כפר סבא

אין כניסה לקורקינטים

מדוע נאסרת הכניסה למתאמנים בקורקינטים למתחם הסקייטפארק בפארק כפר סבא?

העיר שלי | זאב שרגא 01/02/2018

בין שלל פעילויות ההחלקה על גלגלים שהפכו כבר לספורט של ממש בקרב צעירים רבים בארץ ובעולם, ניתן למצוא מחליקים (סקייטרים) על גלגיליות (סקטים), רולר בליידס, סקייט בורד, ואף על קורקינטים קטנים המכונים 'סקוטר' פעלולים. לשם ריכוז פעילויות ההחלקה הספורטיביות והרחקתם מהמרחב הציבורי כמו מדרכות או כבישים, נפתחו ברחבי הארץ מתקני "סקייפארק" ייעודים, בהם יכולים המתאמנים לעשות שימוש באופן שוטף כשהם מצוידים בציוד מגן אישי כמו קסדה, מגיני ברכיים ומרפקים ועוד.

השבוע ביקשנו לבדוק את תלונתם של סקייטרים על קורקינטים, שתוהים מדוע העירייה אינה מאפשרת להם להתאמן בסקייפארק העירוני בפארק כפר סבא, בדומה למחליקים על סקייטים או סקייט בורד. "בשנים האחרונות עולה הפופולריות של שימוש בקורקינטים לא חשמליים, במקביל לשימוש בגלגיליות וסקייטבורד, כתחביב פנאי וירטואוזי של בני הנוער," אומר אביו של אחד המתאמנים, "לצערנו הרב, בסקייט-פארק כפר-סבא לא שמעו על הפלא הזה. לא מאפשרים כניסה לנערים עם קורקינט ואנו נאלצים לנדוד ולהסיע את ילדינו לרעננה, הוד-השרון ואף לתל-אביב".

האב מספר כי פנה להנהלת הפארק בנושא, שם נמסר לו כי השימוש למתאמנים בקורקינט נאסר על ידי מחלקת הנדסה בעירייה, בטענה בטיחותית. "הובהר לנו שהמתקן לא מתאים לשימוש מגביל של קורקינטים לצד גלגיליות וסקייטבורדים", הוא אומר, "למה אי אפשר לעשות הפרדה בין המחליקים לפי שעות, כדי שכולם יוכלו ליהנות מזה? צריך לבדוק איך מאפשרים גם לאוכלוסייה צומחת זו, לבוא לידי ביטוי במרחב החיים שלהם".

מעיריית כפר סבא נמסר בתגובה: "מדובר במתחם שאינו מיועד לרוכבי אופניים ו/או קורקינטים שנסיעה שלהם בו עשויה לסכן בטיחותית אותם ואת שאר המשתמשים במתקן. חשוב לציין כי עיריית כפר סבא, שביטחון תושביה נמצא לנגד עיניה, הציבה מאבטח בפארק העירוני שמפקח שכללי הבטיחות נשמרים במלואם.

zeevshraga1978@gmail.com

חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד: התחזה לרופא וביצע עבירות מין
קטאן בגדול
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
ילד ננעל בגן חובה ברעננה
מטיילים ותורמים
מטיילים ותורמים
מגבירים אכיפה בנושא האופניים החשמליים
עברי לידר במלון דן פנורמה אילת
סוף שבוע מוסיקלי בדן פנורמה אילת
מרקוביץ בצילומים לתערוכה בגלריה האוניברסיטאית, מוזיאון תא. 2012 צילום: פרטי
אורן מרקוביץ משיק תערוכה חדשה
פסטיבל שבועות בחוף - בחוף הכרמל
פסטיבל "שבועות בחוף "- בחוף הכרמל