גליל מערבי

מרכז עבודה שיקומי חדש לבעלי צרכים מיוחדים הוקם בעכו

המרכז, שהוקם בהשקעה של 7 מיליון שקלים, מאפשר שילובם של בעלי צרכים מיוחדים בתעסוקה בהתאם ליכולות שלהם

העיר שלי | תמי מאור 27/12/2017

עיריית עכו השלימה לאחרונה את בנייתו של מרכז עבודה שיקומי (מע"ש) לבעלי צרכים מיוחדים. המרכז שעלות הקמתו נאמדת בכ-7 מיליון שקלים הוקם בסיוע קרן שלם, הקרן לפיתוח שירותים מיוחדים במוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה והמשרד לפיתוח הנגב והגליל. טקס חנוכת המרכז ייערך בקרוב.

המרכז מאפשר שילובם של בעלי צרכים מיוחדים בתעסוקה בהתאם ליכולות שלהם. כעת פועלים במרכז כ-40 איש עם צרכים מיוחדים. את שלבי הקמת המרכז ליווה סגן מהנדסת העיר וראש מינהל תשתיות בעירייה, אינג' איגור מאירוסקי.

ראש העירייה, שמעון לנקרי, שקידם את הקמת המרכז אמר: "העיר עכו שמה לנגד עיניה את שילובם של בעלי הצרכים המיוחדים בקהילה, תוך הימנעות מהבאתם למסגרות חוץ ביתיות. בכך אנו יוצרים שוויון הזדמנויות לכל ומאפשרים לתת לכל אחד את ההזדמנות הראויה והמגיעה לו".

כזכור, בחודש שעבר הוענק למינהל הרווחה בעירייה בראשותה של עדי מקל פרס המצוינות של קרן שלם לשנת 2017 על פעילותם לשילוב ושיפור איכות החיים של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בעיר. הפרס ניתן עבור פיתוח רצף שירותים לאדם עם מוגבלות שכלית התפתחותית ולבני משפחתו המאפשר שילוב בקהילה ומעניק מענים איכותיים לאורך מעגל חייו.

חשבנו שיעניין אותך גם...
הלוואה עסקית
פרסום ראשון: קואליציה חדשה בהוד"ש
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
מוניות השירות מגיעות לעכו, לכרמיאל ולנהירה
מכת פתיחה
מטרו הרצליה?
מטרו בהרצליה?
כפר סבא מצדיעה ללוחמי המחתרות
קיץ הכי ישראלי
קיץ הכי ישראלי