פתח תקווה

דיון ראשון בנושא תוכנית סירקין התקיים בוותמ"ל

לדברי חברי מטה המאבק נגד התוכנית, במסגרת הדיון הראשון בוותמ"ל הועלו טיעונים מטרידים מפי מתכננים, מהנדסים ואנשי מקצוע, בין היתר על כך שלא נבדקה כלל הסכנה לחומרים מסוכנים ממחנה סירקין

חדשות | תמי מאור 28/01/2018

בדיון ראשון שהתקיים ביום חמישי בוותמ"ל בנוגע לתוכנית סירקין הועלו לא מעט טיעונים מטרידים מפי מתכננים, מהנדסים ואנשי מקצוע, בין היתר על כך שלא נבדקה כלל הסכנה לחומרים מסוכנים ממחנה סירקין. כמו כן, נציגת משרד הגנת הסביבה וחברה בותמ"ל הוסיפה: "תכנון השכונה כשכונה פרברית מנותקת בלי חיבור לעיר פתח תקוה".

במטה המאבק נגד התוכנית אומרים כי, "ניכר כי לא רק שאין סינרגיה בין משרד השיכון לבין משרד התחבורה, אלא אנטגוניזם מוחלט. אין בתוכנית מנהל התכנון פתרון ממשי לבעיות התחבורה, לא בשכונה עצמה ובוודאי שלא בסביבה המרחבית".

הדיון התקיים בנוכחות דלה של נציגי ותמ"ל וללא נציגי רכבת ישראל ומשרד התחבורה. עיריית פ"ת ומוא"ז דרום השרון, לצד אנשי מטה מאבק התושבים לעומת זאת הופיעו בנוכחות מלאה. המהנדסת חוה ארליך: "השבוע קיבלנו הודעה שהתוכנית עלתה למבה"ת עם קוד 410 שזה אנחנו. במילים אחרות , למי שמבין, מודיעים לנו שמתקדמים בתוכנית ולא משנה ההתנגדויות שלכם בכינוס הקרוב שזה היום".

ממטה המאבק נמסר: "צריך לקרוא לילד בשמו, תוכניתו של כחלון בעלת מאפיינים פוליטיים שנתפרה למדיניות הנטו פופוליזם של השר כחלון. אנו המומים מכוחנותו. בנייה מטורפת עכשיו, פתרונות תחבורה על העץ. מינהל התכנון הוכיח כי חששות התושבים ומטה המאבק מוצדקים. התכנון מנותק מהמציאות, לא רק מתשתיות"חשבנו שיעניין אותך גם...
"כנראה שיש מלחמות שלא נועדנו לנצח בהם"
חינוך וקהילה בהוד השרון
חינוך וקהילה בהוד השרון
"לוקחים את קבלני הפיגומים כשעיר לעזאזל"
איך להצליח בלימודים האקדמיים?
יריד בירה על שפת הכנרת
משה פדלון פתח את יום הבחירות בקלפי
משה פדלון פתח את יום הבחירות בקלפי
שומרת על איתנות כלכלית
שומרת על איתנות כלכלית
המנצח