כפר סבא

חינוך וקהילה בכפר סבא

ביוזמת חבר מועצת העיר, ממה שיינפיין, נפתח קורס גישור והכשרה לגיל השלישי בקתדרה החדשה וחניכי קן כפר סבא הירוקה של הנוער העובד והלומד נפגשו למבצע "העוגיאדה", במסגרתו מכרו עוגיות ועוגות בהכנה ביתית, תמורת סכום סמלי אותו יתרמו למשפחתה של חברה מכיתה י' בעיר שחלתה בסרטן

העיר שלי | זאב שרגא 25/01/2018

חוגגים ט"ו בשבט בגינת עמל

במסגרת הקמפיין הקהילתי להצלת קולנוע עמל מזמינים חברי ועד הפעולה וחברי ועד מרכז העיר כפר סבא את תושבי העיר, לקחת חלק בחגיגת ט"ו בשבט שתתקיים ברחבת הקולנוע הישן. בתוכנית האמנותית כתב חידה להיכרות עם העצים הנטועים בגינת עמל, יצירת מנדלה מהטבע בהנחיית אורית ששון וכן ג'אם סשן של הרכב עמל. המשתתפים מוזמנים להביא עימם מנעול שיתווסף לשרשרת המנעולים הסמלית שיצרו הפעילים במקום. האירוע יתקיים ביום שבת 3.2 בשעה 10:00 בבוקר. לפרטים נוספים היכנסו לדף הפייסבוק "להציל את קולנוע עמל".

חורף של פעילות ומעשים טובים בקן כפר סבא הירוקה

חניכי קן כפר סבא הירוקה של הנוער העובד והלומד נפגשו למבצע "העוגיאדה", במסגרתו מכרו עוגיות ועוגות בהכנה ביתית, תמורת סכום סמלי אותו יתרמו למשפחתה של חברה מכיתה י' בעיר שחלתה בסרטן, כסיוע במימון הטיפול. מיכל סטויצקי, מדריכה וחניכה בקן כפ"ס הירוקה, שהביאה את היוזמה לצוות המדריכות ולחניכים מספרת: "הרעיון הגיע מההבנה שיחד עם התנועה נצליח במשימה בצורה טובה יותר, כל המדריכים והחניכים של הקן יחד יכולים לעשות את זה גדול ועוצמתי יותר ולעזור הרבה יותר". שבוע לפני האירוע מיכל הגיעה עם ההצעה לצוות המדריכים- לגייס את כל הקן למבצע גדול שבו ימכרו עוגיות בהכנה ביתית ויאספו תרומה מכובדת למשפחה.

"למה דרך התנועה? כי אנחנו מחנכים לערכים והערך של להיות בן אדם ולעזור לפני הכל הוא משהו שהייתי רוצה להעביר לחניכים שלי", מספרת מיכל.

אם יצא לכם לעבור בקניון של השכונה הירוקה באותו יום שישי כנראה שלא יכולתם לפספס את האירוע. הקניון התמלא בכ-100 חניכי השכבה הצעירה של הקן בשכונה שלבשו כחול ומכרו בהתרגשות את העוגיות (המושקעות והטעימות מאד) שהכינו בבית. הקן של הנוער העובד והלומד בשכונה פתח את הפעילות שלו רק בתחילת השנה הנוכחית וכבר זוכה להתמקם כתנועת הנוער של השכונה, קשור לשכונה ולצרכיה ומחייה בה ובנוער ערכי שיתוף, שוויון מעורבות בחברה ומנהיגות. נבקש להגיד המון תודה להורים של החניכים שבחרו גם הם להירתם למשימה ועזרו לחניכים בהכנת המטעמים.

שלושה ימים לאחר האירוע, במהלך יום הפעילות של יום שישי ה 12.1, אשר התקיים בחצר בית הספר לאה גולדברג, ננעלו השערים מבלי לשים לב כי הפעילות עדיין מתקיימת. נוצר מצב אבסורד ובו חניכי הנוער העובד והלומד היו כלואים בתוך בית הספר ללא יכולת ללכת הביתה וחניכים חדשים שבאו ורצו להצטרף לא יכלו להיכנס. לבסוף נשלח מוקדן שיפתח את השער. וכל החניכים חזרו הביתה בשלום.
מכיוון שהעירייה טרם עמדה בהבטחתה ולא מצאה מקום זמני לקיים בו את הפעילות, פעילות החניכים מתקיימת בחצר בית הספר כשהם חשופים לפגעי מזג האוויר, ללא גישה לשירותים, מים וחשמל.
בתמונה: "העוגיאדה" של קן כפר סבא הירוקה
צילום: פרטי

