כפר סבא

פרסום ראשון: בשנת 2017 הוציאה לשכת ראש עיריית כפר סבא כ–1.9 מיליון שקלים עבור שכר ושעות נוספות

חברי המועצה עו"ד רויטל לן כהן ויהודה יוגד מבקשים לחשוף את יומן הפגישות של ראש העירייה, יהודה בן חמו, כמו גם את דו"ח הפעילות לפי שעות. "לוודא שכספי הציבור אינם הפקר" אומרת לן כהן

פוליטיקה מקומית | זאב שרגא 25/01/2018

רבות דובר בשבוע האחרון אודות שכרו של ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, המועבר לו מדי חודש למרות היותו מורחק מהעירייה בשל פרשת השחיתות בה הוא נחשד. מעיון בחוברת התקציב של שנת 2017 עולה כי במהלך השנה הוציאה העירייה כ–1.9 מיליון שקלים בעבור הוצאות הקשורות לראש העירייה: עלות לשכת ראש העירייה, המכונה בתקציב "משרד ראש הרשות", עומדת על 1,036,000 מיליון שקלים, שכרו של בן חמו עצמו עומד על 699,000 שקל ואילו תקציב שעות נוספות של עובדי הלשכה, עומד על 170,000 שקל.

חברי המועצה מטעם הקואליציה, עו"ד רויטל לן כהן ויהודה יוגד, פנו אתמול (רביעי) אל מנכ"לית העירייה ודרשו לחשוף מסמכים הקשורים להוצאות גבוהות אלו בשנה החולפת. השניים ביקשו לקבל את שעות העבודה של כל עובדי לשכת ראש העירייה, לרבות ראש הלשכה, מזכירות, עוזר אישי, נהגים ועובדים נוספים ככל שקיימים. "למען הסר ספק, מבוקשים העתקי הדיווחים שהגישו העובדים, לשם קבלת שכרם, הן שעות רגילות והן שעות נוספות, ככל שהיו כאלה", ציינו השניים בפנייתם ודרשו לקבל גם את יומן העבודה של ראש העירייה, לשנים 2016, 2017, 2018.

נציין כי לן כהן היא שיזמה בשבוע שעבר את כינוס ישיבת המועצה להדחתו של בן חמו מתפקיד יו"ר החברה הכלכלית לפיתוח כפר סבא.

"כעו"ד, אני מאמינה בחזקת החפות של אדם עד שהוכחה אשמתו, ומאחלת לראש העיר הצלחה בהגנה שלו מול כתב האישום, ככל שזה יוגש", אומרת לן כהן, "יחד עם זאת, אני מאמינה כי אין להשתמש בהליך הנוח של שימוע, השמור לאנשים במעמדו, כדי למשוך זמן ולייצר סחבת, וזאת בפרט כאשר מדובר בזמן יקר, הן מבחינת פעילות העירייה והן מבחינה כלכלית בהוצאותיה".

"בשנה האחרונה, בה היה ראש העיר מורחק, המשיך לקבל שכר ולתחזק לשכה בהיקף גדול, הכוללת מנהלת לשכה, פקידות, עוזר אישי, נהגים ועוד. הסך הכולל, עפ"י סיכום תקציב 2017, עומד על קצת פחות מ- 2 מליון שקלים. לא ברור לי איך בתפקוד חלקי, שחלקו תוצאה של ההרחקה, אך חלקו גם בהימנעות של ראש העיר מלקיים את חובותיו וכאמור בסחבת שהוא עצמו יצר, הגענו להוצאה כה נרחבת, וזאת כאשר אנו נאלצים לקצץ בתקציב 2018 בהשקעות שיכלו לאפשר דברים חשובים בחינוך, ברווחה ועוד. לכן, הגשנו, יהודה יוגד ואנוכי את הבקשות לקבלת מידע, כדי לוודא שכספי הציבור אינם הפקר".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "המסמכים יועברו בצינורות המקובלים בהתאם לחוק".


zeevshraga1978@gmail.com


חשבנו שיעניין אותך גם...
הזוכים בגמר פרויקט הנואם הצעיר ברמת השרון
זוכים בגמר פרויקט "הנואם הצעיר" ברמת השרון
בנודיס , יהנה מניצחון טכני?
ניצחון טכני לכפר סבא?
פצועים בהתנגשות קלנועית ורכב
פצועים בהתנגשות קלנועית ורכב
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב נסעה לסין
נבחרת הרובוטיקה של תיכון אביב טסה לסין
פעילות אכיפה במועדוני חשפנות
פוענחו שני אירועי דקירה בקריות
לבדוק את נושא חשבונות המים המופרזים
השרה גמליאל נגד סגירת שדה דב