כפר סבא

בכפר סבא שומרים על איכות החיים

עיריית כפר סבא החלה במבצעי אכיפה לטיפול במטרדים הקשורים לפגיעה באיכות חיים. בין השאר תוגבר האכיפה בנושאים הקשורים לבעלי כלבים שאינם אוספים את גללי כלביהם או כאלה שנותנים להם לשוטט ללא רצועה וכן תוגבר האכיפה נגד מעשנים במרחב הציבורי בניגוד לחוק

העיר שלי | תמי מאור 12/02/2018

עיריית כפר סבא באמצעות מחלקת פיקוח ואכיפה החלה במבצעי אכיפה עירוניים במטרה למנוע מטרדים הפוגעים באיכות חיי התושבים.

האכיפה מתבצעת במסגרת הוראת החוק, הקובעת כי תושבים יובילו את כלביהם ברצועה ויאספו את גלליהם, וזאת במטרה לשמור על סביבה בטוחה ונקייה ללא מפגעי ריח, לכלוך וזבובים. כמו כן, תתוגבר האכיפה נגד מעשנים במרחב הציבורי בניגוד לחוק. הפעילות הינה במסגרת תוכנית עבודה סדורה של מחלקת פיקוח ואכיפה, השמה דגש על אזורים אותם פוקדים תושבים רבים. יש לציין כי על מנת לתגבר את התחומים הללו ישנם פקחים שעברו הכשרה ייעודית לתחום.

מבצעי האכיפה המדוברים מגיעים על רקע פניות רבות של תושבי העיר למוקד השירות העירוני 106, בתלונה על עבירות שפוגעות באיכות חייהם. גובה הקנס נקבע בהתאם לסוג העבירה, ומתחיל בכ- 500 שקל.

ציבור מגדלי הכלבים נדרש לנהוג על פי החוק ולוודא שכלבם יהיה תמיד קשור לרצועה ושגלליו נאספים ומטופלים. מנגד, גם ציבור המעשנים נדרש שלא לעשן במקומות ציבוריים ולא לחשוף את הציבור הרחב לעישון פסיבי הגורם למחלות קשות ואף חמור מכך.

מיכל שיין בן הרוש, מנהלת מחלקת פיקוח ואכיפה, "עיריית כפר סבא שמה לה למטרה לדאוג לאיכות חיים גבוהה למען תושבי העיר. מבצעי האכיפה נועדו להוביל לסביבה עירונית בטוחה, נקייה ובריאה לכולנו. התושבים מתבקשים לכבד את הוראות החוק, להימנע מאי נעימות וקנסות גבוהים ולהיות שותפים לשמירה על סביבה עם איכות חיים".

חשבנו שיעניין אותך גם...
ירידה בהיצע הדירות להשכרה ברעננה ובכפס
ירידה בהיצע הדירות להשכרה ברעננה ובכפ"ס
שחקניות הנבחרת עם המאמן דרור גורן וגיא קלנר. מקום שני באליפות
נעצרה רק בגמר
מטעי הנקטרינות בחבל יתיר
פורים שמח ופורח
אנחנו רואים את הטוב בכל דבר
"אנחנו רואים את הטוב בכל דבר"
משה פדר נהרג ברכבו
תושב כפ"ס נהרג מפגיעת טיל בדרום
הנוער של הליונס מתגבש
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
איתן גינזבורג יושבע היום לחבר כנסת
איתן גינזבורג יושבע היום לחבר כנסת