת דוחות ובמקרי הצורך שולחת התראות. היתרון של המערכות שנבחרו להתקנה ברחבי העיר נובע משלמות המערכת המפיקה מסקנות והמלצות לפעולה ולא רק נתונים.

בשלב הראשון החל מחודש מרס תנטר המערכת: פחמן חד חמצני, תרכובות אורגניות נדיפות וחלקיקים נשימים בגדלים 2.5 ו- 10 מיקרון. בשלב השני בחודש מאי יתווספו גם החומרים: אוזון, חנקן דו חמצני, גופרית דו חמצנית ומימן גופרתי.

צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיריה, "עיריית כפר סבא שמה בראש מעייניה את נושאי הסביבה והקיימות, ופועלת בנחישות אל מול גורמי הממשלה לצמצום תופעת השריפות וזיהום האוויר לרווחת תושבי העיר. על אף הפעילות הרבה שנעשית אל מול גורמי המדינה הממונים על הטיפול בנושא, המפגעים טרם מוגרו ובחלקם אף החריפו. לכן, אנו מקדמים פעולות ייחודיות בזירה המקומית המהווים פתרון מידי לתלונות התושבים".

איתי צחר, מ"מ מנכ"ל העירייה, "אנו פועלים מזה תקופה ארוכה, בשיתוף עם תושבי העיר, לטיפול במפגעי זיהום אוויר אשר מרביתם נגרמים ,לצערנו, מגורמים הנמצאים מחוץ לתחומי העיר כפר סבא. בחרנו בכלי מתקדם ביותר לנטר בעיה זו בצורה רציפה שתאפשר לנו לאבחן את המצב באופן רציף ולהנגיש מידע זה לציבור. אנו מאמינים כי צעד זה בו משולבים יוזמה, חדשנות ושקיפות יקדם את הטיפול העירוני בנושא מרכזי זה אשר לו השפעה על כלל תושבי העיר".

חשבנו שיעניין אותך גם...
רחוב המרי רמת השרון
רחוב המרי יהפוך לרחוב הולנדי?
מתכון - בולונז עוף לילדים
חשד: התבלבל בהילוך והתנגש בחנות
נעצר חשוד בסדרת גניבות של טלפונים
שריפה בבניין מגורים בחיפה
שריפה בבניין מגורים בחיפה
אנה ארונוב
סלבס בהשקה של מוזס
אס סי גונסון רייד בניחוח לבנד נגד עש
אביב הגיע פסח בא...
נפתח "סטרוליק" בפארק