פתח תקווה

בבי"ח השרון נפתח מתחם חדרי ניתוח חדש

בשמונת חדרי הניתוח החדשים הותקנה טכנולוגיה מתקדמת ומערכת מחשוב אינטגרטיבית המאפשרת במגע יד אחת את פריסת כל המידע על החולה כולל התייעצות עם מומחים מכל רחבי העולם מחוץ לחדר ניתוח

בריאות | תמי מאור 12/02/2018

בשבוע שעבר, נפתח בבית חולים השרון מתחם חדרי הניתוח החדיש בישראל שנבנה על שטח של 1,800 מ"ר בהשקעה של 120 מיליון שקל במימון כללית. שמונה חדרי הניתוח מאובזרים בטכנולוגיה מתקדמת ובהנדסת אנוש החדישה ביותר המאפשרת לצוות רפואי את העבודה המדויקת והנוחה ביותר.

במתחם קיימת מערכת מחשוב אינטראקטיבית מהמובילות בעולם המאפשרת שיתוף מומחים מרחבי העולם למטרת התייעצות רפואית או לימוד ללא צורך במערכות תומכות המחייבות הערכות מוקדמת כמקובל כיום בישראל. בנוסף, המערכת מסייעת למנתחים במגע יד אחת לפרוס את כל נתוני המטופל בפניהם בחיתוכים שונים ; גישה מהירה לאמצעי דימות, למידע רפואי, בדיקות קודמות של המנותח וחיבור למכשירים שונים

דגש מיוחד הושם במהלך תכנון המתחם על מניעת זיהומים – המתחם תוכנן כך שיהיה מבנה מוגדר וברור בכדי למנוע מעבר בין שלושת האזורים השונים "הסטרילי" "המלוכלך" ואזור הביניים.

המצב הביטחוני נלקח גם הוא בשיקולי הבנייה - חדרי הניתוח נבנו במבנה ממוגן ירי על מנת לאפשר המשך פעילות ניתוחית בכל זמן.

בחדר הניתוח האורולוגי הוכנסה המערכת החדישה 'אנדוסויט' – מערכת מתקדמת ויחידה בישראל לריסוק אבנים בעזרת גלי קול, ומערכת לייזר בעוצמה גבוהה. המערכת משפרת את יכולות הדיוק והשליטה של המנתח ובכך את תוצאות הניתוח האנדוסקופי ובטיחותו.

חדרי ניתוח עיניים ואף אוזן גרון מצוידים במיקרוסקופים חדישים המאפשרים ניתוחים מדוייקים וקצרים יותר. המיקרוסקופיים החדישים מאפשרים למנתח לטפל במקרים סבוכים ומורכבים.

בחלק מהחדרים אף הותקנה תאורה ירוקה מיוחדת על מנת שהמנתחים יוכלו לראות טוב יותר את השדה הניתוחי במקרים בהם יש שימוש במערכות לייזר.

נועז בר ניר מנכ"ל הכללית: "חדרי הניתוח החדשים ניבנו בהשקעה אדירה של הכללית. המתחם כולו תוכנן ונבנה בסטנדרטים הגבוהים המתקדמים והחדשניים ביותר הקיימים היום וכל זאת לטובת המטופלים. אני שמח כי הפרויקט הושלם בהצלחה וכי הצוותים בבית חולים "השרון" המאופיין במערך כירורגי משובח ייהנו מסביבת עבודה איכותית ומהתשתיות והטכנולוגיה המתקדמות ביותר".

ד"ר איתן חבר מנהל בית חולים השרון: "כיום אנו מבצעים קרוב ל – 8,000 ניתוחים בשנה המתפרסים על מגוון תחומי הכירורגיה הכללית, אורתופדיה, עיניים, אא"ג, אורולוגיה, כלי דם ופלסטיקה משקמת. עם פתיחת חדרי הניתוח החדשים אנו צופים כי תהיה עלייה במספר הניתוחים שנוכל לבצע ואף קיצור תורים בחלק מהניתוחים. בי"ח השרון מוביל בשנים האחרונות בסיקרי שביעות רצון במערך האשפוז ומערך המיון ועם פתיחת חדרי הניתוח החדשים הצבנו יעד נוסף, להוביל בשירות ואיכות גם במערך הניתוחים.

ארז לוי משנה למנהל מרכז רפואי רבין (בילינסון והשרון) מוסיף כי "חדרי הניתוח אובזרו בציוד שעומד בשורה הראשונה מבחינה טכנולוגית תוך תשומת לב לפרטים הקטנים בתכנון הפונקציונאלי של החדרים .
אני בטוח כי מעבר להשקעה הכספית הגבוהה , אלפי שעות אדם שהושקעו בפרויקט חשוב זה , יביאו לאיכות רפואית טובה לאזרחי מדינת ישראל .

חשבנו שיעניין אותך גם...
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
"נמאס לנו!!!"
תחרות הבנייה ירוקה
33 בתי ספר , 6 מהם מהצפון הגיעו לשלב הגמר בתחרות הבנייה ירוקה
יריד בירה על שפת הכנרת
חשד להצתת סירות בהרצליה
ארבע סירות עלו באש בהרצליה
אושרה למתן תוקף תוכנית שער העיר בבת ים
רן דנקר
חודש הגאווה והסובלנות ברעננה
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס