גליל מערבי

אושר תקציב עיריית עכו לשנת 2018: 424.5 מיליון שקל

128.12 מיליון שקל, המהווים 30 אחוז מתקציב העירייה, יושקעו בחינוך ו-65 מיליון שקל ברווחה

פוליטיקה מקומית | תמי מאור 10/01/2018

מליאת מועצת העיר עכו אישרה בשבוע שעבר פה אחד את תקציב העירייה לשנת 2018: 424.5 מיליון שקל. מדובר בגידול משמעותי של 35.7 מיליון שקל לעומת התקציב בשנה שעברה.

מעיון בספר התקציב עולה, כי 128.12 מיליון שקל, המהווים 30 אחוז מתקציב העירייה, יושקעו בחינוך. תקציב החינוך גדל ביותר מעשרה מיליון שקל לעומת התקציב בשנה שעברה. כמו כן, 65 מיליון שקל הוקצו לתחום הרווחה בעיר. גם בסעיף זה נרשם גידול של חמישה מיליון ₪ לעומת התקציב אשתקד.

ראש העירייה, שמעון לנקרי, אמר, כי לפני כעשור עמד תקציב העירייה על כ-180 מיליון שקל, והיום התקציב הוא כמעט 425 מיליון שקל, כך שהוא מאפשר לתת לתושבים יותר שירותים.

"התקציב משקף את הגידול בחינוך ואנו בין הרשויות שמשקיעות את הסכום הגבוה פר תלמיד בתחום זה וההישגים מדברים בעד עצמם", הוסיף לנקרי, "כמו כן, יש גידול בתחזוקה השוטפת של העיר".

לנקרי התייחס לחתימת העירייה על הסכם הגג ואמר, כי הוא יביא להמשך התפתחותה של העיר על ידי תנופת בנייה שלא נראתה כמותה בשנים האחרונות, הקמת אזורי תעסוקה חדשים, פארקים ומוסדות ציבור.

עוד אמר לנקרי, כי בימים אלה מושלם ההליך ליציאה למכרז לביצוע שדרוג האודיטוריום העירוני. "לצד ההשקעות הפיזיות בפיתוח העיר נמשיך בפעולות לשיפור איכות החיים ורווחת התושבים, תוך הקפדה על ייעול המערכת העירונית", הוסיף לנקרי.

חשבנו שיעניין אותך גם...
הערכת שווי נכס - חשוב מאוד – למה?
העלות הממוצעת לתלמיד ברמת השרון: 16,675 שקל
רועי בן מנחם. ספר ילדים ראשון
סוד ההצלחה
מתכוננים בשגרה מוכנים בחירום
רחוב קזן פינת פרדס משותף
איפה אפשר להדליק מדורות ברעננה?
צעיר טבע למוות בבת ים
צעיר טבע למוות בבת ים
האונס הקבוצתי בהרצליה: הפרקליטות סגרה את התיק
מהומה בישיבה: ברוידא ניהל בפעם הראשונה את ישיבת מועצת העיר