תאטרון עדות מציגים

ביום שלישי הבא, 30.1 בשעה 18:30 תעלה הצגה של חברי "תאטרון עדות" - שורדי שואה בשילוב עם תלמידי חט"ב שז"ר. ההצגה נבנתה במהלך השנה האחרונה בבימויו וליוויו הצמוד של השחקן עזרא דגן והפרויקט מיוזמתה של ועדת היגוי עירונית לנושא הטיפול בשורדי שואה, בראשותה של חברת המועצה ד"ר דבי שני. "השנה החלטנו בעיריית כפר סבא לשלב את פרויקט 'תיאטרון עדות' בעשייה המתמשכת
והאינטנסיבית למען שורדי השואה והנצחת סיפורי חייהם והישרדותם, השואה והתקומה הפרטית שלהם", אומרת ד"ר שני, "תאטרון-עדוּת הינו מפגש בין דורי מרגש בצל הזיכרונות הקשים של שורדי- השואה שחוו את התופת על בשרם ונשמתם. בני הנוער המשתתפים בפרויקט נחשפים לאירועי העבר, מכירים מקרוב את הגיבורים השורדים, שומעים אודות קורות עמנו באותם ימים אפלים. בימים אלו כשדור שורדי-השואה הולך ומתמעט, תיאטרון-עדוּת הינו בעל חשיבות עצומה, היסטורית, ערכית וחינוכית. הפרויקט הייחודי הינו דרך חווייתית ועוצמתית לשמר את אירועי אותם שנים, תוך התייחסות אישית לניצולים שקמו כאוד-מוצל מאש והשתלבו בהקמת מדינת ישראל".

חדש בקתדרה: קורס גישור והכשרה לגמלאים

ביוזמת חבר מועצת העיר, ממה שיינפיין, נפתח ביום שני השבוע קורס גישור והכשרה לגיל השלישי בקתדרה החדשה בכפר סבא. הקורס יכלול עשרה מפגשים במחיר סמלי למנויי הקתדרה ובסיומו תינתן תעודת מגשר מוסמך. עלות הקורס הינה סמלית למנויי הקתדרה, בסך של 1000 שקלים בארבעה תשלומים. הלימודים יתקיימו בימי שני בשעות 09:30 - 12:30. "זהו עוד נדבך חשוב בצורך לספק מענה לתושבי העיר הגמלאים המשוועים לפתרונות תרבותיים ואקדמיים," אומר חבר מועצת העיר, אברהם ממה שיינפיין, מקים הקתדרה ויוזם קורס הגישו, "אומנם עוד ניתן לעשות רבות במסגרת הקתדרה כדי לספק את הצורך הרב בפעילויות מסוג זה, אך אני שמח לבשר שהדרך אותה אנו מתווים כבר נותנת את אותותיה".

ממשיכים להיאבק בחוק המרכולים

חוק המרכולים ממשיך לעורר סערה ברחבי הארץ ואילו השבוע הודיעה תנועת "ישראל חופשית", כי תממן קנסות עבור בעלי עסקים שיקבלו דו"חות על פתיחת עסקים בשבת. התנועה פרסמה קמפיין מימון המונים שקורא לציבור לאחד כוחות ולגבות את פתיחת העסקים, במקביל להחרפת המאבק ביישום חוק המרכולים ובהמשך לביטולו. מנכ"ל תנועת ישראל חופשית אורי קידר: "רוב מוחלט של הציבור הישראלי רואה בחוק המרכולים הסלמה חמורה בניסיונות של מיעוט קטן לכפות את אורח חייו על רוב הציבור הישראלי. עד לבחירות הקרובות, שבהן אנו בטוחים שכל ראש עיר שלא יגן על השבת הישראלית הייחודית לעיר שלו ימצא את עצמו מודח, בכוונתנו לתמוך בבעלי העסקים ולגבות אותם. לא נאפשר למיעוט להכתיב את גורלה של השבת הישראלית, גם אם חברי כנסת רבים בגדו בציבור שאותו הם מייצגים ותמכו בחוק השערורייתי הזה." לתרומה לקמפיין היכנסו לקישור: https://www.mimoona.co.il/Projects/4553

zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
מגבילים את חב' גביית הארנונה
תנו לקרוא בשקט
"יום הערכות" עירוני בהרצליה
שק עם סמים נפלט לחוף באשדוד
תערוכת הכלבים הבינל
תערוכת הכלבים הבינלאומית
עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס
פרס יוקרתי לראש מינהל גיל הזהב
אגם ראשון עלה על גדותיו