כפר סבא

עורכת דין תבעה את עיריית כפר סבא בגין שלוש הצפות של משרדה

עורכת הדין בכפר סבא טוענת בתביעה, כי בשל תחזוקה לקויה של מערכת הניקוז ואי הכנה בניקוי הסביבה וגיזום העצים, משרדה הוצף שלוש פעמים בעונת גשמים אחת ונגרמו לה נזקים הנאמדים במאות אלפי שקלים

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 25/01/2018

עורכת דין מכפר סבא תבעה לפני ימים אחדים את עיריית כפר סבא על סך מאות אלפי שקלים בגין נזקי הצפות שנגרמו למשרדה ואשר גרמו להשבתתו למשך תקופה ממושכת.

על פי התביעה, שהוגשה לבית משפט השלום בעיר, בשלושה מועדים שונים (25 ו–28 באוקטובר 2015 וכן ב–8 בינואר 2016) אירעו הצפות ברחוב הכרמל בעיר. לדברי עורכת הדין, שמשרדה ממוקם ברחוב, ההצפות אירעו כתוצאה מאי תקינות מערכת הניקוז אשר לא ניקזה את מי הגשמים שפקדו את האזור. לטענתה, מי הגשמים עלו על גדות אבן השפה, הציפו את המדרכות וכתוצאה מכך חדרו למשרד והציפו אותו בכמות ניכרת של מים, עד לגובה של כ–30 ס"מ.

מהתביעה עולה כי עורכת הדין ועובדי משרדה ניסו לגרוף ולהוציא את המים מן המשרד החוצה, אך הדבר לא הועיל, המשרד התמלא מים וכך מרבית הציוד והרכוש שהיו בו. "מי הגשמים שירדו בשני אירועי ההצפה הראשונים, הסבו נזק ניכר למשרד הן למבנה והן לתכולתו", צוין בתביעה. "הארכיב בו מאוחסנים כל תיקי הלקוחות של המשרד התמלא מים, קלסרים המכילים מסמכים מקוריים נרטבו וניזוקו, חלק ניכר מהם לא ניתן לשחזר".

עוד נטען כי, "הארונות, שידות האחסון, הכורסאות, השולחנות, הדלתות וריהוט נוסף ספגו כמות מים ניכרת עד כדי עיוות צורתם באופן שלא ניתן היה לתקנם ונדרשה החלפתם". בתביעה נטען עוד כי "השטיחים והפרקט נהרסו כליל כתוצאה מההצפה והיה צורך להחליפם" כמו כן, הרטיבות על פי הנטען חלחלה עד למתחת לשכבת הריצוף וגם כיום, זמן רב לאחר תיקון הנזקים והחלפת השטיחים הריחות הבלתי נסבלים של הרטיבות עדיין מקבלים את באי המשרד".

נוכח הצפת המשרד וההרס שנוצר למבנה ולתכולתו נאלצה עורכת הדין, כך על פי התביעה, לפנות את תכולת המשרד ונעזרה בשכנתה בבניין סמוך שהואילה להפוך את סלון ביתה למחסן וארכיב ולאחסן בן במשך חודשים כ–200 קלסרים וציוד נוסף. "בהיעדר מקום ראוי ומכובד לקבל לקוחות נשללה מהתובעת ועובדיה היכולת להפעיל את המשרד ולספק מענה הולם ללקוחותיו למשך תקופה ממושכת", צוין בתביעה. לדברי עורכת הדין בתביעה, לאחר תיקון הנזקים ורכישת ציוד חדש למשרד, אירעה ההצפה השלישית שבעקבותיה נאלצה שוב להשבית את עבודת משרדה ולהתחיל שיפוץ נוסף במשרד.

בתביעה נטען כי זמן קצר יחסית לאחר אירועי ההצפה הודיעה העירייה לתושבים על עבודות לשדרוג מערכת הניקוז ברחוב הכרמל. "לא נותר אלא להצר כי העירייה השכילה לטפל ולחזק את מערכת הניקוז לאחר שנגרם נזק ולא כעבודות מנע כפי שמתבקש".

סך כלל הנזקים שנגרמו לטענת עורכת הדין נאמד ביותר מ–214 אלף שקל. בתביעה נטען כי ההצפות נגרמו כתוצאה מחוסר בעבודות תחזוקה או תחזוקה לקויה באופן שלא אפשר ניקוז מי הגשמים וכן כתוצאה מאי הכנה בניקוי הסביבה וגיזום העצים לקראת עונש הגשמים.

מעיריית כפר סבא נמסר: "מדובר בתביעות בגין נזקי מזג האוויר באוקטובר 2015. התביעה התקבלה לאחרונה בעירייה והאירועים המתוארים במסגרתה כמו גם נסיבותיהם נבחנים בימים אלה על ידנו. מבלי לפגוע בכל טענה העומדת לעירייה ואשר תיטען על ידה במסגרת ניהול ההליך לאחר בחינה מעמיקה ועניינית, יובהר כי האירועים המתוארים, לפחות בחלקם, התרחשו במהלך מופעי חורף נדירים בעוצמתם ובחריגותם והינם בבחינת כוח עליון שלא הייתה לעירייה כל יכולת למונעם".

חשבנו שיעניין אותך גם...
"האישה נשמה בדרך נס"
"אסור לחכות לקורבן הבא"
לב חדש ב"הלל יפה"
הדמייה פרוייקט דונה בראש העין שכונת פסגות אפק
שוק השכירות - לא רק לצעירים
רקדו את הקיץ
העור והנפש
העור והנפש
גידול בגודל של כדור טניס
גידול בגודל של כדור טניס
עתודות הקרקע בפ"ת נגמרות