ראשון לציון

פרס החינוך הגופני המחוזי לתיכון טכנולוגי נעמ"ת בראשון לציון

זו הפעם השנייה בשלוש שנים שבית הספר זוכה בפרס חינוך מחוזי. בעשור האחרון עבר בית הספר מהפך אדיר שמתבטא בירידה דרמטית באחוז הנשירה, זינוק בהישגים ומיצוב בחזית הלימודים הטכנולוגיים

העיר שלי | תמי מאור 26/02/2018

תיכון טכנולוגי נעמ"ת בראשון לציון התמודד עד לפני עשור עם נתון בעייתי מאוד. כמעט 50% מהתלמידים לא הצליחו לשרוד את שנת הלימודים ונשרו. כיום מצליח בית הספר ללקט עוד ועוד פרסים, הישגים, חיזוק המוניטין ובתוך כך גם הנשירה צנחה פלאים ל-2 אחוזים בלבד. משרד החינוך בישר השבוע כי ועדת פרס החינוך הגופני המחוזית של משרד החינוך בחרה בתיכון הטכנולוגי לבית הספר המצטיין בתחום החינוך הגופני לשנת הלימודים תשע"ח.

"הספורט בבית הספר משמש מנוף להגברת תחושת מסוגלות עצמית", מסבירה מנהלת בית הספר, אראלה גליקמן שאול, "התמדה, נחישות, פיתוח עבודת צוות ושאפתנות לניצחון- כל המיומנויות הנדרשות כיום בעולם התעסוקה ההייטקיסטי המתקדם". ראש העירייה, דב צור, בירך את הנהלת בית הספר וצוות ההוראה ואמר: "עשייתכם ממלאת אותנו נחת וגאווה. הורים ותלמידי העיר רואים בבית הספר כתובת להצלחה. לכל אחד מכם יש חלק משמעותי בזכייה בפרס".

הישג מרשים זה מצטרף לפרס היוקרתי ביותר במחוז- פרס חינוך מחוזי שבית הספר זכה בו אך לפני שנה וחצי. וזה לא הכל, כתיכון ומכללה טכנולוגית, משתלבים התלמידים במגמות הטכנולוגיות- הנדסת מכונות, תקשוב וסייבר ויכולים להמשיך ללימודי י"ג וי"ד ולסיים עם תעודת הנדסאי בתקשוב סייבר ובהנדסת מכונות רובוטיקה. גם תחומים אלו נשאו פרי ותלמיד התיכון זכה במקום השני בתחרות התכן הדיגיטלי הארצית. באליפות IT ורשתות תקשורת של משרד החינוך דורגו שלושה תלמידי בית הספר במקום הרביעי מבין 20 בתי ספר שהעפילו לאליפות הארצית.

"יש כאן עבודה אדירה", מוסיפה גליקמן שאול על ההשקעה מאחורי ההישגים "מה שייחודי זה שאנחנו לוקחים תלמידים שלא באו לידי ביטוי בחטיבות הביניים ועושים איתם את המהפך בחטיבה העליונה. אנחנו גם מונעים נשירה ממערכת העירונית וגם מעניקים להם נקודת פתיחה מצוינת לחיים".

בית הספר מצליח למצב את עצמו בחזית הלימודים הטכנולוגיים, רק לאחרונה בנו תלמידי מגמת מכונות, המתמחים בנושא רובוטיקה, רחפן המצוייד בחיישנים לטיסה אוטונומית. הנהלת בית הספר מרוצה, יותר תלמידים מסיימים עם זכאות לבגרות, חלקם עם תעודת הנדסאי בתקשוב סייבר ובהנדסת מכונות רובוטיקה והבוגרים משתלבים בתפקידים נחשקים בצבא ובהייטק "התעודה הנכספת הזו מאפשרת להם להשתלב בתפקידים טכנולוגיים בצבא, להישאר בקבע או להשתחרר ולהשתלב בחברות הייטק. "מסכמת גליקמן שאול.

חשבנו שיעניין אותך גם...
הווטרינר  דר גיל שביט
כיצד לטייל עם חיות המחמד בקיץ
חשוד בהברחת כ-2 טון טבק
חשוד בהברחת כ-2 טון טבק
חשד להצתת ביתה של הגננת החשודה בהתעללות
"חייבים לשלב צעירים בקדמת הבמה העירונית"
בעקבות הסערה: נזקי נזילות ומים
נעצרו חשודים בירי לעבר בית
לשמור על הכסף
צביקה צרפתי עובר לאתגר חדש