רמת גן - גבעתיים

"להפגין אהבה"

סניף רמת גן צפון של 'כנפיים של קרמבו' ציין את מסדר הכנפיים. ראש עיריית רמת גן: "אתם עושים עבודות קודש"

העיר שלי | כתב לוקאל 26/02/2018

בשבוע שעבר, חגגו עשרות פעילי סניף רמת גן צפון של תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" (תנועת הנוער היחידה בעולם לצעירים עם ובלי צרכים מיוחדים) את טקס מסדר הכנפיים המסמל את כברת הדרך שעברו עד כה. כנהוג בתנועה, במהלך הטקס הוצמד לחולצת התנועה של כל הפעילים "אות כפיר" שהוא סמל החזון של התנועה (ע"ש כפיר קובי ז"ל, החניך הראשון בתנועה). הטקס מציין סוף תקופה בה עברו החניכים והחונכים את מערך "מורשת" בנושא הערכים המובילים את התנועה: אני שייך, אני יכול, אני מוביל, אני חבר, אני אוהב, ואני ישראלי. הכנפיים שעל סמלי החזון שחולקו בטקס, מייצגות את מטרת פעילי התנועה לפרוש כנפיים ולהוביל את בשורת השינוי החברתי.

הטקס התקיים במעמד ראש העירייה, ישראל זינגר, שנשא דברים וזכה לטעימה מהמתרחש בסניף בכל שבוע: "אין מתאים מיום כזה על מנת להפגין אהבה, ואין מתאימים מכם, מכל אלה שעוסקים בפעילות הזאת. אתם עושים עבודות קודש, ועיריית רמת גן יכולה להתגאות בכם".

למסדר הכנפיים הגיעו גם משפחות החונכים והחניכים כדי לקחת חלק בפעילות שעוברים הצעירים בכל יום רביעי ב'בית הצנחן' שברמת גן. למסדר הגיעה גם מנהלת גיוס המשאבים של 'כנפיים של קרמבו', לינור וסרטייל, שנשאה דברים: "כשבני נוער מחליטים לשנות את העולם, לעולם אין ברירה והוא משתנה. תודה על שאתם מאירים את הדרך לכולנו, ממלאים את העולם בטוב, ולא מפחדים לאהוב".

הטקס התקיים ביום האהבה הבינלאומי, וסבב כולו סביב הנושא. אווירת האהבה והאחווה בסניף הייתה מורגשת לכל אורך הטקס והועצמה בעזרת אטרקציות שונות ותפאורה מתאימה. בין היתר, הוצבה בכניסה הראשית לסניף 'תיבת אהבה' להעברת מסרים חיוביים ומילים טובות.

בערב הועלה מופע קסמים של מספר מהפעילים בסניף ששעשע את הקהל והדהים את הנוכחים במקוריותו. המופע בוצע בשיתוף הקהל הרב ולקול תשואותיו. את הטקס ליוו סרטונים קצרים של קבוצות החניכים השונות בסניף ופעילותן. כל סרטון הציג ערך קרמבואי שבחרה הקבוצה שעלתה לבמה, ונציג הקבוצה הצמיד את הערך למקום המתאים לו בלוח ההצדעה התנועתית.

אחד מרגעי השיא של הערב היה כאשר כל פעילי התנועה לבושים במדי התנועה, עם המון גאווה בלב, עלו לבמה וביצעו יחדיו בשפת הסימנים את השיר "יש בי אהבה והיא תנצח" של אריק איינשטיין. החניכים והחונכים, שהתאמנו לרגע זה שבועות לפני המסדר, התרגשו לקראת ביצועו בשפת הסימנים. זה היה רגע מפעים שלא השאיר עין יבשה בקהל.

חשבנו שיעניין אותך גם...
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות
גמר הטורניר הבינלאומי SOCCERX5
גמר הטורניר הבינלאומי SOCCERX5
 ערב סיום התוכנית
שיתוף פעולה בין תיכון רמון וילדי "גוונים"
זיהום אוויר כבד
הזיהום התחבורתי בישראל מגביר את הסיכון לסרטן
הכנסות שיא מהספורט לטוטו
הכנסות שיא מספורט לטוטו: 3 מיליארד ש"ח
צעדת גבעת המורה מציינת יובל שנים
צעדת גבעת המורה מציינת יובל שנים
האנשים שעושים את הרצליה
נכנס יין יצא סוד