ראשון לציון

בראשון לציון החלה האכיפה של רכיבה על אופניים חשמליים

פקחים עירוניים שהוסמכו לאכוף בתחום אופניים חשמליים, הוצבו בכניסות לבתי הספר העל יסודיים. בשלב הראשון תתמקד פעילות הפקחים בהסברה, בשלב הבא יינתנו התראות ולאחר מכן תחל אכיפה שתכלול דו"חות ואף החרמת אופניים חשמליים

חדשות | תמי מאור 12/02/2018

השבוע, בפעם הראשונה, הוצבו פקחים עירוניים מהחברה לבטחון בראשון לציון בכניסות לבתי הספר העל יסודיים ובדקו בני נוער שהגיעו עם אופניים חשמליים. כזכור, 13 פקחים עירוניים עברו הכשרה וקיבלו סמכויות ממועצת העיר בהתאם לחוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות שעבר בשנה שעברה בכנסת ונכנס לתוקף לפני מספר חודשים.

הפעילות תימשך כל השבוע ובכל בתי הספר העל יסודיים. בשלב הראשון תתמקד הפעילות בהסברה, בשלב הבא יינתנו התראות לבני הנוער שירכבו לא כחוק ולאחר מכן תחל אכיפה שתכלול דו"חות ואף החרמת אופניים חשמליים

הפקחים הוכשרו להתמודד עם עבירות תעבורה המבוצעות על ידי רוכבי אופניים, אופניים חשמליים, קורקינט ממונע, אופנוע וכן הולכי רגל. החוק נועד לסייע באכיפת עבירות תעבורה המבוצעות על המדרכות לשם הגנה על הולכי הרגל. בהתאם לסמכויות החדשות שיוענקו לפקח עירוני שיוסמך לכך, הוא יוכל להורות על הפסקת העבירה, לדרוש הזדהות בפניו, לעכב את הרוכב, לרשום דו"ח ובמקרים מסוימים אף להוציא את האוויר מצמיגי האופניים או הקורקינט הממונע, ואף לתפוס או להרחיק את האופניים או הקורקינט הממונע.

בעיריית ראשון לציון מציינים כי העירייה "מתמודדת בשנים האחרונות עם תופעת האופניים החשמליים בקרב בני נוער וצעירים. ריבוי התאונות וההפרעה לציבור הובילו את מטה הבטיחות בחברה לבטחון לביצוע שורה של פעולות בקרב תלמידים וצעירים על מנת להכשיר ולהדריך לרכיבה נכונה. מלבד הדרכות וסדנאות בבתי הספר, הדרכה בעזרת סימולטור לאופניים חשמליים ואף מבצע לחריטת פרטי בני הנוער על האופניים במטרה להכנסת פרטי הרוכבים למאגר של החברה לבטחון והמשטרה".

על פי הערכות מסתובבים ברחבי העיר כ-5000 זוגות אופניים חשמליים כאשר על חלק ניכר מהם רוכבים צעירים ובני נוער.

סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, המחזיק בתיק החברה לבטחון: "הכשרת המפקחים העירוניים לאכיפה של רכיבה מסוכנת על אופניים חשמליים היא אבן דרך במאבק שלנו כנגד התופעה המטרידה הזאת. כמי שאמון על הנושא, שמתי את המאבק ברכיבה לא בטוחה בראש סדר העדיפויות של החברה לביטחון ולסדר ציבורי ועד כה עשינו פעולות רבות ומגוונות לטובת טיפול שורש בתופעה. החל מפעולות הסברה בבתי הספר, כלה בשיתופי פעולה עם מנהיגות ההורים והתלמידים ועד מבצעי אכיפה חוזרים ונשנים. אנו נכונים להעמיק את הפעילות שלנו כדי שהילדים של כולנו ישובו הביתה בשלום".

חשבנו שיעניין אותך גם...
ימי הולדת לניצולי השואה ברחובות
ימי הולדת לניצולי השואה ברחובות
זה לא נעים לראות שער סגור
עינת גיל מלווה ומאמנת עסקית
אם הכל אנרגיה , כדאי שתלמדי להטעין אותך באנרגיה הנכונה לך
מספר פצועים בתאונת דרכים בכביש 60
מספר פצועים בתאונת דרכים בכביש 60
חבריו של סת קוגן יערכו לזיכרו מבצע התרמת דם
כרמיאל DIGITAL
כרמיאל DIGITAL
אישום: גנבה אלפי שקלים ממעבידה
"מתרגלים בריאות"