כפר סבא

חשש לליסטריה במפעל האמון על הארוחות בצהרונים בכפר סבא

בעקבות שני אירועים שונים בחודשיים האחרונים, בהם עלה חשש להימצאותו של חיידק הליסטריה במפעל האמון על הכנת ארוחות הצהריים בצהרונים, הוחלט על שינויים שיבוצעו בפרויקט "אפונים"

חדשות | זאב שרגא 25/01/2018

בעקבות שני אירועים שונים בחודשיים האחרונים, בהם עלה חשש להימצאותו של חיידק הליסטריה במפעל האמון על הכנת ארוחות הצהריים בצהרונים בכפר סבא, הוחלט בחברה הכלכלית על שינויים שיבוצעו בפרויקט "אפונים" כחלק מתהליך שדרוגו.

בהודעה שהוציאה החברה הכלכלית להורי הצהרונים נכתב כי: "בחודשים האחרונים הוקמה ועדה משותפת למשרד הבריאות ולחברה הכלכלית. הוועדה הוקמה במטרה לפעול להגדרת נהלים לפרויקט 'אפונים' ולתאם את הדרישות הרגולטוריות. הוועדה בוחנת את הליכי הפרויקט משלב היצור עד להגשת האוכל בגנים. במהלך הקיץ האחרון וכפי שפרסמנו בעבר, הוסכם עם משרד הבריאות ובוצע שדרוג כל מתקני החימום במטרה לקצר את זמני החימום בהם".

עוד נכתב בהודעה כי, "בתיאום עם משרד הבריאות, הוחלט על מספר שדרוגים שיש לבצע: התקנת חיישני מעקב חדישים במקררים, הטמעת תוכנת מעקב וניטור חדישה, קירוי המקררים, התקנה והצבה של מדיחי כלים בגנים. המטרה בשדרוג, להביא את תהליך הבטיחות במזון מעל לסטנדרט המקובל.

"לבקשת משרד הבריאות, במהלך תקופת הביצוע וההטמעה נעבור לאספקת אוכל חם במוסדות החינוך לתקופת ביניים. המעבר לכל מוסדות החינוך יתבצע באופן הדרגתי, החל מיום רביעי 24.1.18. המהלך כולו יסתיים בשבוע הבא".

"המהלך לא דורש הכנה מיוחדת מצד הצוותים בגנים, האוכל שיגיע לגן בסמוך לשעת הארוחה כמובן חם ומוכן לאכילה", אמרו בחברה הכלכלית, "אנו בצוות 'אפונים', נעשה כל שביכולתנו על מנת להמשיך ולהקפיד בתקופה זו על חומרי הגלם האיכותיים מהם יוצר המזון עד היום. עקרונות התזונה הבריאה עליהם הקפדנו עד היום, ייושמו גם בתקופת הביניים. צוות התזונה העירוני ימשיך ללוות את הצוותים. אנו מקווים להשלים בהקדם את כל תהליך השדרוג ולקבל את ברכת הוועדה המשותפת שהוקמה במשרד הבריאות".zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
הכרוניקות של תיאטרון חיפה
הכרוניקות של תיאטרון חיפה
"ביום שאחרי אנחנו מצווים לחשוב קדימה על רעננה"
תאונה קשה אירעה בכביש 6
מונעים בזבוז – מייעלים את העיר
"נאבקים על חיי הילדים"
נמצאו יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס
פותחים את הדרך לים
מגדלי אילה בבאר יעקב
השכונות הכי הכדאיות להשקעה בישראל