ראשון לציון

מתחם האלף בראשון לציון: אושרה תוכנית איחוד וחלוקה ראשונה

התוכנית החדשה מאפשרת בניית שטחי תעסוקה, מסחר, מגורים, מלונאות מעונות סטודנטים ודיור מוגן

העיר שלי | תמי מאור 11/02/2018

בשבוע שעבר, פורסם דבר אישורה של תוכנית רצ/מק/2/1000/1 אשר חלה על חלקה 228 בגוש 3946 שמהווה אחת מ-3 מתחמי תכנון מפורט שנקבע במתחם האלף שבראשון לציון.

התוכנית שאושרה חלה על שטח של כ-297 דונם וגובלת ממערב בנתיבי איילון. במסגרת התוכנית אושרו זכויות לכ-410,000 מ"ר ביעוד תעסוקה/משרדים, 22,000 מ"ר ביעוד מסחר, 590 דירות, 870 חדרי מלון, 800 יחידות למעונות סטודנטים ועוד זכויות למבנה בדיור מוגן.

התוכנית כוללת טבלאות אחוד וחלוקה במסגרתם נקבע לגבי כל אחד ואחד ממאות בעלי הזכויות בחלקה באיזה מגרש יוקצו חלקיו ומי השותפים עמו באותו המגרש.

לדברי עו"ד אביעד שוב ממשרד שוב ושות', המייצג עשרות בעלי זכויות בחלקה: בקרב בעלי הקרקע במקום יש המחזיקים במקום קרקעות כבר משנות השישים ועתה סוף סוף יוכלו לממש את רכושם.

במהלך השנים נוספו יורשים ועוד מאות בעלי קרקע והמצב כיום הוא שיש בעלים המחזיקים בחלקות קטנות מאוד ועל מנת לקדם בנייה של תעסוקה, מסחר ו/או מגורים בהתאם לזכויות שיש בקרקע שבבעלותם עליהם לשתף פעולה עם הבעלים באותה חלקה.
בעלי זכויות במקרקעין אשר התאגדו מבעוד מועד יחד עם בעלי זכויות אחרים בהסכמי שיתוף יוכלו כעת, באופן כמעט מיידי, לקדם הבניה על המגרש שהוקצה להם. בעלי זכויות שלא התאגדו מבעוד מועד עם אחרים עלולים למצוא את עצמם בעלים במושעא עם עשרות בעלי זכויות אחר/ים והסיכוי לקידום בנייה משותפת על מגרשם נמוך יותר.

לדברי עו"ד אביעד שוב, "כבר היום החלו קבוצות מאוגדות של בעלי קרקע לבחון שיתופי פעולה עם חברות קבלניות לצורך קידום עסקאות קומבינציה או עסקאות לקבלת שירותי בנייה".

חשוב לציין כי אישורה של התוכנית המפורטת הכוללת אחוד וחלוקה נעשה באופן מהיר מאד יחסית לתכניות דומות אחרות, זו אושרה פחות משנתיים לאחר שאושרה התכנית הראשית למתחם האלף (רצ/1000/1).


חשבנו שיעניין אותך גם...
החשד: סיפקה סמים לקטינים
מלגות לימודים לסטודנטים בהרצליה
אישום: סחר בסמים קשים בתוך מועדון
חסימה בסוקולוב
משרדים חדשים לוועד עובדי העירייה
חורש בשטח התכנית. התושבים מתנגדים להרס הטבע
עשרות התנגדויות הוגשו לתוכנית הבניה "דרום גלילות"
החלליות שוגרו
מצב החייל הפצוע מפיגוע הירי קשה מאוד