כפר סבא

בכ-90% מהגנים בכפר סבא לא מרוצים מתכולת ערכת הניקיון המסופקת להם

בוועד הורי הגנים פרסמו את תוצאות הסקר המציג תמונה עגומה לממדי אודות מחסור בחומרי ניקוי בגנים

העיר שלי | זאב שרגא 25/01/2018

מאז תחילת השנה נרשמו תלונות רבות של הורים ואנשי צוות בגני הילדים העירוניים בכפר סבא, אודות מחסור בחומרי ניקוי בגנים, הנובע מהעובדה כי "קיט הניקיון" אותו מעמידה העירייה לרשותו של כל גן, אינו עונה על הצרכים האמיתיים ובגנים רבים נאלצים ההורים או אנשי הצוות לרכוש חומרי ניקוי על חשבונם. לפני כשבועיים הפיצו וועד הורי הגנים סקר בנושא בקרב הגננות וביקשו לעמוד על הנתונים מקרוב, אולם שעות ספורות לאחר ששלחו את הסקר התקבלה הוראה בקרב צוותי הגנים, שלא לשתף פעולה עם הסקר העצמאי של הוועד.

אתמול (רביעי) פורסמו תוצאות הסקר המדובר לפיהן, בכ- 90% מהגנים לא מרוצים מתכולת הערכה ומאופן אספקתה. ב-95% מהגנים נאלצו לרכוש תוספות לערכה בעלות ממוצעת של 415 שקל ואילו ב–10% מהגנים הוציאו מעל 600 שקל להשלמת החוסרים בערכה. עוד עולה כי בכל הגנים ערכת הניקיון לא מכסה על התקופה המתוכננת ונרשמו הערות רבות הקשורות לאיכות חומרי הניקיון המסופקים לגנים.

"התוצאות המובאות כאן מלמדות בבירור כי ערכת הנקיון מספיקה לכחצי מכמות הזמן המתוכנן, כי איכות החומרים ירודה וכי הערכה לא מגיעה בזמן. על הערכה להתאים לכמות הנצרכת בגן ולהתאים לצרכיו", אמרו בוועד הורי הגנים, "לצערנו, חרף ממצאים ברורים אלו וחרף העובדה שהם הועברו כבר לפני שבועיים לכלל הגורמים בעירייה, נמשך העיכוב באספקת חומרי הניקיון. גנים רבים טרם קיבלו מאז תחילת השנה ריענון של חומרי הניקיון, ומורגש המחסור במצרכים בסיסיים כגון סבון ידיים, אקונומיקה ניירות לניגוב ידיים ואף נייר טואלט".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "עיריית כפר סבא מתכננת את ערכת הניקיון יחד עם צוותי הגנים, בשיתוף פעולה מלא איתם ועל פי צרכיהם. כל מנהלת גן מקבלת אחת לארבעה חודשים ערכת חומרי ניקיון, ואחת לתקופה מתקיימת בדיקה ובקרה מטעם העירייה. בכל בעיה שמתעוררת, הדרך המקובלת היא שהצוות החינוכי בגן פונה אל מחלקת גני הילדים שבוחנת את הנושא לגופו ונותנת את המענה הרלוונטי".zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים
אלמונים פיזרו שקיות של רעל עכברים
שלושה פצועים מירי בעפולה
תוכנית "ניצנים בחופשות" לא תפעל בעיר בחנוכה
בדרך לבית הספר
אירועי יום הזיכרון בעיר רחובות
אירועי יום הזיכרון בעיר רחובות
הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר
"הפעם אנחנו לא מתכוונות לוותר"
ב-14 בדצמבר: כביש החוף יחובר לאיילון דרום במחלף שפיים
קרן קימת לישראל - נוטעת את העתיד