כפר סבא

פרסום ראשון - הוסכם: הרחקת ראש עיריית כפר סבא תוארך עד 18 בפברואר

לאחר השימוע שהתקיים בפרקליטות, המשטרה וסנגוריו של יהודה בן חמו, החשוד בעבירות שחיתות, הגיעו להסכמה כי הרחקתו והתנאים המגבילים שהוטלו עליו יוארכו ב-18 ימים נוספים. האם בסיומם יוגש נגדו כתב אישום? ימים יגידו. כך או כך תחלוף יותר משנה מאז פרוץ החקירה הגלויה וגל המעצרים

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 28/01/2018

ימים ספורים לאחר קיום השימוע של ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו, לאתר "לוקאל" נודע כי הצדדים הסכימו כי הרחקתו מהעירייה והגבלות אחרות שהוטלו עליו יוארכו עד 18 בפברואר.

כזכור, ב–18 בינואר, התקיים שימוע בו לקחו חלק סנגוריו של ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו ונציגי הפרקליטות – וזאת בטרם יוחלט אם להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות שחיתות שונות נוכח התשתית הראייתית שגובשה נגדו ולאור כוונת הפרקליטות לקבל את המלצת המשטרה להעמיד את בן חמו לדין.

יש לציין כי ברמה תאורטית יכולות להתקיים פגישות שימוע נוספות במידה ויש צורך בהבהרות נוספות. כמו כן, במידה והסנגורים של בן חמו הציגו בפני הפרקליטות חומרים חדשים ומשמעותיים שמצריכים בדיקה מעמיקה, ישנה אפשרות כי תתבקש השלמת חקירה על ידי חוקרי המשטרה. במידה ודברי הסנגורים לא הביאו לשינוי דרמטי מבחינת התשתית הראייתית המונחת כעת בפני הפרקליטות, היא תחליט בעוד מספר שבועות על הגשת כתב אישום.

כעת, כאמור, הגיעו הצדדים להסכמה כי תנאי ההרחקה, שהיו בתוקף עד ה–1 בפברואר, יוארכו ב- 18 ימים נוספים. באותה תקופה יוארך גם צו עיכוב היציאה מהארץ. הסכמות אלו הוגשו לבית המשפט, שצפוי לאשר אותן בימים הקרובים. בשלב זה טרם ברור למה ההרחקה הפעם היא לתקופה שונה מזו שהיו לפניה ולמספר ימים שאינו עגול. האם הדבר מרמז שבמועד זה יוגש נגד בן חמו כתב אישום? ימים יגידו. כך או כך, ב–18 בפברואר תחלוף יותר משנה מאז פרצה הפרשה לחיינו עם המעבר לחקירה הגלויה וביצוע גל המעצרים ב–13 בפברואר 2017.

כזכור, הפרקליטות הצהירה כבר כי היא שוקלת להעמיד את בן חמו לדין בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד הציבור, עבירות תכנון ובנייה, הטרדת עד, שיבוש מהלכי משפט, הפרת הוראה חוקית ועבירות מס.

על פי הפרקליטות, בן חמו הניע לכאורה את אנשי לשכתו לפנות בסמוך לחגים לאנשי עסקים וקבלנים, בעלי אינטרס בכפר סבא, ולבקש מהם לתרום באמצעות העירייה תווי קנייה ל"נזקקי העיר". בתמורה לפניות קיבל בן חמו תווי קנייה בשווי מאות אלפי שקלים. תווי הקנייה חולקו על ידי בן חמו למקורביו, עובדי לשכתו, לחלוקה לנזקקים על פי ראות עיניו ולצורך השגת רווחים פוליטיים. חלק נכבד מתווי הקנייה נלקחו על ידי בן חמו לצורך צרכיו האישיים. בן חמו לא דיווח על התקבולים לרשות המסים ולא שילם את המסים הנובעים מפעילות זו. עוד טוענים בפרקליטות כי במהלך כהונתו כראש העירייה, קידם בן חמו את עניינו של חברו הקרוב באופן פעיל למול גורמי טיפול עירוניים, ולא הצהיר על ניגוד עניינים או נמנע מקבלת החלטות בעניין מקורבו כנדרש.

בנוסף לחשדות אלו, טענה הפרקליטות כי במהלך חודש ספטמבר 2017, לאחר שהועברו לעיונו של בן חמו עיקרי חומר החקירה בתיק זה, נפגש בן חמו עם אדם אשר שימש כנהג בלשכת ראש העירייה ושוחח עמו. בפרקליטות אומרים כי במהלך השיחה הטיח בו בן חמו נתונים מתוך התיק, ובכלל זאת נתונים שמסר אותו אדם בהודעותיו במשטרה. זאת, אומרים בפרקליטות, בניגוד לחוק ולתנאים המגבילים החלים על בן חמו.


חשבנו שיעניין אותך גם...
בנימה אישית
בנימה אישית
אזכרה במלאת 5 שנים לנפילתו וחטיפתו של הדר גולדין
חשוד בפריצה לקיוסק נתפס בתום מרדף
מתכון לאסאדו צ'ימיצ'ורי בורגר
ראש העיר רפי סער וסגנו איתן צנעני
אישור לטאבו מהבית
סטארט-אפ ירוק
"בואו להשתלב במשרות המובילות במשק"
כנס פורום ה-15 התקיים בעיר כפר סבא