כפר סבא

מעגל הדמים בכבישים

תושב כפר סבא הורשע, 22 שנה אחרי שאמו נהרגה בתאונה, בגרימת מותו ברשלנות של רוכב אופניים בתאונה ליד קיסריה. נוכח הנסיבות, הוא ירצה רק ארבעה חודשי עבודות שירות

חדשות | מיכאל פרוסמושקין 01/02/2018

ארבעה חודשי עבודות שירות בלבד נגזרו לאחרונה על תושב כפר סבא, בן 36, שאיבד בהיותו נער את אמו בתאונה ולאחרונה הורשע בעצמו בגרימת מותו ברשלנות של רוכב אופניים.

מכתב האישום, בו הורשע בבית משפט השלום לתעבורה בחדרה, עולה כי ב–10 באוקטובר 2013, נהג הנאשם, לירון (שם בדוי), ברכב בנתיב הימני בכביש 651, שבכניסה לאזור התעשייה של קיסריה, ממערב למזרח. באותה העת, רכב על אופניים, בנתיב הימני בכיוון נסיעת הנאשם, יפים פליוס, כבן 63, כשהוא לובש אפוד זוהר וחובש קסדה לראשו. בשלב מסוים, הגיע הנאשם, כשהוא נוהג בנתיב הימני, במהירות בלתי סבירה, לא הבחין בלירון, בשום שלב, מפאת הגבלה בשדה הראיה שמקורה בסנוור השמש ופגע ברוכב. כתוצאה מהתאונה סבל הרוכב מפגיעה רב מערכתית קשה אשר הובילה אותו תוך זמן קצר למותו.

בכתב האישום נטען כי התאונה נגרמה בשל נהיגתו הרשלנית של הנאשם אשר התבטאה בכך שנהג את רכבו ללא תשומת לב למתרחש בדרך, לא הבחין במנוח מבעוד מועד ועל אף שיכול או צריך היה להבחין בו, נהג ברשלנות ובחוסר זהירות ולא כפי שנהג מן הישוב היה נוהג בנסיבות העניין.

לאחר משא ומתן בין הפרקליטות לסנגורו של הנאשם עו"ד יגאל טמיר, הגיעו הצדדים להסדר טיעון במסגרתו הורשע הנאשם בעבירה של גרימת מוות ברשלנות. עוד הוסכם כי יוטלו עליו עבודות שירות, מאסר על תנאי ופסילת רישיון.

מגזר הדין עולה כי הנאשם סיים שירות צבאי מלא ביחידה קרבית, נשוי ואב לילד ועובד כמהנדס מכונות בחברה גדולה בכפר סבא במסגרתה עוסק בתכנון מערכות ומתקנים לשימושים ביטחוניים. בהיותו בן 14 איבד את אמו בנסיבות טרגיות בעת שהייתה בעצמה מעורבת בתאונת דרכים בהיותה רכובה על אופנוע. בעקבות כך חווה משבר אישי קשה.

לגבי התאונה הקטלנית בה היה מעורב בעצמו, הוא לקח אחריות מלאה, שיתף את שירות המבחן בתחושותיו, ובסיבה שגרמה לתאונה וציין כי דווקא בשל עברו המשפחתי נהג באופן זהיר אולם לא היה בכך כדי למנוע את גרימת התאונה הנוכחית. הוא הביע את רצונו להשתלב בקבוצה טיפולית ולהיפגש עם אנשים כמותו אשר מצאו עצמם מעורבים בגרימת תאונת דרכים קטלנית.

השופט אלכס אחטר קבע כי דרגת רשלנותו של הנאשם הייתה רגעית, וניתן למקם אותה ברף הנמוך של דרגת הרשלנות וזאת לאור מכלול הנתונים אשר הובאו במהלך שמיעת הראיות והוסכמו למעשה ע"י הצדדים.

יש לציין כי בפסיקה נקבע כי מתחם העונש ההולם למעשה העבירה בה הורשע הנאשם הינו מאסר שבין 6-18 חודשים, כאשר המאסר נע בין מאסר בעבודות שירות לבין מאסר בפועל. השופט הגיע למסקנה כי מקרה קונקרטי וייחודי זה מאפשר לבית המשפט לסטות מעונש המינימום הקבוע בחוק – וזאת בין היתר נוכח נסיבותיו האישיות של הנאשם וכן הקשיים והכשלים אשר אותרו במהלך ניהול המשפט.

לאור כך, ולאחר בחינת מכלול השיקולים, גזר עליו השופט ארבעה חודשי עבודות שירות בבית חולים לוינשטיין ברעננה אתן החל לרצות ב – 21 בינואר , מאסר על תנאי למשך חצי שנה, פסילת רישיונו למשך ארבע שנים, צו מבחן לשנה במסגרתו ישולב הנאשם בטיפול ופיצוי בסך 3,000 שקל לבנו של המנוח.

חשבנו שיעניין אותך גם...
צעיר נדקר בשכונת קפלן בכפר סבא
סנטר הפועל ירושלים בכדורסל, אמארה סטודמאייר
אזרח ישראלי חדש
בנימה אישית
בנימה אישית
סלט בטטה עשיר
הצלחה לתלמידי פת בתחרות הדיבייט הארצית
מאסטרים בהצטיינות
קיץ מהסרטים בפארק השחר בהוד השרון
קיץ מהסרטים בפארק השחר בהוד השרון
ללי שמר ורוחמה רז. שיתוף פעולה
צלילי געגועים לנעמי שמר
נבחרה הנהלה חדשה להנהגת ההורים העירונית